katarzynak
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2014, 12:48

Re: Uzależnienie od leków ziołowych

07 sty 2014, 12:51

Hej, ja również sięgam często po tabletki ziołowe. Nie zdawałam sobie sprawy, że można się od nich uzależnić. Myślę jednak, że to jest bardzo mało niebezpieczne uzależnienie, nie ma powodów do obaw.

szczesliwainaczej
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 17 cze 2013, 10:17

Re: Uzależnienie od leków ziołowych

20 kwie 2014, 12:44

Od wszystkiego można się uzaleznic również od lekow ziolowych raczej bym uwazala

sylwuunia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2013, 21:45

Re: Uzależnienie od leków ziołowych

18 lis 2014, 23:20

Ciekawe, ja pierwszy raz o czymś takim słyszę? Jak to możliwe w ogóle?

Manastazja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2014, 12:39

Re: Uzależnienie od leków ziołowych

19 lis 2014, 12:47

Według mnie od wszystkiego można się uzależnić, chociażby fizycznie, w tym przypadku. Zresztą organizm się przyzwyczajania, i bez tego dodatkowe wspomagania nie funkcjonuje już tak dobrze... tak jest np. w przypadku ziółek wspomagających przemianę materii, rozleniwia to cały układ trawienny i bez tego nie potrafi już sam funkcjonować. Więc lepiej uważać ...

gosiagosia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:39

Re: Uzależnienie od leków ziołowych

05 gru 2014, 15:00

Zgadzam się ze słowami poprzedniczek. Jest wiele rzeczy, od których możemy się uzależnić, a nie do końca zdajemy sobie sprawę z konsekwencji. Również uważałabym z tego typu substancjami. Jest mnóstwo uzależnień, ale wydaje mi się, że najpopularniejsze jest uzależnienie od alkoholu i narkotyków - osoby, które się z tym borykają nieczęsto wybierają drogę, jaką jest terapia uzależnień, np. http://www.drogadodomu.info/oferta/tera ... znien.html , dlatego warto mieć na uwadze zdrowie i przyzwyczajenia swoich bliskich.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Uzależnienie od leków ziołowych

23 gru 2014, 14:26

Lekomania to choroba. Kiedyś nie zdawałam sobie sprawy z tego jak bardzo niektóre leki mogą uzależniać. Wiele osób samemu boryka się z takim problemem. Są specjalne kliniki w których wyspecjalizowani lekarze pomagają wyjść z uzaleznienia. Jedną z nich jest np http://medox-lekomania.pl/ . Dobrze, żeby ludzie wiedzieli, że jest pomoc i są miejsca do których mogą się zgłosić.

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Uzależnienie od leków ziołowych

13 sie 2015, 14:31

Mi się wydawało, że takie leki właśnie nie uzależniają. Co jednak zrobić - ludzi mają słabą psychikę.

Awatar użytkownika
CzerwoneSzpilki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 19 wrz 2013, 12:12

Re: Uzależnienie od leków ziołowych

19 sie 2015, 11:04

Mi się wydawało, że takie leki właśnie nie uzależniają. Co jednak zrobić - ludzi mają słabą psychikę.
Każde uzależnienie od leków jest groźne, nie ważne czy to są leki ziołowe, czy te, sprzedawane na receptę. Ciągłe przyjmowanie leków ziołowych to nic innego, jak spadek po równi pochyłej. Nim się zorientujemy możemy być już na samym dnie. Osoba uzależniona powinna jak najszybciej udać się po pomoc do specjalisty. Z doświadczenia mogę polecić ośrodek dla uzależnionych Agnus. Mają tam wysokowyspecjalizowaną kadrę i terapię dostosowywują indywidualnie do potrzeb pacjenta, a co najważniejsze, zapewniają anonimowość. Podaje namiary:
AGNUS Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia
ul. Biskupińska9h
60-416 Poznań
telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl
www: http://agnusterapia.pl/

michal420
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2016, 17:47

Re: Uzależnienie od leków ziołowych

22 maja 2016, 17:56

We wszelkiego rodzaju kwestiach uzależnienia warto zajrzeć na http://www.cyfrowydetox.pl.

barry
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 10 cze 2016, 10:03

Re: Uzależnienie od leków ziołowych

10 cze 2016, 10:46

Oczywiście że leki ziołowe mogą uzależniać! Dlatego nie należy moim zdaniem stosować ich długo na własną rękę.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość