Awatar użytkownika
Aaleksandraa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 09 kwie 2016, 17:15

Re: Kobiety się kształcą

11 kwie 2016, 13:03

Ja jestem dopiero na początku swojej zawodowej drogi, bo dopiero kończę liceum. Za kilka tygodni czeka mnie matura, piszę trochę rozszerzeń i mam nadzieję, że wyniki pozwolą mi na pójście na uczelnię o której myślałam od dłuższego czasu, więc trzymacie za mnie kciuki! :) Chciałabym iść na studia licencjackie na specjalność "Projektowanie wystaw", tutaj kilka informacji na jej temat - http://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/li ... nie-wystaw. Co o tym myślicie? Może są tutaj osoby, które studiują na tej uczelni? :)

Mariolka339
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:22

Re: Kobiety się kształcą

11 kwie 2016, 13:44

Myślę, że każdy rozsądny kierunek jest dobry, byle nie siedzieć w domu i wchodzić w rolę kury domowej - chyba że to jest twoja pasja. To trochę naiwne podejście w tym kapitalistycznym świecie, że kształcenie pozwala na awans społeczny, ale tak jest w istocie. Wiele jest rzeczy od nas niezależnych dziewczyny, ale ucząc się zbliżamy się do swoich marzeń, niż jakbyśmy biadoliły tylko! Powodzenia!

semirka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 07 paź 2014, 10:31

Re: Kobiety się kształcą

19 kwie 2016, 09:31

Traktowaniu studiów jak ucieczka z domu- ciekawe :)
Zazwyczaj myślałam, że kobiety się kształcą by podnieść swoje kwalifikacje w pracy.
Ułatwia im to na pewno takie PisaniePrac.org. Korzystał ktoś może?

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: Kobiety się kształcą

19 kwie 2016, 13:27

Ja się wcale nie dziwię, że kobiety traktują studia jak możliowść ucieczki z domu, oderwania się od obowiązków itd. Sama tak robię z siłownią :) Myślę też o zapisaniu się do policealna szkoła optyczna Chciałabym się trochę dokształcić i mieć też czas dla siebie. Przy małych dzieciach ciężko jest o chwilę spokoju.

nigela007
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 lis 2012, 20:58

Re: Kobiety się kształcą

18 maja 2016, 15:37

Każdy powinien się dokształcać dla samego siebie, własnego satysfakcji no i oczywiście dla możliwości zdobycia lepszej pracy. Kształcić się można w różnych kierunkach - większość kobiet wybiera te typowo kobiece, choć są różne inne ciekawe :) Mnie ostatnio zaintrygował kierunek "Charakteryzacja, Efekty Specjalne F/X i Protetyka" - trafiłam na niego przeglądając oferty kursów wizażu. Co myślicie? Fajna opcja? Kierunek jest dostępny w Studium Dziewulskich - http://www.dziewulscy.pl/, które cieszy się bardzo dobrymi opiniami.

AktywnaMamuska
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2016, 14:17

Re: Kobiety się kształcą

18 maja 2016, 18:02

Ja od stycznia też się uczę, ale pod kątem raczej zmiany zawodu, bo to co dotąd robiłam, przestało już mi sprawiać przyjemność i postanowiłam coś zmienić. A w kwestii kursów, też dokształcam się przynajmniej raz w roku, żeby być na bieżąco ze wszystkim. W dzisiejszych czasach już się chyba nie da inaczej, bo tak to, człowiek stoi w miejscu, czyli się cofa tak naprawdę.

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Kobiety się kształcą

20 maja 2016, 21:11

zawsze warto inwestować we własny rozwój, nie można o tym zapominać

Polianna1
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 05 lut 2016, 14:48

Re: Kobiety się kształcą

24 maja 2016, 10:27

W obecnych czasach, zwłaszcza w Polsce, studia straciły na swoim znaczeniu. Jednak uczyć i rozwijać się trzeba cały czas.

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Kobiety się kształcą

24 maja 2016, 14:20

Jak nie wiesz jakie, to nie szukaj. Studia podyplomowe muszą być związane z zawodem.

krolikiewicz88
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2016, 10:06

Re: Kobiety się kształcą

25 maja 2016, 10:16

Studia podyplomowe wcale nie muszą być związane z zawodem. Studia zwłaszcza podyplomowe są po to, żeby poszerzyć naszą wiedzę w jakimś nowym temacie, który może być też szansą do zmiany zawodu. Człowiek dorosły lepiej i bardziej świadomie podejmuje ważne wybory, więc studia podyplomowe są często o wiele lepiej dobrane niż te licencjackie, które musimy wybrać jak mamy lat 19.

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość