Po lactulosum mogą wystąpić wzdęcia bo fermentuje w jelitach, lepsze są te środki które się nie wchłaniają z przewodu pokarmowego takie jak dicopeg, jest całkowicie bezpieczny nawet dla niemowląt.
Spośród badań laboratoryjnych, w diagnozie przyczyny zaparć, pomocne okazać się mogą:
- badania krwi tj. OB, CRP, morfologia krwi, jonogram, poziom glukozy, kreatyniny, mocznika i TSH
- badanie kału na krew utajoną.
Ja jem dużo produktów bogatych w błonnik - orzechy, nasiona, płatki owsiane, owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i praktycznie w ogóle nie mam problemów z zaparciami :)
Na zaparcia pomoże pyłek pszczeli. Kup od pszczelarz a jak nie masz w okolicy to na aledrogo. Pyłek reguluje układ trawienny. Dla mnie to najlepszy środek.
Zgadzam się, dieta przede wszystkim. Ale trzeba się jej trzymać z miesiąc, metabolizm to nie taka łatwa sprawa. Kiedyś brałam Xennę, ale też dopiero po tygodniu zaczęło działać ;/
Tylko ostrożnie z tymi śliwkami, bo to może potem przejść w biegunki. Ja jednak polecałabym sprawdzony dicopeg 10g, po nim nie ma żadnych skutków ubocznych.
ja polecam soki wielowarzywne świeżo wyciskane , ja przyrządzam takie w domu i piję codziennie rano i codziennie wieczorem . mam nową wyciskarkę MUKE kupioną w oryginalnym sklepie, co do przepisów na soki , to była w zestawie też ksiązka ,w ktorej m.in są pomysły na soki poprawiające metabolizm