agafia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 26 lip 2016, 10:55

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

26 lip 2016, 19:01

U nas księgowość prowadzi biuro rachunkowe Capital Audyt. Moim zdaniem lepszą opcją jest właśnie biuro, masz do dyspozycji cały zespół, wykwalifikowany i wyspecjalizowany w różnych obszarach, do tego nie interesuje Cię temat licencji na programy księgowe, które do tanich nie należą, żadne szkolenia - a jak wiadomo w tej kwestii wciąż coś się zmienia, no i wynagrodzenie dla biura, które wrzucasz również w koszty, jest znacznie niższe niż utrzymanie etatu doświadczonej księgowej.

kreolka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 lip 2016, 10:10

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

03 sie 2016, 15:57

Ja tam używam program do księgowości na komputerze, który przelicza mi wszystkie rachunki i faktury. Nie muszę korzystać z zewnętrznej księgowości, bo wszystko mam w programie, pod ręka. Program ten jest firmy Yuma, jeśli ktoś by szukał takiego rozbudowanego narzędzia do rachunkowości.

florence
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 07 wrz 2016, 07:58

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

09 wrz 2016, 22:23

Jeśli masz jakąś zaufaną księgową to zdecydowanie ją się bardziej opłaca, niż biuro

Majcia555
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 14 cze 2016, 23:13

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

11 wrz 2016, 12:51

Zdecydowanie moim zdaniem lepiej opłaca się wynająć biuro rachunkowe. Przedsiębiorcom ze Śląska polecam w szczególności to: http://tax-bonus.com.pl/sosnowiec-dobre ... siegowosc/. Mają biura w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej i świadcza bardzo kompleksowe usługi. Od prowadzenia księgi handlowej, poprzez wszelkie zestawienia i rejestry aż po reprezentację przed Urzedami. To ostatnie podoba mi się najbardziej, naprawdę świetnie sobie radzą.

agusia87
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 03 lut 2016, 12:17

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

22 wrz 2016, 08:26

Wszystko zależy od tego jak dużą działalność prowadzimy i jak wiele pomocy w sprawach księgowości potrzebujemy. Ja osobiście sama korzystam z programu do wystawiania faktur https://faktivo.pl i jestem bardzo zadowolona. Wszystko robię w sieci, więc dostęp do wszystkich plików mam nie tylko w pracy, ale i w domu. A w razie jakichkolwiek problemów korzystam z pomocy biura rachunkowego, ale większość spraw robię sama ;)

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

19 lis 2016, 12:31

Moim zdaniem wygodne i przyszłościowe jest prowadzenie księgowości zdalnie. To też duże oszczędności dla firm zarówno małych, takich jak jednoosobowe działalności jak i dla dużych przedsiębiorstw. TaxCare jest jedną z takich firm. Płaci się abonament miesięczny zalezny od ilości faktur i ilości zatrudnianych pracowników.

Kukuletka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2016, 13:33

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

28 lis 2016, 20:53

ja jestem zdania, że jeżeli się ma wystarczającą wiedzę w zakresie podatków, to można sobie samemu rachunkowość prowadzić. Jest fajny portal który w prosty sposób tłumaczy zawiłości w artykułach http://abc-podatki.pl/ wszystko aktualizują na bieżąco, warto się nimi posiłkować. Wbrew pozorom, rachunkowość nie jest trudna bo jest powtarzalna.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

28 lis 2016, 23:20

Ja bym sie chyba nie zdecydowała, nawet mają jakąś tam podstawową wiedzę. Wiele jest szczegółów, kruczków, czasami zwyczajnie potrzeba kogoś, kto podpowie co i jak. A o odpowiedzialności już nawet nie wspomnę. Wiesz, że za błędy odpowiadasz swoim majątkiem? Może to wygodnictwo z mojej strony, ale jednak wolę, żeby moją księgowością zajmowała się firma, która ponosi pełną odpowiedzialność i ma oc w razie błędów.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

18 gru 2016, 22:13

Nie wystarczy się trochę znać na księgowości, żeby w pełni poprowadzić pełną księgowośc firmy. Wiele innych spraw, poza zmieniającymi się przepisami, może być poza naszym zasięgiem przy samodzielnym prowadzeniu księgowości. TaxCare ma porady prawne, z których w razie potrzeby można skorzystać np. na czacie online, a księgowe robią co jakiś czas analizę naszych przychodów i kosztów - przez co wiele można zaoszczędzić. Samodzielnie ciężko jednocześnie wziąć na siebie to wszystko i jeszcze zajmować się w pełni rozwojem firmy.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

20 gru 2016, 21:55

Zgadzam się, korzystałam już z czatu prawnego. Nigdzie indziej nie widziałam takiej opcji za darmo, a jak miałam problem z interpretacją pewnego dokumentu to na bieżąco uzyskałam odpowiedzi.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość