meluzynka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2015, 10:40

Re: Skąd czerpiecie zazwyczaj przepisy?

21 lip 2016, 13:42

Stron z przepisami jest teraz mnóstwo, aż czasami nie wiadomo które wybrać. Teraz był sezon na szparagi to zrobiłam na przykład kilka fajnych przepisów z http://www.kaminiarz.pl/pl/przepisy

Gaba44
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 12 sty 2016, 08:31

Re: Skąd czerpiecie zazwyczaj przepisy?

25 lip 2016, 07:26

Inspiracji szukam oczywiście w internecie. Dużo nowości kulinarnych odnajduję na blogach. Każdy "zdobyty" przepis próbuje dostosować do kubków smakowych mojej rodziny :)

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Skąd czerpiecie zazwyczaj przepisy?

26 lip 2016, 18:47

Zaglądam tam często :) Wiele przepisów mają też na swojej stronie chavroux.pl. Ostatnio odkryłam tam nawet desery, nigdy wcześniej nie jadłam koziego sera na słodko :)
Ja ostatnio tak się zainspirowałam, że mam teraz nie tylko ten Chavroux twarogowy, ale kupilam też pleśniowy w roladce ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Olika
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 08 sie 2016, 09:10

Re: Skąd czerpiecie zazwyczaj przepisy?

08 sie 2016, 14:07

zależy co chce akurat zrobić :) Najczęściej jednak wyszukuje konkretów na internecie, teraz myślę nad kupieniem jakiejś książki kucharskiej.

marys
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:14

Re: Skąd czerpiecie zazwyczaj przepisy?

08 sie 2016, 15:23

a co byście powiedzieli na powrót do tradycyjnej Polskiej kuchni. Tera to wszyscy znani kucharze gotują jakieś mule, przegrzebki czy inne dziwactwa na które człowiek patrzy i sie zastanawia jak ma to zjeść. Nie nie ja nie krytykuje nowości kulinarnych, ja tylko mówię nie zapominajmy o naszych kapuśniakach czy grochówkach. A może dziś kogoś nakuszę na bigos? A tu bardzo prosty przepis na niego https://www.przepisy.pl/przepis/bigos-z ... y-kiszonej

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Skąd czerpiecie zazwyczaj przepisy?

12 sie 2016, 12:46

zależy co chce akurat zrobić :) Najczęściej jednak wyszukuje konkretów na internecie, teraz myślę nad kupieniem jakiejś książki kucharskiej.
A masz na oku jakąś konkretną? Ja bardzo lubię książki Jamiego Olivera.

Khaileen
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 04 maja 2016, 01:06

Re: Skąd czerpiecie zazwyczaj przepisy?

14 sie 2016, 15:40

Mam pełno książek kucharskim, lubię je przeglądać i się inspirować. JEdnak jak mam coś juz przygotować to najczęściej "z głowy" albo próbuję odtworzyć jaką potrawę którą jadłam w restauracji.

Przepisypl
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2016, 11:26

Re: Skąd czerpiecie zazwyczaj przepisy?

18 sie 2016, 11:29

Najlepiej z internetu :) Polecam serwis przepisy.pl gdzie jest dosłownie masa ciekawych przepisów opartych o polską i zagraniczną kuchnię a przepisy dodają sami użytkownicy więc możecie liczyć na różnorodność przepisów tej samej potrawy:) Przykładowy przepis który mogę polecić to zupa z dyni :) https://www.przepisy.pl/przepis/zupa-z-dyni-2
Pozdrawiam

Matyldamat
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2016, 13:44

Re: Skąd czerpiecie zazwyczaj przepisy?

19 sie 2016, 13:52

Ja też najchętniej czerpię przepisy z internetu, polecam portal kwestiasmaku :)

Awatar użytkownika
Jolie90
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 27 sty 2015, 11:11

Re: Skąd czerpiecie zazwyczaj przepisy?

19 sie 2016, 14:11

Ja też najchętniej czerpię przepisy z internetu, polecam portal kwestiasmaku :)
to jest blog w zasadzie, ale zgadzam sie - kopalnia swietnych przepisów!

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości