Awatar użytkownika
Selia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 05 kwie 2016, 11:49

Re: Sposób na przeziębienie(3 latek)

05 kwie 2016, 12:20

Hm słyszałam, że działają ale tylko wtedy kiedy ktoś naprawdę umie je stawiać. Laikowi nie radzę, bo można dziecko skrzywdzić. jak tylko u nas zaczyna się katar to daje dziecku do picia napar z majeranku, jest lekko orzeźwiający i smaczny. Oczywiście miód przemycam, czosnek i cebulę. Dzięki temu miewamy choroby bardzo rzadko.

Karolciaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 14 kwie 2016, 09:25

Re: Sposób na przeziębienie(3 latek)

03 cze 2016, 14:50

A co na przeziębienie u 2-latki? Polecicie jakiś dobry syrop? Zastanawiałam się nad syropem z czarnego bzu. Stosujecie może taki?

Awatar użytkownika
Alicja88
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 03 cze 2016, 15:20

Re: Sposób na przeziębienie(3 latek)

03 cze 2016, 15:31

Witamina C nigdy nie zaszkodzi, więc najlepiej dawać od czasu do czasu na wzmocnienie. Febricold baby u mnie działa, bo moja mała też co do przedszkola poszła, to od razu chora była. Teraz jak tylko zaczyna się przeziębienie, to daje jej ten syrop żeby się bardziej nie rozchorowała. Zresztą on też ma w składzie witaminę C do tego czarny bez i lipę, czyli taki naturalny jest.

wiska
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 17 lis 2016, 17:01

Re: Sposób na przeziębienie(3 latek)

17 lis 2016, 17:05

Witaminy C nigdy dośc, mnie pediatra polecił taką do rozpuszczania 1000j. A ja zaś na przeziębienie polecam miód, sama uzywam taki z Huzar. Bo jest dostępny w każdym sklepie niemalże, jest z polskich pasiek, naturalny. Do miodu dodaję cytrynę - 1:1 i taką papke podaje dzieciom 3 razy dziennie. Po 2 dniach zaziębienie znika gdzie pieprz rośnie

vices89
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2016, 19:20

Re: Sposób na przeziębienie(3 latek)

04 gru 2016, 19:33

Specyfików na przeziębienie, które można dostać bez recepty jest teraz mnóstwo na rynku. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy leczyć dzieci na własną rękę, bez konsultacji z pediatrą. Przecież każde dziecko choruje inaczej, a niektóre przeziębieniowe objawy mogą być sygnałem innych schorzeń...

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Sposób na przeziębienie(3 latek)

14 gru 2016, 20:17

Bańki stawia się tylko wtedy, kiedy jest z dzieckiem bardzo źle. Poza tym to bardzo bolesne, więc radziłabym wizytę u lekarza rodzinnego
Że niby bańki są bolesne? Obecnie stosuje się bańki bezogniowe, także profilaktycznie! Starszemu synowi stawiam bańki 2x w miesiącu, zazwyczaj w piątek, bo w sobotę siedzi wtedy w domu. One naprawdę uodparniają oraz leczą i to nie tylko zapalenia oskrzeli, ale nawet bóle kręgosłupa u dorosłych!

Dziecko trzeba uodparniać. Warto dawać tran do picia - najlepszy moim zdaniem norweski Gal.

tysia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2016, 12:44

Re: Sposób na przeziębienie(3 latek)

29 gru 2016, 15:19

Jeżeli dziecko zaczyna kichać czy pociągać nosem, to trzeba położyć je do łóżka na kilka dni. Żeby się porządnie wygrzało i wyleczyło. U mnie podajemy na kaszel dicotuss baby, a na katar to chyba nie ma sprawdzonego sposobu...ale zawsze warto krople i robić inhalacje. Teraz taka beznadziejna pora, że trzeba szczególnie dbać o zdrowie dziecka no i swoje.

ossi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 184
Rejestracja: 26 mar 2015, 08:06

Re: Sposób na przeziębienie(3 latek)

31 sty 2017, 20:12

Jeśli tylko zwykłe przeziębienie to domowe sposoby i tantum verde powinno pomóc..warto też nawilżać pomieszczenie - my kupilismy ostatnio nawilżacz powietrza, super sprawa od razu się inaczej człowiek czuje :) Ale teraz ciągle w powietrzu jakieś syfki latają.ostatnio słyszałam że nawet w szpitale medicoveru coraz więcej dzieciaków zgłasza się z problemami z oddychaniem :(

mamajagoda
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2017, 17:54

Re: Sposób na przeziębienie(3 latek)

08 lut 2017, 18:01

Ja też używam nawilżacza, ale mam taki z opcją aromatyzera po dodaniu kliku kropli olejku eterycznego (np. cytrynowego czy eukaliptusowego) w pokoju małego unosi się mgiełka która zapobiega infekcjom dróg oddechowych i ułatwia oddychanie. Fajna sprawa szczególnie w zimie. Polecam szczerze bo sprawdza się super. Mam taki model firmy Mesmed - Sumendi.

carramba
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2010, 09:12

Re: Sposób na przeziębienie(3 latek)

20 mar 2017, 18:54

Trzylatkowi to już spokojnie przy przeziębieniu można dać fosidal przeciwzapalny, bo ten syrop naprawdę dobrze hamuje chorobę, żeby na dolne drogi oddechowe nie zeszła. To najlepszy sposób na to, żeby przeziębienie szybko się skończyło

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość