Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Gdzie mieszkanie w Krakowie?

22 sie 2016, 12:39

Czy ktoś z Was mieszka od dłuższego czasu w Krakowie?
Gdzie Waszym zdaniem jest najlepiej?
Czy w Kraku można kupić fajne mieszkanie, bez wydawania na ten cel kosmicznej kasy?

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Gdzie mieszkanie w Krakowie?

22 sie 2016, 18:21

Warto kupić mieszkanie na Prądniku.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Gdzie mieszkanie w Krakowie?

23 sie 2016, 12:38

A możesz trochę rozszerzyć swoją wypowiedź, tak żeby było faktycznie wiadomo o co chodzi?
Mieszkasz tam? Jeśli tak, to napisz gdzie konkretnie i za ile udało ci się kupić mieszkanie.
Dlaczego uważasz, że tam jest w porządku?

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Gdzie mieszkanie w Krakowie?

24 sie 2016, 20:47

Najpierw po prostu oceńcie swój budżet. Nie ma sensu myśleć o konkretnych dzielnicach w sytuacji, kiedy Was na nie nie stać.
Po prostu szukajcie mieszkania pod to, ile możecie wydać, a dalej oceniajcie sobie miejsce - czy to na pewno będzie odpowiednie.
A tak całkowicie poważnie - dopasowanie czegoś odpowiedniego naprawdę wcale nie jest trudne, bo jednak ten budżet naprawdę mocno ogranicza.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Gdzie mieszkanie w Krakowie?

25 sie 2016, 12:50

Idealnie byłoby nie płacić więcej niż 350 tysięcy za samo mieszkanie, bo wyposażenie, dopieszczenie mieszkania to inna sprawa. Jeśli macie jakieś dobre przykłady takich mieszkań, a może ktoś z Waszych bliskich coś takiego oferuje, to śmiało piszcie.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Gdzie mieszkanie w Krakowie?

29 sie 2016, 20:28

No to kupicie nawet duże mieszkanie. ZObacz - http://www.ap7.pl/mieszkania-na-sprzeda ... ie-o738683
Tam masz 80 metrów. Pewnie, że do remontu, ale nie zmienia to faktu, że za takie pieniądze to zdecydowanie warto.
Prawdę mówiąc to za tyle mieszkania kupuje się również w małych mieszkaniach.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Gdzie mieszkanie w Krakowie?

30 sie 2016, 12:40

Super opcja, ale aż taki metraż nam nie jest do niczego potrzebny. Zresztą - to nie tylko kwestia kosztów samego zakupu, bo przecież to trzeba jakoś sensownie wyposażyć, a to na starcie jakieś kilkanaście tysięcy minimum, co nie? Bo tak po zdjęciu wygląda, że raczej całe pomieszczenia wymagają remontu i nowego wyposażenia.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Gdzie mieszkanie w Krakowie?

31 sie 2016, 20:54

Ale jak masz takie mieszkanie i jeszcze nie jesteś na etapie posiadania rodziny, to możesz wszystko rozwiązać znacznie łatwiej, mianowicie - jeden pokój komuś wynajmujesz. Wtedy w zasadzie kasa od tej osoby może być wystarczająca na pokrycie kosztów całego mieszkania, poważnie. Wiadomo, że coś takiego nie będzie pasowalo rodzinie z dziećmi, ale jeśli planujecie jej założenie dopiero za jakiś czas, to warto iść w takim kierunku nawet dla oszczędności.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Gdzie mieszkanie w Krakowie?

01 wrz 2016, 12:39

Rozmawiam z ap7, agent mi trochę pokazał przykładów jak robią to klienci, mam się umówić na początek przyszłego tygodnia na poważniejszą rozmowę. Twierdzi, że ludzi odstraszał w tamtym mieszkaniu głównie metraż, a tak naprawdę nie chcieli słuchać ich propozycji odnośnie od sposobów wykorzystania tego. Ja chcę posłuchać i być może wtedy zajmiemy się na poważnie organizowaniem gotówki.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Gdzie mieszkanie w Krakowie?

03 wrz 2016, 09:32

Bo to jest dosyć popularne, tylko częściej po prostu wynajmuje się pokój dla każdego z domowników.
Czyli masz np. 3 pokoje, a w każdym mieszka ktoś zupełnie inny. I w sumie wtedy można z tego wyciągnąć najlepszą kasę.
Nawet jeśli nie zdecydujecie się na to mieszkanie, to podobnych okazji naprawdę pojawia się dużo więcej.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość