OnlineExpert
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2016, 10:46

Re: domek - jaki system ogrzewania?

04 lip 2016, 12:00

Witam,

Oczywiście w takiej sytuacji można zastosować identyczny kocioł gazowy jak w przypadku wykorzystywania gazu z sieci, Jedyną różnicą polega na przezbrojeniu urządzenia przez autoryzowany serwis do spalania innych rodzajów gazu, taki jak LPG ze zbiornika.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

Zancia88
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 102
Rejestracja: 18 lip 2015, 12:09

Re: domek - jaki system ogrzewania?

04 lip 2016, 15:30

to zakup takiego kotła do spalania gazu to dobre rozwiązanie ponieważ jak ktoś nie ma dostępu do gazu to może zakupić i podłączyć do zbiornika a jak w przyszłości będzie możliwość podłączenia do miejskiej sieci to można się przełączyć. Jak dobrze zrozumiałam.

kasia3535
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 19 cze 2016, 14:37

Re: domek - jaki system ogrzewania?

15 lip 2016, 10:11

zgadzam sie z wami że najtańsze ogrzewanie to gazowe no do chwili jak gaz będzie w takiej cenie jak jest. Ale co maja zrobić ludzie którzy nie mogą mieć gazu, wtedy pozostaje tylko ogrzewanie elektryczne. I tu nasuwa sie pytanie czyja dystrybucja energii elektrycznej jest najtańsza? Czy macie sprawdzonych dostawców energii.

Zancia88
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 102
Rejestracja: 18 lip 2015, 12:09

Re: domek - jaki system ogrzewania?

23 lip 2016, 12:56

zgadzam sie z wami że najtańsze ogrzewanie to gazowe no do chwili jak gaz będzie w takiej cenie jak jest. Ale co maja zrobić ludzie którzy nie mogą mieć gazu, wtedy pozostaje tylko ogrzewanie elektryczne. I tu nasuwa sie pytanie czyja dystrybucja energii elektrycznej jest najtańsza? Czy macie sprawdzonych dostawców energii.
Pozostaje ogrzewanie elektryczne?? przecież jest dużo rozwiązań poza ogrzewaniem gazowym i elektrycznym. M. in. Pompy ciepła, spalanie biomasy (np pellet) Trzeba się rozejrzeć za innymi rozwiązaniami a nie ślepo krążyć wokół jednej rzeczy.

braaap
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 180
Rejestracja: 05 gru 2014, 15:47

Re: domek - jaki system ogrzewania?

26 lip 2016, 15:36

Dla mnie ogrzewanie musi być nie tylko tanie, ale także wygodne i nie wyobrażam sobie siebie w roli podkładającej węgla do pieca. Zdecydowałam się na ogrzewanie gazem ziemnym, bo jest ono bardzo wygodne i wbrew powszechnej opinii nie jest ono także drogie i jego koszt jest porównywalny do innych rodzajów ogrzewania. Najważniejsze w przypadku tego rodzaju ogrzewania jest znalezienie dobrego dostawcy, u którego kupimy tani, ale tez dobry gaz. Ja kupuje gaz u tego http://www.cryogas.pl/sprzedaz_gazu_ziemnego , bo moim a w zasadzie nie tylko moim zdaniem a także zdaniem mojej rodziny ma on najlepsza ofertę

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: domek - jaki system ogrzewania?

20 wrz 2016, 16:43

My mamy piec na wegiel i nie narzekamy chociaż jego obsługa bywa uciążliwa. Ostatnio znalazłam pompy do c.o na http://doborpompy.pl/pompy-do-co/ i chyba zamówię jedna żeby wymienić w piecu.
Odradzam ogrzewanie gazowe, stracisz na nim majątek. Z własnego doświadczenia wiem, że to sporo kosztuje chociaż jest wygodne. Pomysl o c.o albo ekogroszku

Jolanta35
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2014, 13:05

Re: domek - jaki system ogrzewania?

01 paź 2016, 09:51

Pompy ciepła to bardzo dobre rozwiązanie wykorzystuje energię odnawialną przez co jej koszta w przyszłości się zwrócą w postaci sprzedawania energii. na ozemarket.pl sprawdź sobie ceny takich urządzeń.

tolinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:12

Re: domek - jaki system ogrzewania?

08 lis 2016, 12:44

Czy ktoś z Was ma ogrzewanie na pellet? JAk wyglądają koszty na jeden sezon? Jakich pelletów używacie?

BMaj
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2016, 12:00

Re: domek - jaki system ogrzewania?

14 lis 2016, 12:12

polecam pompę ciepła, stosuję ją od wielu lat, jest bezawaryjna, nic się z nią nie dzieje, a nastawiamy na termostacie jak ma być ciepło i gotowe :)

Awatar użytkownika
Telimena
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2017, 16:23

Re: domek - jaki system ogrzewania?

13 kwie 2017, 15:51

Mój mąż jest zwolennikiem wykorzystywania w domu węgla, więc zdecydowaliśmy się na węgiel orzech firmy Smart Trans (http://smarttrans.eu/). Jest wysokokaloryczny i całkiem niedrogi, co sprawia, że kupujemy go właśnie od nich zawsze jak nadchodzi sezon grzewczy. Koszta ogrzewania są naprawdę niewielkie.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość