Jolap
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2014, 13:44

Re: miejsce na chrziny

31 sie 2014, 10:01

bardzo dobrym miejscem na chrzciny maluszków w łodzi jest ośrodek, hotel Campoverde, przystępne ceny i dogodna lokalizacja.

Marry80
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 01 wrz 2016, 20:25

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

02 wrz 2016, 00:12

Nie bardzo wiem gdzie to umieścić a wpisując w wyszukiwarce słowo cysta to był najnowszy wątek w którym pojawiło się to hasło.
Chodzi konkretnie o zapotrzebowanie organizmu na jod

Z artykułu Wielka debata o jodzie – Sally Fallon Morell
W 1993 roku badanie przeprowadzone w Kanadzie również potwierdziło, że jod łagodzi oznaki i symptomy torbieli włóknistej piersi u 70% pacjentek. Raport ten składa się z trzech badań klinicznych, dwa przeprowadzone w Kanadzie na 696 kobietach leczonych różnymi formami jodu, i jedno w Seattle. To w Seattle było kontrolowanym badaniem randomizowanym z placebo i podwójnie ślepą próbą, wykonane na 56 kobietach i miało ono porównać 3-5 mg jodu (I2) do placebo (wodnego roztworu brązowego barwnika spożywczego z warzyw i chininy). Badacze obserwowali kobiety przez sześć miesięcy i śledzili subiektywne i obiektywne zmiany w ich torbielach. [Ghent WR and others. Iodine replacement in fibrocystic disease of the breast. Can J Surg 1993;36:453-460.]
Analiza badań z Seattle wykazała, że jod ma wysoki, statystycznie znaczący pozytywny wpływ na torbiel włóknistą. Jod redukuje wrażliwość, guzkowatość, zwłóknienie i jędrność piersi a także liczbę makrocyst w porównaniu do grupy kontrolnej.

Doktor Weston Price znalazł zdrowe populacje które spożywały stosunkowo mało jodu, to badania wykazują że współcześnie większość ludzi najlepiej radzi sobie przy górnej granicy skali, przyjmując około 1000 mcg na dzień. Często zapomina się o tym, że wiele czynników we współczesnej diecie wpływa negatywnie na pracę tarczycy i zwiększa nasze zapotrzebowanie na jod – nie tylko ekspozycja na halogeny takie jak fluor, chlor i brom, ale także niedobory w witaminie A, B6, selenie i magnezie. Zmniejszona ekspozycja na halogeny i obfite zażywanie tych kluczowych składników zmniejsza nasze zapotrzebowanie na jod.
Z artykułu "Jod – przywrócić uniwersalny składnik odżywczy medycynie - Mark Sircus"
Dr Abraham jest endokrynologiem który obecnie jest zwolennikiem ruchu który propaguje użycie jodu jako bezpiecznego i skutecznego lekarstwa.
Tkanka piersi charakteryzuje się powinowactwem z jodem.
Niedobory jodu powodują mastopatie
z guzkami, powiększanie się cyst, ból i tkankę bliznowatą.


Doktorzy Abraham, Flechas i Brownstein przetestowali ponad 4000 pacjentów przyjmujących jod w dziennych dawkach od 12,5 do 50 mg, a u tych z cukrzycą do 100 mg dziennie. Odkryli oni, że „jod odwraca skutki mastopatii; pacjenci z cukrzycą przyjmujący jod potrzebują mniej insuliny; pacjenci z niedoczynnością tarczycy mniej leków na tę chorobę; ustępują symptomy fibromalgii, a pacjenci z migrenami przestali je miewać.” Możemy się spodziewać jeszcze lepszych wyników przy podawaniu jodu z chlorkiem magnezu.

Dr Flechas twierdzi: „ Kiedy leczyłem kobietę ważącą 320 funtów (145 kg) z cukrzycą insulino-zależną nauczyłem się cennej rzeczy o roli jodu w funkcjonowaniu receptorów hormonalnych. Ta kobieta trafiła na pogotowie z poziomem cukru we krwi 1, 380 mg/dl. Potem podczas pobytu w szpitalu zaczęła przyjmować insulinę i zaczęła używać glukomierza. Miała go używać 2 razy dziennie.
2 tygodnie później gdy wróciła na kontrolę, poinformowano ją, że wyniki szpitalne pokazują, że ma mastopatie (FBD -Fibrocystic Breast Disease) i wyznaczono jej dawkę 50 mg jodu (4 tabletki). Tydzień później poprosiła ona o zmniejszenie dawki insulin ponieważ pojawiła się u niej hipoglikemia. Potem kobieta ta zgodnie ze wskazówkami lekarza obniżała systematycznie dawkę insuliny, kiedy widziała u siebie objawy hipoglikemii na glukometrze. 4 tygodnie później po kontroli miałem wyniki z jej gleukometru na swoim komputerze i zauważyłem, że średni poziom cukru to 98. Pochwaliłem ją za pilne wysiłki w kontrolowaniu diety i poziomu cukru oraz dawkowania insuliny. Kiedy zapytałem ją dlaczego nastąpiła tak duża zmiana (polepszenie) jeśli chodzi o jej cukrzycę, odpowiedziała, że to dzięki jodowi.”

monika9093
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 12 sty 2017, 12:29

Re: miejsce na chrziny

12 sty 2017, 12:46

bardzo dobrym miejscem na chrzciny maluszków w łodzi jest ośrodek, hotel Campoverde, przystępne ceny i dogodna lokalizacja.
:-)

Obcasiki
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:38

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

22 mar 2017, 19:37

Monika, co to znaczy przystępne ceny? :)

sonia1992
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2020, 13:24

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

30 mar 2020, 13:37

chrzcinyikomunie.pl/ znajdziecie sprawdzone restauracje, domy weselne oraz hotele :)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość