martiii1987
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2013, 22:35

Jak poradzić sobie z tłustą cerą?

15 lut 2014, 02:12

Jakie macie sposoby? Lub jakie dobre poradniki znaleźliście w necie?
Zostawiam link (dość ogólny tekst, ale na pewno są to elementarne rzeczy, które warto wiedzieć w tym temacie): http://sposoby-na-tlusta-cere.blogspot. ... -cery.html

szczesliwainaczej
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 17 cze 2013, 10:17

Re: Jak poradzić sobie z tłustą cerą?

20 kwie 2014, 12:37

Ja sobie chodze na pillingi z kwasami owocowymi do dermatologa, pomagają bardzo

Awatar użytkownika
zamowwizytepl
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2014, 11:21

Re: Jak poradzić sobie z tłustą cerą?

28 kwie 2014, 14:36

Polecam najpierw wizytę u dermatologa, a później u kosmetyczki i wykonanie np. peelingu kwasami. Z zastrzeżeniem, że uprawnienia do zabiegów z bardziej stężonymi ma lekarz. A w domu preparaty do wmasowania zawierające odtłuszczone mleko, kakao czy owoce.

kocia84
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2014, 23:21

Re: Jak poradzić sobie z tłustą cerą?

15 maja 2014, 23:28

Ja używam kosmetyków dermiki: pharmatherapy - sebumetic. Bardzo poprawiają wygląd i kondycję cery, pod kątem jej tłustości.

lentinka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2014, 17:52

Re: Jak poradzić sobie z tłustą cerą?

24 maja 2014, 19:21

Ja z tłustą cerą zmagam się od lat, niewiele mi rzeczy pomaga a jak już to na krótko. Obecnie jestem w trakcie kuracji z kwasami, oprócz tego wiem że podstawa jest odpowiednie nawilżenie skóry bo im bardziej wysuszona skóra tym gruczoły łojowe sa barzdiej aktywne i produkują więcej sebum. Nie należy też codziennie używać żelów myjących z drobinkami bo codziennie złuszczanie też nie jest wskazane.

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Jak poradzić sobie z tłustą cerą?

07 cze 2014, 10:00

Zgadzam się z Lentinką. Borykam się od dawno z cerą łojotokową. Stosowałam zawsze mocno złuszczające peelingi i kremy matujące. W efekcie skóra produkowała jeszcze więcej sebum. Teraz stawiam na nawilżanie i delikatne oczyszczanie. Polecam olejek Tea Tree.

PolaLola
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2014, 13:52

Re: Jak poradzić sobie z tłustą cerą?

17 cze 2014, 12:33

Zmiana diety również może wpłynąć na ilość wydzielanego sebum. Powinno się unikać spożywania tłuszczów zwierzęcych. węglowodanów prostych, przetworzonych produktów.
Latem dobroczynny wpływ na cerę przetłuszczającą się ma przecieranie i przemywanie twarzy zimnym naparem z dziurawca, szałwii, podbiału pospolitego i krwawnika

Awatar użytkownika
CoCosanka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 147
Rejestracja: 23 maja 2014, 12:36

Re: Jak poradzić sobie z tłustą cerą?

20 cze 2014, 16:08

Osobiście nie zmagam się z tym problemem :) ale czytałam i słyszałam też od koleżanek że najlepszym sposobem na pozbycie się tłustej cery jest właśnie jej natłuszczanie na noc najlepiej oliwą z oliwek. Na początku efekt nie będzie zachwycający ale z czasem kiedy skóra do niego przywyknie przestanie produkować tyle łoju to nasza buzia będzie "czysta" :)

fartek22
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:01

Re: Jak poradzić sobie z tłustą cerą?

26 maja 2016, 23:05

Nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać! Wtedy skóra będzie mięciutka ale nie bedzie się przetłuszczać! wiem, co mówie, sama tak miałam, i wpadłam w to błędne koło - robilam ciągle peelingi i stosowałam kremy matujące i wysuszające moją skóre a to sprawiało że miałam z nią jeszcze więcej problemów. Od ok.pół roku używam serii essence z oeparol - mam dwa kremy, odzywczy na dzien i regenerujacy na noc, to najlepsze na co mogłam trafić, moja skóra w końcu dostała porządną dawkę witamin i nawilżenia :) Cena też jest przystępna bo za caly zestaw zaplacilam ok.40 zl, spróbuj, mam nadzieje,że tobie też pomoże. I pamiętaj, nawilżać, nigdy wysuszać :D

hycia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2016, 08:40

Re: Jak poradzić sobie z tłustą cerą?

30 maja 2016, 11:10

Muszę się z tym zgodzić, że skórę przetłuszczającą się trzeba odpowiednio nawilżać, bo wbrew pozorom bardzo łatwo ją można przesuszyć. Jak będzie odpowiednio nawilżona to też nie będzie wydzielała tyle sebum, będzie się stopniowo normować.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość