ssyjaa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 28 lut 2017, 15:24

Kiedy do przedszkola?

08 mar 2017, 17:39

Moze trochę niemądre to pytanie bo wiem że w przedszkolach są już 3-latki a nawet mniejsze dzieci ale ja chciałabym zapytac o to jaki jest najlepszy czas na posłanie dziecka do przedszkola żeby nie było ani za wcześnie ani za późno. Nie mam musu żeby zapisywac moją córeczkę bo ja nie pracuję zawodowo i jestem w domu więc moge się nią zajmować, tylko z drugiej strony nie chciałabym jej zaszkodzić jakimiś ograniczeniami. Nie chcę jej niepotrzebnie trzymać w domu jeżeli mogłaby w przedszkolu rozwinąć się bardziej na przykład, po prostu nie wiem kiedy jest ten moment. Trochę namieszałam ale mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi ;)

filigranowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2016, 14:32

Re: Kiedy do przedszkola?

09 mar 2017, 15:23

Ja moją zapisałam jak skończyła 4 latka, akurat skończyła w sierpniu i od września poszła do przedszkola. Moim zdaniem to było tak w sam raz. Wczesniej nie tak ze nie miała się z kim bawić bo chodziłyśmy często na plac zabaw i tam miała koleżanki z osiedla, czasami jechałyśmy w odwiedziny do mojej siostry albo odwrotnie to się bawiła z kuzynami ciut starszymi, ale jednak co przedszkole to przedszkole. A ile twoja ma lat właściwie bo nie napisałaś?

PrzedszkoleGorzkow
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2017, 11:08

Re: Kiedy do przedszkola?

10 mar 2017, 11:21

Tak naprawdę nie da się jednoznacznie wskazać, że 3 czy 4 latka to najlepszy czas, aby wysłać dziecko do przedszkola. Wszystko zależy od jego indywidualnego rozwoju i to rodzice na podstawie obserwacji swojego potomka powinni podjąć tę decyzję. Faktem jest, że przedszkolak powinien być dzieckiem w miarę samodzielnym, umieć komunikować swoje potrzeby, samodzielnie jeść i korzystać z toalety. Dobrze, jeżeli wcześniej zostawał pod opieką kogoś innego niż mama czy tata i potrafi obejść się kilka godzin bez ich obecności. Więcej wskazówek można znaleźć na naszym blogu: przedszkole.wieliczka.pl/blog/kiedy-wyslac-dziecko-do-przedszkola. Przed wysłaniem córeczki do przedszkola najlepiej opowiedzieć jej czego może się spodziewać: że będzie pani przedszkolanka, której powinna słuchać, że spotka tam inne dzieci, z którymi będzie mogła się bawić, a po obiedzie mama po nią przyjdzie i zabierze do domu.

ssyjaa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 28 lut 2017, 15:24

Re: Kiedy do przedszkola?

13 mar 2017, 11:04

Faktycznie z tego wszystkiego nie napisałam w jakim wieku ;) skończyła 4 latka w styczniu ale skoro to nie ma znaczenia tak naprawdę... umie sama jeść i do toalety tez woła i sama siada, tak sobie myślalam że albo od jesieni albo moze wcześniej już bym ją zapisała na te pare miesięcy przed wakacjami. Przyjmuja tak w trakcie roku?

PrzedszkoleGorzkow
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2017, 11:08

Re: Kiedy do przedszkola?

14 mar 2017, 16:52

To zależy od konkretnej placówki, ale najczęściej o ile są wolne miejsca, dyrekcja zgadza się na przyjmowanie nowych maluchów. Jeszcze przed zapisem warto odwiedzić przedszkole wraz z córką, pokazać jej jak to wygląda i samemu sprawdzić, co i jak. Dołączenie do grupy w trakcie semestru może się wiązać ze stresem - wszystkie dzieci już się znają, podczas gdy córka będzie nowa. Z drugiej strony uniknie wrześniowych płaczków, a to na pewno wyjdzie jej na dobre ;)

marekwisniewski0
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2014, 12:17

Re: Kiedy do przedszkola?

29 mar 2017, 08:59

Te 3 latka to dziecko powinno mieć.

Satya
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2017, 09:38

Re: Kiedy do przedszkola?

02 kwie 2017, 12:40

Można posłać dziecko do przedszkola już wcześniej jeżeli sytuacja tego wymaga, znam wiele przypadków w których to już 2 latki szły do przedszkola, z różnym skutkiem i też uważam że nie ma się co śpieszyć pod tym względem, 3-4 latka to moim zdaniem optymalny wiek.

Mamunia86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 08 maja 2017, 20:28

Re: Kiedy do przedszkola?

08 maja 2017, 20:38

Moje najmłodsze dziecko pójdzie do przedszkola w wieku 4 lat, od września.

Cocomini
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2017, 10:16

Re: Kiedy do przedszkola?

19 wrz 2017, 10:52

To chyba najlepszy wiek, czyli jeżeli dziecko ma już 4 latka, też nie widzę sensu aby posyłać je do przedszkola wcześniej, czasami warto z tym nieco poczekać.

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: Kiedy do przedszkola?

12 cze 2018, 22:45

Im szybciej, tym lepiej :) o ile do żłobka dziecka w życiu bym nie puściła, o tyle przedszkole jak najbardziej!

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość