renatazo
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2014, 17:03

Re: Oleje - uwaga na pułapki

04 lis 2014, 21:52

Trzeba unikać rafinowanych. Podczas rafinacji (bardzo wysokie temperatury) olej traci wszystkie wartości. Nierafinowane, podawane na zimno, to jest to. Smażyć można na maśle klarowanym lub smalcu. O dziwo, jest to zdrowsza metoda niż oleje rafinowane.

Awatar użytkownika
Magorilia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 22 lip 2014, 15:03

Re: Oleje - uwaga na pułapki

07 lis 2014, 11:20

A najlepiej w ogóle nie smażyć ;) Jedyne smażenie jakie ostatnio uskuteczniam to jest smażenie bez tłuszczu :) Niestety, teflon się zużywa szybciej

Awatar użytkownika
Magorilia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 22 lip 2014, 15:03

Re: Oleje - uwaga na pułapki

10 gru 2015, 13:53

Cześć, dziewczyny, dawno mnie nie było (problemy w pracy), ale już wszystko jest w normie :) Widziałyście może nowy wpis Olgi Smile o olejnicy? Wróciłam dzięki temu do tematu i w końcu po naradzie z siostra kupiłyśmy na spółę cudną olejarę <3

http://terapiasokami.pl/prasa-do-oleju-oleum

Jest tańsza, niż Yoda, a tak samo dobra wg mnie. Jestem ZACHWYCONA, czegoś takiego w ustach nie miałam nigdy. Przerzucam się na sałatki ze świeżo tłoczonym olejem, bo to niebo w gębie i samo zdrowie! :) Polecam z całego serca taki sobie prezent sprawić na święta :)

Ela1595
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:45

Re: Oleje - uwaga na pułapki

28 sty 2016, 12:54

Może lepiej stosować oliwę z pierwszego tłoczenia na zimno. Jest chyba najzdrowsza. Widziałam tez mieszanki olejów z oliwami. Wychodzi trochę taniej od zwykłej oliwy.

Nawijka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 21 mar 2016, 21:49

Re: Oleje - uwaga na pułapki

26 kwie 2016, 21:50

Jak dla mnie, jeżeli olej to olej kokosowy, najlepiej banaban, nierafinowany, wytłaczany na zimno, w 24 godziny po zbiorze orzechów uprawianych organicznie na Fidżi. Kupuję tutaj http://magvita.pl/41-olej-kokosowy-banaban i jako jedyny extra virgin, można stosować i na zimno i na ciepło, idealny do gotowania dań takich jak curry, gulasze.

migotka35
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2016, 09:34

Re: Oleje - uwaga na pułapki

12 maja 2016, 10:59

sama na dietę muszę uważać, no i rodzinie nie chcę dawać byle czego, dlatego już jakiś czas stosuję oleje lniano-rzepakowe od Golden drop, zależało mi na zawartości kwasów omega 3 i 6 i bingo! :)Świetne są do lekkich sałatek na przykład :)

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość