Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 810
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Terapia dla narkomana - Warszawa

18 lut 2016, 15:41

Mamy w rodzinie bliską osobę, która nie ukończyła jeszcze 20 lat. Ma problem z marihuaną, ale nie twierdzi, że problemów nie ma... Kiedy pali robi głupie rzeczy, dalej mówi, że to już koniec, po czym tego samego dnia ponownie pali. Nie ukończył szkoły średniej, nie chce dać sobie pomóc. Jak kogoś takiego nakłonić do terapii?

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Terapia dla narkomana - Warszawa

19 lut 2016, 19:41

Nałogowcowi w żaden sposób nie przetłumaczysz, że robi źle, bo on wie lepiej, ale mieliśmy w rodzinie identyczny przypadek i tej osobie udało się pomóc. Jesteś z Warszawy? Jeśli tak, to napisz, mogę Ci dać namiar na sprawdzonego terapeutę, który właśnie jemu pomógł. Oczywiście nie było łatwo. Każdy etap wymagał pracy, a szczególnie początek - ta osoba od dłuższego czasu jest czysta.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 810
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Terapia dla narkomana - Warszawa

22 lut 2016, 15:36

Daj ten namiar, chociaż wątpię, aby z nim udało się cokolwiek zdziałać. Z drugiej strony jeśli nie zrobimy czegokolwiek teraz, to ten człowiek, a w zasadzie jeszcze dziecko dramatycznie skończy. Piszcie proszę jakie były wasze doświadczenia. Nie wierzę, że jesteśmy w tych czasach jedynymi z takimi doświadczeniami.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Terapia dla narkomana - Warszawa

23 lut 2016, 21:36

Czy wątpisz, czy nie, powinniście spróbować. Każdemu można pomóc, każdy może się zmienić.
Musicie tylko chcieć tego dokonać.

tel. 500 834 402

mail. info@uzaleznienie.info

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 810
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Terapia dla narkomana - Warszawa

24 lut 2016, 15:43

Powiedz mi jeszcze ile płaciliście? To od spotkania czy jakoś miesięcznie?
Z kasą również nie jest najlepiej i jeśli stawka będzie wysoka to mimo wszystko nie da rady.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Terapia dla narkomana - Warszawa

25 lut 2016, 22:03

Byliśmy rozliczani inaczej niż normalni klienci (znajomość) więc nie chcę ci podawać stawki.
Ale te stawki podstawowe ma naprawdę na przyzwoitym poziomie. Zresztą - wiadomo, że wszystko w granicach rozsądku, ale chodzi przecież o poważny temat.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 810
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Terapia dla narkomana - Warszawa

26 lut 2016, 15:56

Wszystko wiem, wszystko mam uzgodnione. Nie nastawiam się na zmiany, ale mimo wszystko liczę, że do nich dojdzie. Zależy mi na tym, przynajmniej, żeby choć trochę wróciło to na normalny tor. Szczerze? Pokładam nadzieje w tym Bartkiewiczu...

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Terapia dla narkomana - Warszawa

29 lut 2016, 19:40

Nie jest tak, że każdego chorego można sprowadzić na normalną drogę - są i takie przypadku którym nie da się pomóc. Ale logiczne, że 99 proc. ludzi można odwrócić w odpowiednim kierunku i da się im pomóc. Ale droga dotarcia do poszczególnych osób wygląda nieco inaczej.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 810
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Terapia dla narkomana - Warszawa

01 mar 2016, 15:48

Jutro próba pierwszego spotkania. Trudno powiedzieć na co dokładnie się to przełoży, nie chcemy się nastawiać. Plus widzę taki, że nie powinno być problemów z dopilnowaniem "trzeźwości". Przy alkoholikach ludzie pewnie mają dramat. Zresztą... terapeuta tłumaczył nam mniej więcej co mówić, jak działać i w jaki sposób tłumaczyć. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

bazylka19
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2016, 17:59

Re: Terapia dla narkomana - Warszawa

28 paź 2019, 14:55

Przeczytaj podręcznik Vademecum Bezpiecznej Rodziny. Jest tam obszerny rozdział o uzależnienieach. Dowiesz się na jaką pomoc możesz liczyć.
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/?fbclid=IwAR0oWN1vgMaW8BqEGUoZhH-eiXor6iQFQNOEICWMBFXiHvuxYXhtWWwyX6s

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość