BEati
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:47

Jazda na rowerze domowym

21 mar 2017, 17:49

Kochani, kupiłabym sobie rower stojący domowy tylko wcześniej chciałabym wiedziec jak dużo czasu trzeba poświęcać na taką jazdę na nim. Pytam bo nie chce zeby wyszło tak że kupie a nie będę miała czasu jeżdzić bo jeżeli np trzeba 3 razy dziennie po godzinie to ja zwyczajnie nie mam takich możliwości przy dzieciach i pracy na pół etatu. Chciałabym schudnąc wiec postaram się znaleźc czas ale tak orientacyjnie chciałam wiedzieć. Dziękuję z góry za odpowiedzi

AniaABCfitness
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2014, 14:31

Re: Jazda na rowerze domowym

23 mar 2017, 10:02

Witaj, czas trwania treningu na rowerze stacjonarnym powinien być uzależniony od jego intensywności. Jeżeli zdecydujesz się na “lekką” jazdę przy niskim oporze, wówczas powinnaś pedałować nieco dłużej. W przypadku intensywnego treningu możesz skrócić jego długość. Wówczas pomiędzy intensywnymi seriami należy robić krótkie przerwy – taki trening nazywamy interwałowym. Oczywiście to, jak będzie wyglądał Twój trening zależy od Ciebie i Twoich możliwości. Wnioskuję, że jesteś osobą początkującą, więc póki co zalecałabym około 20-40 minutową jazdę kilka razy w tygodniu. Sama ocenisz, czy taki plan jest dla Ciebie wystarczający, czy możesz i powinnaś go zintensyfikować. Motywację już masz, a to bardzo ważne i na pewno przyczyni się do wygospodarowania odpowiedniej ilości czasu dla siebie :)

BEati
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:47

Re: Jazda na rowerze domowym

24 mar 2017, 09:43

To w takim razie spokojnie dam radę ćwiczyć, ekstra. Na taką odpowiedx liczyłam. Pozostaje wybrać rowerek i pedałować. To co do tej pory znalazłam to magnetyczne ale wiem ze są też inne, ale ten magnetyczny będzie dobry?

Elkana
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2014, 14:33

Re: Jazda na rowerze domowym

24 mar 2017, 23:14

Mój mąż ćwiczy w ramach wolnego czasu. Już tłumacze co to znaczy - jeśli ma np. dwie godziny wolnego akurat to siada i pedałuje. Na tyle go to wciąga, że praktycznie każdą wolną chwilę tak spędza. W jego przypadku to akurat jest konieczne bo choruje na zespół metaboliczny ( więcej o nim możesz przeczytać np. na zachowajmyzdrowie.pl ) Bywają dni gdy nie ma w ogóle czasu poćwiczyć, ale wtedy rekompensuje to sobie inaczej, np. zamiast wracać tramwajem do domu idzie na piechotę. Myślę, że przy Twoim trybie życia (o którym piszesz) to tez by się mogło sprawdzić. Pozdrawiam

AniaABCfitness
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2014, 14:31

Re: Jazda na rowerze domowym

27 mar 2017, 10:01

Magnetyczny jest rzeczywiście dość często wybieranym modelem rowerka stacjonarnego. Mogą na nim ćwiczyć osoby o różnym stopniu zaawansowania, jest tańszy niż elektromagnetyczny, a mniej zawodny i generujący mniej hałasu niż mechaniczny. Jeżeli jeszcze nie zdecydowałaś się na konkretny model, polecam Twojej uwadze rowerek Sapphire SG-911B Falcon: http://www.sapphire-sport.com/pl/kategoria,rowery-treningowe,1/rower-sg-911b-sapphire-falcon-rs,159/. Posiada 8-stopniową regulację oporu, więc gdy wejdziesz na wyższy poziom, będziesz mogła zintensyfikować trening. Możesz także regulować w nim siodełko, kierownicę, zamontować tablet lub smartfon na specjalnie wydzielonym na to miejscu. Sprzęt jest stabilny, a ćwiczenie na nim bezpieczne. Nasz sklep oferuje na niego 5-letnią gwarancję w systemie door-to-door. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania – śmiało!

Ciokosek
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 21 kwie 2017, 15:38

Re: Jazda na rowerze domowym

21 kwie 2017, 15:41

Ja miałam taki rower, o rany jaki miałam duży zapał przed kupieniem a potem ten rower to jakoś tak nie za bardzo był po drodze, ale byłam po jedzeniu albo przed i potem zrobiło się tak że był świetnym wieszakiem na pranie i przestał być dla mnie widoczny i trafił do rodziny , eh trzeba mieć bardzo silną wolę ...

kasiazaleta
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 30 kwie 2017, 22:38

Re: Jazda na rowerze domowym

02 maja 2017, 23:00

Na pewno masz więcej wytrwałości niż ja. Kupiłam sobie rower stacjonarny i się kurzy. Nie przeczę bardzo wygodny sprzęt jak się zimą wchodzi do domu - jest gdzie kurtki powiesić... ale ćwiczenia to jednak na siłowni :)

Daniela
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2017, 13:38

Re: Jazda na rowerze domowym

09 maja 2017, 14:44

wole mimo wszystko to samo nawet rowerek ale nie w domu tylko w klubie, na silowni i pozniej isc na fitness, to daje duzo wiecej w domu zaczelam sobie odpuszczac zwalniac i nic z tego nie bylo. w Saturn Fitness jezdzisz sobie z grupa z trenerem i jest duzo inaczej efekt duzo lepszy wiecej mozliwosci lepszy sprzet i wiecej miejsca

Olka93
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 17 lis 2016, 11:14

Re: Jazda na rowerze domowym

22 maja 2017, 14:24

ja ostatnio też dostałam rower do ćwiczeń w domu,taki starszy model. Nie wiem co robię nie tak, ale po takim 30 minutowym treningu strasznie bolą mnie kolana. Najpierw coś mi w nich strzela, a jak już skończę to przez jakiś czas mnie delikatnie bolą. Ktoś może wie co mogę robić nie tak?

nawysokichobcasach
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 23 sty 2017, 12:30

Re: Jazda na rowerze domowym

24 maja 2017, 10:28

ja ostatnio też dostałam rower do ćwiczeń w domu,taki starszy model. Nie wiem co robię nie tak, ale po takim 30 minutowym treningu strasznie bolą mnie kolana. Najpierw coś mi w nich strzela, a jak już skończę to przez jakiś czas mnie delikatnie bolą. Ktoś może wie co mogę robić nie tak?
skonsultuj to z lekarzem, mozesz sobie narobic wiecej szkody niz pozytku.

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość