mdol
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2016, 12:42

Re: domek - jaki system ogrzewania?

05 kwie 2016, 12:50

Najtaniej chyba wychodzi węglowe ogrzewanie, ale nie oszukujmy się, jest trochę kłopotliwe i mało ekologiczne. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

pieknahelena
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2016, 13:32

Re: domek - jaki system ogrzewania?

08 kwie 2016, 13:37

również bardzo ekologicznym rozwiązaniem są kotły kondensacyjne. Gazowe kotły kondensacyjne dzięki swej budowie są w stanie schłodzić spaliny do znacznie niższej temperatury niż kotły konwencjonalne, a przez to wykorzystać większą ilość energii, która w tradycyjnych kotłach uchodzi przez komin. Ja z mężem wybraliśmy kocioł przy budowie nowego domu i opłaca się, bo zużywają mniej paliwa. Ja mam z baxi: http://baxi.com.pl/gazowe-kotly-kondensacyjne-duotec/

bozena96
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 69
Rejestracja: 05 lut 2016, 16:33

Re: domek - jaki system ogrzewania?

08 kwie 2016, 17:10

Proponuję ci kominy systemowe firmy Pekabet to najlepsze kominy na rynku

AnoGouda
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2016, 15:14

Re: domek - jaki system ogrzewania?

14 kwie 2016, 14:45

Ogrzewani centralne jest najlepsze i najpopularniejsze. Kocioł na pellet czy na gaz to jedno z rozwiązań. Ale wydaje mi się, że niezwykle istotne jest samo docieplenie budynku. Ja mieszkam na wschodzie Polski. U nas zima, może trwać i ze 2 miesiące a temperatury w granicach -20 zdarzają się dość często. Dlatego w zeszłym roku dociepliliśmy kompleksowo nasz dom.
Z zewnątrz użyliśmy styropianu, a wewnątrz zabezpieczyliśmy co się da czyli: poddasze, ganek, balkony, ścianki działowe, kotłownie itp. za po pomocą wełny mineralnej. http://pakietbudowlany.pl/33-welna-mineralna
I właśnie po tym dociepleniu zauważyliśmy, że paląc tak samo, mamy temperaturę wyższą w domu średnio o 2.5 stopnia. To dużo, tym bardziej, że koszta się nie zmieniły.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2016, 08:18 przez AnoGouda, łącznie zmieniany 1 raz.

Zancia88
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 102
Rejestracja: 18 lip 2015, 12:09

Re: domek - jaki system ogrzewania?

11 maja 2016, 11:38

zależy gdzie ten domek się znajduje i czy ma dostęp do gazu miejskiego np. Jaki budżet planujesz przeznaczyć na ogrzewanie. Można np pomyśleć o pompach ciepła lub ogrzewaniu biomasą (znajomy ogrzewają pelletem)

huana
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 68
Rejestracja: 21 wrz 2015, 18:01

Re: domek - jaki system ogrzewania?

11 maja 2016, 22:42

Teraz coraz częściej zwraca się uwagę aby instalacja grzewcza była eko. Czytałam, że dużo ludzi decyduje sie na panele fotowolaticzne http://elsyg.pl/ . Wg mnie to całkiem fajne rozwiązanie i na pewno przyjazne środowisku. Gdybym mieszkała w domku jednorodzinnym sama bym chciała mieć coś takiego. Po co zatruwać środowisko dymem z pieca węglowego gdy mozna uzyskać energię w czysty sposób :)

Zancia88
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 102
Rejestracja: 18 lip 2015, 12:09

Re: domek - jaki system ogrzewania?

18 maja 2016, 17:28

w naszym klimacie te panele na słońce średnio się sprawdzają. Lepszym rozwiązaniem będzie biomasa np pellet czy gaz.

OnlineExpert
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2016, 10:46

Re: domek - jaki system ogrzewania?

04 cze 2016, 10:47

zależy gdzie ten domek się znajduje i czy ma dostęp do gazu miejskiego np. Jaki budżet planujesz przeznaczyć na ogrzewanie. Można np pomyśleć o pompach ciepła lub ogrzewaniu biomasą (znajomy ogrzewają pelletem)
Witam,

Jeżeli do budynku podłączona jest sieć gazowa, najbardziej opłacalnym rozwiązaniem źródła ciepła w budynku jest kocioł kondensacyjny, który pozwala na bezobsługowe i pewne wytwarzanie ciepła dla budynku. Jeżeli w budynku planowane jest zastosowanie ogrzewania podłogowego zalecany jest montaż gazowego kotła kondensacyjnego. Poprzez obniżenie temperatury pracy instalacji oraz odzysk energii cieplnej ze skroplin, możemy uzyskać wyższą sprawność układu, zwłaszcza przy współpracy z instalacją ogrzewania podłogowego. W przypadku braku podłączenia budynku do sieci gazowej polecam wybór pompy ciepła. O wyżej wymienionych urządzeniach, jak i innych rozwiązaniach ogrzewania budynku można przeczytać na stronie internetowej http://www.junkers.pl/produkty/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

jacckdd5
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2016, 16:17

Re: domek - jaki system ogrzewania?

06 cze 2016, 16:23

Według mnie podstawową kwestią jak się buduje domek to jest ocieplanie budynków które da nam dużo więcej niż najlepszy system do ogrzewania. Dobrze wykonane ocieplanie budynków to klucz do sukcesu i dużo ciepła w naszym domu. Zobaczcie na ofertę firmy Bolix która jest liderem w branży ociepleń budynków, ich realizacje was nakłonią do wykonania tego niezbędnego według mnie kroku który pozwoli nam cieszyć się większym ciepłem !

Zancia88
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 102
Rejestracja: 18 lip 2015, 12:09

Re: domek - jaki system ogrzewania?

08 cze 2016, 23:38

a jak się nie ma instalacji gazowej w swojej okolicy to można podłączyć taki kocioł do gazu ze zbiornika??

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość