irebala
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2016, 10:41

Gimnazjum dla dyslektyka w Krakowie

21 kwie 2016, 10:43

Witam, razem z mężem od jakiegoś czasu rozglądamy się za jakimś dobrym gimnazjum w Krakowie, które oferuje bardzo indywidualne podejście do dzieci. Nasz syn jest dyslektykiem i ma dość duże problemy z nauką. Zależy nam, aby klasy były małe a nauczyciel mógł poświęcić naszej pociesze więcej czasu. Syn uczęszcza obecnie na zajęcia w poradni psychologiczno-pedagogicznej i robi pewne postępy, ale zależy nam na tym, aby był pod ciągłym nadzorem pedagogów.

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Gimnazjum dla dyslektyka w Krakowie

21 kwie 2016, 15:23

To może jakieś prywatne gimnazjum?

prywgim5
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:38

Re: Gimnazjum dla dyslektyka w Krakowie

24 kwie 2016, 17:41

Podejmują Państwo bardzo dobrą decyzję, chcąc posłać dziecko z dysleksją do szkoły, która oferuje bardziej indywidualne podejście. Możesz pomyśleć nad szkołą prywatną. W naszym Prywatnym Gimnazjum nr 5 zarówno dyslektycy jak i dyskalkulicy mają możliwość uczestnictwa w zajęciach wyrównawczych dobranych do ich potrzeb. Klasy w naszej szkole są niewielkie - do 10 osób, co pozwala nauczycielowi skupić się na potrzebach poszczególnych uczniów. W przypadku, kiedy coś wydaje się niezrozumiałe nasza kadra dokłada wszelkich starań, aby pomóc uczniowi zrozumieć niejasne zagadnienia.

koliberek001
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2014, 17:14

Re: Gimnazjum dla dyslektyka w Krakowie

25 kwie 2016, 09:31

Córka też ma dysleksję i zastanawiałam się nad posłaniem jej do prywatnego gimnazjum ale martwi mnie jedna rzecz. W prywatnych gimnazjach często kładziony jest duży nacisk na języki obce. Nie wiem czy jest sens dziecku dokładać roboty, skoro już i tak ma trudności z nauką...

prywgim5
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:38

Re: Gimnazjum dla dyslektyka w Krakowie

26 kwie 2016, 09:28

Dysleksja i trudności z nauką języków obcych często idą ze sobą w parze. Jednak nie należy się martwić, że nacisk na naukę języków w szkole prywatnej przysporzy zmartwień dziecku. Dzięki indywidualnemu podejściu oraz małym grupom nawet drobne trudności zostaną dostrzeżone i rozwiązane przez nauczyciela. W Prywatnym Gimnazjum nr 5 jest kładziony duży nacisk na to, aby rodzic dokładnie wiedział, jakie są postępy jego dziecka w szkole. Dlatego korzystamy z dziennika elektronicznego, którzy umożliwia rodzicom monitorowanie ocen i obecności dziecka. Co więcej, nasi nauczyciele są w stałym kontakcie smsowym z rodzicami, pisząc o bieżących sprawach dotyczących dziecka.

Wróć do „Starsze dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość