weronikawroblewska
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 31 mar 2015, 13:15

Statystowanie w filmach

26 lip 2016, 10:31

Zawsze zastanawiałam się, skąd producenci filmowi biorą tych ludzi, którzy w filmach chodzą ulicami, stoją na przystankach czy siedzą w kawiarni. Ponieważ w Łodzi, gdzie obecnie mieszkam, kręci się coraz więcej filmów, postanowiłam przyjrzeć się sprawie bliżej i odkryłam, że w internecie jest masa ogłoszeń o pracy dla statystów, co więcej, istnieją pośrednicy informujący o aktualnych castingach i "wciskający" na plan swoich. Zapisałam się do bazy ATV i chodzę na castingi. Z tego co rozmawiałam z innymi spotkanymi w ATV ludźmi, szanse są bardzo duże - każdy, z kim rozmawiałam, miał na koncie przynajmniej kilka ról! A czy Wy macie jakieś opinie na temat statystowania w filmach? Czy można rzeczywiście na tym zarobić?

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Statystowanie w filmach

28 lip 2016, 21:23

Zgłoś się, może zostaniesz gwiazdą ;)

krystyna123
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2016, 09:35

Re: Statystowanie w filmach

26 kwie 2017, 10:42

Ja mam doświadczenie ze statystowaniem, a nawet ze wspomnianą ATV :) Fajna sprawa, trzeba co prawda zapłacić 60 zł za rok pobytu w bazie, ale z tej bazy producenci wybierają ludzi do swoich produkcji. A oprócz tego jest dużo otwartych castingów, na których dzięki temu, że należysz do ATV możesz liczyć na specjalne wsparcie ;) Często jest też tak, że producenci zgłaszają do ATV, że potrzebują np. 100 statystów do jakiegoś filmu i wtedy pracownicy ATV dzwonią do ludzi ze swojej bazy. Ja w ten ostatni sposób wystąpiłam w 2 filmach. Co prawda jestem widoczna przez 5 sekund, ale zawsze to fajna pamiątka. No i zarobek!

mona90
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:14

Re: Statystowanie w filmach

26 kwie 2017, 13:49

daj znać czy Ci się udało gdzieś załapać, tak z ciekawości :)

creepinuavxi1971
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2016, 11:06

Re: Statystowanie w filmach

29 kwie 2017, 17:40

Ja miałam kiedyś okazję statystować w jednym z odcinków serialu ,,Ojciec Mateusz".

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość