BurgundowaMaja
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2015, 11:21

Re: Praca w Niemczech, ale ...

20 lis 2015, 16:08

dla mnie niemcy sa już przereklamowane ;) teraz znalazłam pracę w holandii i jestem bardzo zadowolona tym bardziej ze VPU czyli pośrednik zagwarantował mi nie tylko prace, ale i zakwaterowanie i transport :D

Salse
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 21 mar 2015, 14:26

Re: Praca w Niemczech, ale ...

19 gru 2015, 11:09

Warto jechać do pracy do Niemiec jeśli jest to praca na takiej umowie dzięki której jest potem możliwe uzyskanie świadczeń rodzinnych Kindergeld w Niemczech. Dla rodzin z dzieckiem są to dodatkowe środki na edukację dziecka. Sama szukam pracy w Niemczech, przeglądam oferty pracy. Ta firma https://avanti-medic.eu/ w Internecie ma opinie że szybko wypłaca wynagrodzenie, nawet 5 dni przed terminem płatności. Praca jest na umowie niemieckiej więc nabywa się prawo do świadczeń niemieckich.

domi99
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 04 paź 2014, 14:32

Re: Praca w Niemczech, ale ...

06 sty 2016, 12:01

jak sie chce wyjechac na granice do pracy to jezyk jednak sie przyda :P wiem co mowie. najlepiej pojsc na kurs do szkoly jezykowej, ja na niemiecki chodzilam do Akademii Jezykowej w Gdansku. Szybko i dobrze sie nauczylam wiec teraz nie mam problemu zeby sie dogadywac z Niemcami jak wyjezdzam do pracy

Sowerela
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2016, 11:48

Re: Praca w Niemczech, ale ...

14 sty 2016, 11:52

Tez uwazam, ze Niemcy to nadal dobre miejsce dla Polakow, a juz szczegolnie dla tych, ktorzy znaja jezyk. W zeszlym roku jechalem tam przez agencje pracy za granicą i w tym roku tez najprawdopodobniej wyjade. Pozdrawiam

Nuntarisa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 87
Rejestracja: 11 paź 2015, 13:48

Re: Praca w Niemczech, ale ...

07 mar 2016, 06:49

Uważam, że to głupota wyjeżdżać za granicę, jeśli nie wyczerpało się wszystkich możliwości zdobycia pracy w Polsce. Szkolenia, studia, kursy. Zrobione macie i mimo tego wyjeżdżacie? Tu jest praca dla osób związanych z elektryką http://zpue.pl/o-firmie/praca/zpue-sa.html Rozwijajcie się!

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Praca w Niemczech, ale ...

15 mar 2016, 12:42

Jeśli potrzebujecie transportu do Niemiec to firma http://perfecttour.pl/ oferuje przewóz osób z Polski do Niemiec. Wygodnie i nawet tanio. Szukałam połączeń lotniczych ale nie znalazłam nic w podobnej cenie. A wy jaki transport polecacie?

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: Praca w Niemczech, ale ...

21 mar 2016, 15:49

Ja nie jestem za wyjazdem do pracy zagranicę. W polsce jest mnóstwo ciekawych ofert pracy, można nieźle zarabiać trzeba się tylko postarać. Poczytajcie sobie porady dla pracowników - http://poradnikpracownika.pl/ można w nich znaleźć wiele cennych informacji i wskazówek jak zdobyć dobrą pracę, jak się motywować itd.

mycha87
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 25 wrz 2015, 14:09

Re: Praca w Niemczech, ale ...

01 maja 2016, 20:29

Piszecie o Kindergeld. Jest to co miesiąc prawie 200 euro, całkiem sporo. Wiem, że są firmy, które pomagają załatwić formalności z tym związane, takie jak Europejskie Centrum Podatkowe albo Euro Punkt. Takie formalności załatwiacie samodzielnie czy z pomocą takiej firmy właśnie?

sabina81
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2016, 14:05

Re: Praca w Niemczech, ale ...

30 maja 2016, 17:17

Piszecie o Kindergeld. Jest to co miesiąc prawie 200 euro, całkiem sporo. Wiem, że są firmy, które pomagają załatwić formalności z tym związane, takie jak Europejskie Centrum Podatkowe albo Euro Punkt. Takie formalności załatwiacie samodzielnie czy z pomocą takiej firmy właśnie?
Uważam, że jeżeli ktoś pracuje legalnie za granicą i tam odprowadza też swoje podatki, to jak najbardziej ma prawo korzystać z takich świadczeń. Warto się na pewno posiłkować fachową wiedzą takich firm.

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Praca w Niemczech, ale ...

31 maja 2016, 07:27

ja bym w życiu nie pojechała do pracy do Niemiec, siłą by mnie nie zaciągnęli.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość