Lena1987
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:45

Re: urlop wychowawczy

31 paź 2014, 19:47

Cześć! Ja miałam podobne problemy i długo szukałam skutecznego rozwiązania na moją kieszeń. Niestety tradycyjna wizyta u psychologa jest bardzo droga, a należy brać pod uwagę, że jedna taka sesja nie wystarczy. Wtedy natknęłam się na serwis SpokójDucha.pl. Zrobiłam test, otrzymałam darmową poradę w formie wideo! Polecili mi też lekturę dla osób o podobnym problemie do mojego, naprawdę niedrogiego specjalistę z mojego województwa oraz e-kurs, dzięki któremu zupełnie zmieniłam moje nastawienie do spraw, które mnie dręczyły  Polecam wszystkim serdecznie!
„Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość.”

TAMASIA
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:59

Re: urlop wychowawczy

09 lut 2015, 17:44

Warto też szerzej rozeznać się w swoich prawach, nie tylko w kwestii urlopu wychowawczego. Jeśli jesteśmy rodzicami, mamy szereg dodatkowych uprawnień, np. możliwość odmowy pracy w godzinach nadliczbowych. Po więcej szczegółów odsyłam tutaj: http://www.praca-tychy.info/porady-dla- ... h-wiedziec.

Pozdrawiam.

kobietapracujaca
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 72
Rejestracja: 14 lis 2014, 22:28

Re: urlop wychowawczy

13 lut 2015, 14:02

Co do prawa pracy warto je znać, warto znać swoje prawa a z tego co czytałam tu http://praca.gratka.pl/poradnik/art/vad ... id,tm.html czekają nas zmiany więc każdy kto chce być na bieżąco z prawem pracy powinien się zaznajomić ze zmianami jakie mają wejść w tym roku.

mnww
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 20 maja 2016, 14:35

Re: urlop wychowawczy

20 maja 2016, 14:47

Najlepiej zadzwoń do urzędu i dopytaj. Może po prostu zacznij szukać nowej pracy?

Agusia4
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2016, 13:52

Re: urlop wychowawczy

22 cze 2016, 11:12

Wydaje mi się, że najlepiej po prostu znaleźć pracodawcę, który podchodzi poważnie do kwestii związanych z urlopem macierzyńskim i wychowawczym. W poprzednich pracach spotkałam się z wieloma nieciekawymi sytuacjami - np. wracającej z urlopu macierzyńskiego mamie na tyle uprzykrzano życie, że sama postanowiła się zwolnić. Albo pracodawca przydzielił jej po urlopie dużo niższe stanowisko niż to, które zajmowała przed zajściem w ciążę ;/ Na szczęście w mojej obecniej pracy bardzo szanuje się sprawy związane z macierzyństwem. Pracuję jako doradca terenowy w Kruku i z czystym sercem mogę polecić tę pracę wszystkim przyszłym i obecnym mamom. Tutaj możecie przejrzeć aktualne ogłoszenia: https://pl.kruk.eu/kariera/oferta-pracy?id=106

MankaJaslo
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 25 lip 2016, 21:50

Re: urlop wychowawczy

07 wrz 2016, 10:07

Teraz są i firmy, które poważnie traktują temat urlopu ojcowskiego. Można poczytać na http://www.portalkadrowy.pl/urlop-ojcowski-568 W końcu świat idzie do przodu i to nie tylko kobiety idą na urlop, żeby wychować dziecko, ale faceci także. Miejsca pracy, które o tym pamiętają bardzo sobie cenię.

cudmalina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 25 paź 2017, 15:04

Re: urlop wychowawczy

25 paź 2017, 15:09

Ja bym nie wysiedziała w domu na wychowawczym. Ja jestem adehadowiec i pracoholik wiec odpada. Wróciłam do pracy pół roku po porodzie, a małą zajmuje sie babcia :ico_dziecko:

AniaProszka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2017, 09:43

Re: urlop wychowawczy

22 lis 2017, 10:36

Ale przecież nie mamy już XIX wieku. :/ Ech jak tak poczytam, to tylko się cieszyć, że u nas w firmie, nie ma z tym problemu. Zgodnie z kodeksem, zarówno kobiety jak i mężczyźni dostają wolne :/

AgatkaUr
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 22 wrz 2017, 07:44

Re: urlop wychowawczy

30 lis 2017, 15:51

Ech niektórzy to mają dobrze. Mi nie przedłużyli umowy :/. I jak tylko można było, pozbyli się mnie i to po pięciu latach pracy. Teraz wiem, że nie warto się wysilać, zwłaszcza w małych firmach. Nie docenią, a jeśli tylko pojawi się jakiś problem - pa pa.

Awatar użytkownika
elabas
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 17 sty 2017, 15:47

Re: urlop wychowawczy

04 paź 2018, 08:23

super temat :)

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość