Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: schody: drewniane czy betonowe

03 gru 2014, 11:35

Zdecydowanie drewniane.
Sama mam w domu podobne do tych ( tylko,że proste):
Obrazek
I prezentują się o wiele lepiej niż poprzednie betonowe, które odziedziczyłam po poprzednich właścicielach ja kupowałam dom. Podczas remontu postanowiłam wybrać jednak inne rozwiązanie.
Zamawiałam je tutaj:
http://otoschody.pl - jest to bardzo dobra firma, w odpowiedniej zakładce znajduje się galeria ich realizacji.

balusek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2014, 15:13

Re: schody: drewniane czy betonowe

13 gru 2014, 15:18

jak już się zastanawiasz nad schodami to pomyśl też o dobrej jakości poręczach/ balustradach. szczególnie przy małych dzieciakach, bo to niebezpieczna sprawa jak pewnie wiesz doskonale ;) ja polecam fajny sklep oferujący balustrady oraz różneelementy balustrad

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: schody: drewniane czy betonowe

17 gru 2014, 14:28

Takie balustrady mi się od dawna marzą

WojciechMaslowski
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 30 mar 2015, 04:53

Re: schody: drewniane czy betonowe

11 maja 2015, 13:24

Nie przepadam za betonem i wolę piękne schody z drewna.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: schody: drewniane czy betonowe

21 mar 2016, 18:06

Rozwiązanie, które mamy u siebie od częstochowskiej firmy Prudlik. To są schody dywanowe - balustrada jest przy nich stalowa, a drewno to mahoń sapeli. Mieliśmy duże wątpliwości odnośnie typu drewna - bo typ wskazaliśmy od razu - wszystkim domownikom się podobały. Sam kolor pasuje nam optymalnie do wnętrza - mamy pomieszczenie utrzymane w podobnych klimatach.
Sama współpraca przy projekcie jego wdrożeniu - super. Na plus również terminowość.
ScreenShot143.jpg

malami21
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 58
Rejestracja: 10 gru 2014, 14:24

Re: schody: drewniane czy betonowe

18 kwie 2016, 19:44

W domu przede wszystkim drewnianie. Taki beton wydaje mi się być taki "zimny". Shody drewniane możesz zamówić w http://www.schodyinietylko.pl/ Jeśli jest Z Warszawy lub okolic.

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: schody: drewniane czy betonowe

18 kwie 2016, 20:28

drewniane, zdecydowanie! Metalowe są okropne

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: schody: drewniane czy betonowe

23 kwie 2016, 06:58

U moich rodziców w domu mamy drewniane schody i w życiu bym nie zdecydowała się na betonowe. Mają swoje lata i trochę już skrzypia ale zdecydowanie mają w sobie to coś :) Ostatnio trafiłam na http://greg-mart.pl/ - wybór schodów drewnianych jest ogromny i jak będę budowała swój dom to chyba zdecyduję się na któreś z nich.

Mallema
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 29 mar 2016, 09:38

Re: schody: drewniane czy betonowe

07 kwie 2017, 14:34

Ja jestem zwolenniczką schodów drewnianych. Ich jedynym minusem jest to, że od czasu do czasu trzeba ja konserwować, żeby utrzymywały się w dobrym stanie. Sama ostatnio stałam przed wyborem schodów przy remoncie domu. I najbardziej przekonała mnie oferta duńskiej firmy Dolle ( http://www.dolle.com.pl/ )

a1sawicka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 26 kwie 2017, 13:36

Re: schody: drewniane czy betonowe

26 kwie 2017, 14:07

Wszyscy tak strasznie negują schody betonowe... to zależy w jakim stylu masz urządzone mieszkanie.
Mi osobiście taki styl industrialny bardzo odpowiada, z użyciem szarości i płyt betonowych czy szkła. Oczywiście można je łączyć również z drewnem i efekt też jest fajny.
Schody pokryte masą betonową typu HD Concrete wyglądają super i wcale nie ma efektu "zimnego" wnętrza. Materiał jest trwały i dobrze zatrzymuje ciepło. Do tego przeszklona balustrada i wnętrze wygląda nowocześnie.
Ale wszystko jest kwestią gustu, jednym się takie rozwiązanie podoba, innym nie :-)

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość