hhalina90
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 83
Rejestracja: 30 cze 2015, 12:54

Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

10 maja 2016, 12:19

Jakie części do samochodu wybrać? - oryginalne, używane, czy może zamienniki? Jakie są pomiędzy nimi różnice w cenie i jakości?

Awatar użytkownika
nikka12
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 25 maja 2012, 09:06

Re: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamiennik

12 maja 2016, 09:38

Różnie z tym bywa bo np mam używany wiatraczek do chłodnicy, mechanik mówił że kupowanie nowego do starego samochodu nie jest konieczne i pewnie słusznie, wiadomo że pewne części warto kupić nowe a inne nie koniecznie. Dla mnie ważne że dostaję na wszystko paragon mam więc gwarancję ale też zabawę w narodowej loterii paragonowej ministerstwa finansów http://autowpolsce.pl/news,104.html

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamiennik

12 maja 2016, 13:59

ja myślę, że warto przemyśleć która opcja byłaby najkorzystniejsza.

Awatar użytkownika
nikka12
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 25 maja 2012, 09:06

Re: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamiennik

12 maja 2016, 16:15

słusznie, niech mechanik myśli tak żebyśmy nie były stratne i żeby auto było sprawne i wszyscy zadowoleni :-D

aanka91
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2015, 13:27

Re: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamiennik

13 maja 2016, 11:56

Do niektórych marek samochodów, jak Fiat, czy Opel, oryginalne części są stosunkowo tanie, także w takiej sytuacji nie ma większego sensu kupować zamienników - lepiej trochę dopłacić do oryginalnych i mieć najlepsze części z możliwych. Oryginalne części do Opli mają tutaj http://www.autozoliborz.pl/serwis/akces ... zesci-opel . Części do większości samochodów są jednak drogie, więc wtedy lepiej kupić zamienniki, byle nie te najtańsze.

pacia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2016, 09:40

Re: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamiennik

25 maja 2016, 10:03

Ja najczęściej decyduję się na zamienniki, bo do mojego auta są znacznie tańsze od oryginałów. Ale te oryginalne ponoć są najlepsze.

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamiennik

28 maja 2016, 11:39

warto się dobrze zastanowić jaka opcja byłaby najlepsza

sabina81
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2016, 14:05

Re: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamiennik

30 maja 2016, 16:05

Mój narzeczony zawsze zamawia oryginalne części w aso Honda Matraszek, tam też zresztą serwisujemy swoje auta. Ja hondą nie jeżdżę, ale naprawiają tam wszystkie marki. A że mechanika mają bardzo dobrego to jest to warsztat, z którego korzystamy bez obaw :)

vivian
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2016, 09:46

Re: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamiennik

10 cze 2016, 09:56

Nie jestem pewna gdzie mąż zamawia do samochodu ale do motocykli na pewno na http://yama-sklep.pl/

Martika86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 19 cze 2016, 16:30

Re: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamiennik

19 cze 2016, 21:49

Mój narzeczony zawsze zamawia oryginalne części w aso Honda Matraszek, tam też zresztą serwisujemy swoje auta. Ja hondą nie jeżdżę, ale naprawiają tam wszystkie marki. A że mechanika mają bardzo dobrego to jest to warsztat, z którego korzystamy bez obaw :)

Też tam serwisujemy nasze autka :) Na szczęście jak dotąd żadna naprawa nie wymagała wymiany części, ale coś ostatnio mąż mówił, że wkrótce coś tam trzeba będzie wymienić, więc dobrze wiedzieć, że w Hondzie Matraszek można zamówić, co potrzeba :)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość