JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

Umowa najmu mieszkania i paragrafy chroniące mnie.

19 gru 2012, 17:28

WItam.

Chciałam abyscie mi podpowiedziały może z doświadczenia co moge wpisac w umowie najmu mieszkania.
Ogolnie umowe mam, bo juz pierwszy raz wynejełam mieszkanie i umowe mam co agencja mi napisała. Teraz chciałabym aby umowa była jednak z takimi pkt jakie ja sobie zażycze.

Po obecnych najemcach mam kilka pkt ktore sie pojawią ale może jeszcze mi cos podowiecie.

Z góry dziekuje. :ico_buziaczki_big:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: Umowa najmu mieszkania i paragrafy chroniące mnie.

19 gru 2012, 17:54

Protokół zdawczo-odbiorczy zawierający w spisie to co zostawiasz na wyposażeniu mieszkania. Dla potwierdzenia możesz porobić zdjęcia do zaakceptowania przez wynajmujących (jako dowód stanu mieszkania i jego zawartości).
Bedziesz wynajmowała na własną rekę czy zgłoszone to będziesz miala ?
My np. u notariusza spisalismy klauzulę że poddajemy się egzekucji w razie nie płacenia. Ale wynajmujemy na zasanie najmu okazjonalnego. Wszystko jest zgloszone etc.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

Re: Umowa najmu mieszkania i paragrafy chroniące mnie.

19 gru 2012, 18:09

Zgłoszone tzn w US? musze to zgłosic bo to warunek przy zdawaniu mieszkania. tak mam wynajem okazjonalny i bez notariusza nie wynajme mieszkania. :-)

Dzieki MAD. :-)

protokol robiłam w formie zdjec. nie chcialo nam sie spisywac wszystkiego. :ico_haha_01:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

Re: Umowa najmu mieszkania i paragrafy chroniące mnie.

19 gru 2012, 18:09

MAD. a Ty obecnie wynajmujesz mieszkanie ? Czy swoje mieszkanie komus wynajmujesz ?

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: Umowa najmu mieszkania i paragrafy chroniące mnie.

19 gru 2012, 18:26

Wynajmujemy mieszkanie od kogoś jako najem okazjonalny.
Musielismy u notariusza poddac sie egzekucji (koszt ok. 200zł zalezy u kogo) i papier przekzac włąścicielowi.
A on ma to zgloszone w Skarbowce, a my mamy tego potwierdzenie - kopię.

Tanaka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 gru 2012, 13:47

Re: Umowa najmu mieszkania i paragrafy chroniące mnie.

24 gru 2012, 14:09

Umowa najmu to dosyć skomplikowana sprawa, zwłaszcza jeżeli chcesz zawrzeć jakieś własne postanowienia (mogą okazać się nieważne albo bezskuteczne wobec lokatorów). Przyda Ci się pomoc prawnika, który zna się na prawie mieszkaniowym.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Umowa najmu mieszkania i paragrafy chroniące mnie.

14 lip 2016, 15:16

Umowa musi być podpisana ze zwróceniem uwagi na szereg szczegółów i istotnych zapisów, poczytaj co pisze o tym człowiek obeznany w temacie - http://umowanajmu.info/najem-okazjonalny/ Umowa jaką się podpisuje powinna zawierać wszystkie kluczowe zapisy i dopiero wtedy można realnie ją podpisać. Zdecydowana większość właścicieli mieszkań nie ma pojęcia o tym, co powinno być w takiej umowie zapisane i później to właśnie generuje problemy.

justynaaaaa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2015, 10:09

Re: Umowa najmu mieszkania i paragrafy chroniące mnie.

19 lip 2016, 14:08

A nie lepiej korzystać z usług adwokata? Wtedy mamy pewność, że nie zostaniemy oszukani. Ja już nie raz kontaktowałem się z prawnikiem jeśli chodzi o zagadnienia prawne. Jestem z Wrocławia, więc współpracuję z http://www.adwokatchojka.pl/. Jeśli potrzebujecie kogoś do spraw cywilnych, jak i firmowych, to Pan Jerzy jest na pewno dobrym rozwiązaniem.

florence
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 07 wrz 2016, 07:58

Re: Umowa najmu mieszkania i paragrafy chroniące mnie.

09 wrz 2016, 08:29

Warto też załączyć paragraf o zakazie podnajmowania komuś innemu. To się przydaje

ewelina546
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2014, 22:36

Re: Umowa najmu mieszkania i paragrafy chroniące mnie.

03 mar 2019, 02:24

Porządny wzór najmu znajdziesz tutaj https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/pobierz/umowy . Wszytko z dokładnym omówieniem. Dobra umowa to podstawa.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości