magdaakos
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 08 mar 2016, 12:08

Re: Materac. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

08 mar 2016, 12:12

Dopasuj stopień twardości do swoich upodobań. Fanie byłoby, żeby materac miał też w miarę długą gwarancję.

braaap
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 180
Rejestracja: 05 gru 2014, 15:47

Re: Materac. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

11 kwie 2016, 15:42

Przy wyborze materaca należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, żeby był elastyczny i dobrze dopasowywał się do ciała. Materac też musi charakteryzować się dobrą cyrkulacją powietrza i równomiernym rozmieszczeniem ciała. Jeśli chcecie mieć dobry materac i wygodnie spać w ciągu nocy, to polecam Wam zerknąć na ofertę tego sklepu http://ravensberger-materace.pl/materace.html . Oferta jest bardzo rozbudowana i każdy znajdzie coś dla siebie. Ja sama mam jeden z tych materacy i jestem z niego bardzo zadowolona.

iga32
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 07 gru 2015, 10:28

Re: Materac. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

05 lip 2016, 12:27

Zwróć uwagę na tym materaca i jego wielkość. Tutaj http://www.meblefirany.pl/pl/c/Materac-140x200/255 masz przykładowe materace 140x200. W mojej ocenie takie materace idealne będą dla jednej osoby więc jeśli planujesz spać np. z mężem to pomyśl o czymś większym.

Karolciaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 14 kwie 2016, 09:25

Re: Materac. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

22 kwie 2017, 16:43

Na pewno trzeba zwrócić uwagę na twardość, jak i materiał, z którego jest wykonany. Sporo czytałam o materacach, bo sama mam zamiar kupić nowy, i najlepsze są chyba te z pianki termoelastycznej, np. Viscotherapy. Dopasowuja się do kształtu ciała, dzięki temu kręgosłup jest lepiej podparty. A niestety ostatnio mnie coraz częściej boli...

pradnicka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2017, 07:31

Re: Materac. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

24 lip 2017, 08:14

na pewno trzeba zwrócić uwagę na to czy materac jest piankowy czy sprężynowy. Polecałabym bardziej sprężynowy z kieszeniami bo jest trwalszy i lepiej działa na kręgosłup, stabilizuje ciał o ale jest przy tym wygodny o ile wybierzemy dobry jakościowo materac. Ja akurat mam materac ENERGIKA BEDDING kieszeniowo-piankowy i jest rewelacyjny. Plusem jest długi okres gwarancji i to, że w kategorii materaców sprężynowych jest to chyba najlepszy produkt na rynku.

AnetaBura
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2017, 19:18

Re: Materac. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

21 wrz 2017, 19:30

Według mnie trzeba zadbać o odpowiednią twardość, najlepiej żeby materac miał różne strefy twardości ze względu na partię ciała-najtwardszy w części kręgosłupa. Trzeba też zwrócić uwagę na wagę ciała i wzrost ale też na konkretne preferencje. Przy młodzieży radziłabym postawić na materac dwustronny, który można obrócić, będzie bardziej higienicznie i koniecznie ze zdejmowalnym pokrowcem. Co do wkładu najlepiej sprawdzają się sprężyny kieszeniowe, to jest dobra alternatywa dla sprężyn bonnelowych, przy czym te pierwsze są o tyle wygodniejsze, że uginają się tylko w miejscu nacisku. Dodatkowo jakaś pianka, najlepiej elastyczna i przepuszczająca powietrze. Jeśli chodzi o firmy, które dysponują takimi materacami to Hilding albo włoska marka Bedding, od której osobiście zakupiłam materac dla córki, model Energica Soft Touch właśnie z kieszeniami sprężynowymi i elastyczną pianką. Sprawdza się naprawdę dobrze.

serenada
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2017, 11:17

Re: Materac. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

31 paź 2017, 13:24

Jeśli szukacie najlepszej technologii materaca, to zajrzyjcie do sklepu Art Medic. Mają nowość z pianki termoelastycznej – materac SupremeVisco, o gęstości 85kg/m3. . Jest bardzo przyjemny w dotyku i bardzo szybko reaguje na nacisk jak i powrót do wyjściowego stanu. Piankę można obracać, a specjalne wycięcia w niej wykonują doskonały mikromasaż pobudzającym tym samym układ krwionośny. Super technologia, godna polecenia.

wiska
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 17 lis 2016, 17:01

Re: Materac. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

26 sty 2018, 23:11

my akurat używamy materaca dla alergików Sensitive z Fiki Miki , wspomaga też prawidłowy rozwój kręgosłupa dzieci polecam ci te materace

internautka
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 05 paź 2018, 10:31

Re: Materac. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

10 gru 2021, 12:09

Polecam kupić materac, ze sklepu internetowego, https://scandicsofa.pl/.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość