Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 810
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Pomysł na pokój dziecka

20 sty 2017, 15:35

Cześć.
Mamy w domu nastolatka. Chcemy zaaranżować mu pokój na nowo, tylko dylematów tyle, że... Macie dzieci w podobnym wieku? Znaleźliśmy fajny projekt, właśnie od Studia Aranżacji, ale z drugiej strony zastanawiamy się, czy nie lepiej postawić na coś zupełnie nowego?

Obrazek

KuchniaLaziska
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 17 gru 2014, 10:58

Re: Pomysł na pokój dziecka

23 sty 2017, 10:18

Hej,
zanim urządziłam córce pokój, natknęłam się na wiele wytycznych, głównie dot. ergonomii, na które należy zwracać uwagę, urządzając pokój dla dziecka. O wielu aspektach zupełnie nie miałam pojęcia! Przykładowe wskazówki znajdziesz tutaj: http://www.domolubni.pl/5-porad-dobrze- ... oj-ucznia/
- myślę, że porady te są aktualne także w przypadku pokoju dla nastolatka. Co do projektu, nie wiem, jaki jest metraż pokoju, ale myślę, że podstawą pokoju dla nastolatka jest sprytny system przechowywania, np. duża, pojemna szafa wnękowa z półkami, szufladami, koszami etc., taka, by dziecko pomieściło w niej absolutnie wszystko co potrzeba. Taka szafa będzie wystarczająca na kolejną dekadę, albo i dłużej, i nic nie będzie walać się po pokoju.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 810
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Pomysł na pokój dziecka

23 sty 2017, 15:44

Metr, układ pokoju są mniej więcej takie jak właśnie na tym projekcie - stąd pomysł, aby pójść w danym kierunku. O szafie oczywiście myślimy, ale bardziej chodzi o ogólne zagospodarowanie przestrzeni i wykorzystanie powierzchni. Tak żeby realnie z pokoju wyciągnąć max możliwości.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Pomysł na pokój dziecka

24 sty 2017, 20:05

Decydujący jest tak naprawdę budżet. Czy stać was na autorski projekt? Pytaliście ile on mniej więcej ma kosztować? Kolejna kwestia - mnie się ten projekt naprawdę bardzo podoba, jest estetyczny, uniwersalny i raczej powinien pasować na lata. Uważam, że mimo wszystko warto konsultować się z dzieckiem, ale tłumacząc, że to jest wybór, którego nie da się zmienić za kilka miesięcy. On ma służyć minium kilka lat.

RenataKo
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 26 sty 2017, 00:00

Re: Pomysł na pokój dziecka

26 sty 2017, 00:04

A co myślicie, żeby w pokoju dziecka zainstalować coś angażującego do aktywności, np. drabinkę? Nie mam dużego pokoju, ale może warto kosztem tylu drobnych zabawek...?

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 810
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Pomysł na pokój dziecka

26 sty 2017, 15:31

Renata - zgadzam się, coś takiego byłoby na pewno ciekawe, tylko czy praktyczne?
Obcasik - sami nie wiemy. Właśnie wysłałam do nich zapytanie o realizację.
Wszystkie fotki tego pokoju macie pokazane tutaj - http://studioaranzacji.pl/pokoje-dzieci ... j-13-latka

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Pomysł na pokój dziecka

30 sty 2017, 20:02

Jeśli dacie radę finansowo to na pewno warto spróbować zlecić wykonanie unikatu, ale jeśli zdecydujecie się na ten pomysł to też pewnie wszyscy będą zadowoleni. Wiem sama po sobie, że z aranżacjami bywa tak, że człowiek szuka, kombinuje, a zawsze to właśnie ta pierwsza myśl jest najlepszą. Testujcie.

Awatar użytkownika
malwina123
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:23

Re: Pomysł na pokój dziecka

20 kwie 2017, 13:41

Autorski projekt nie znaczy drogi :) Dopóki bliżej nie zainteresowałam się tematem też mi się tak wydawało. Znalazłam bardzo miłą Panią Małgorzatę z firmy www.woprojekt.pl, która urządziła mi niewielki pokój dziecięcy tak, iż wizualnie zwiększyła się jego powierzchnia a w dodatku wszystkim się podoba - a co najważniejsze dziecku.

internautka
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 05 paź 2018, 10:31

Re: Pomysł na pokój dziecka

14 sie 2020, 10:15

Jeśli chodzi o inspiracje oświetleniowe do pokoju dziecka/nastolatki, to radzę zajrzeć na stronę internetową, https://klusdesign.pl/.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości