klaudiasmyk
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2017, 13:22

Matura po latach

10 maja 2017, 13:24

Witam was:) klimat taki majowo-maturalny i wrócił do mnie temat który już niejednokrotnie podejmowałam. Może niektórzy z was będa się smiać albo popukają mi do głowy ale i tak napiszę co mi leży na sercu, może u kogos znajdę zrozumienie:) chodzi o to że zawsze marzyłam o studiowaniu farmacji, dość zdolna byłam, bardzo dobra z biologi ale tak się złożyło że w II klasie liceum zrezygnowałam ze szkoły, W rezultacie wcale nie podeszłam do matury, nie poszlam na studia, znalazłam prace na poczcie i tak siedze przy okienku już prawie 10 lat:) Co jakis czas mnie nachodzi żeby spróbowac jeszcze raz, tzn rzucić w cholere robote, przysiąsc porządnie do książek, zdać maturę i iść na tą farmacje choćby zaocznie. Co o tym myślicie?:)

onceinalifetime
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2015, 15:34

Re: Matura po latach

11 maja 2017, 10:51

myśle że zamiast siedziec w okienku na poczcie będziesz stała w okienku w aptece, ale skoro tak wolisz… :P przy czym wydaje mi sie że na farmacje nie musisz mieć na 100pro matury z biologi. Możesz zdawac chyba chemie albo matematyke rozszerzoną ale to sobie sprawdź pod kątem konkretnej uczelni

klaudiasmyk
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2017, 13:22

Re: Matura po latach

12 maja 2017, 10:02

Nieee, jak ja chodziłam do szkoły to jeszcze matematyka nie była obowiązkowa na maturze więc z matmy to słabo, a z chemi czuje sie słabiej niż z biologi. ech mogłam wtedy myslec, teraz to pewnie mrzonki, musiałabym sie sama do tej matury przygotowywać, chyba jednak słaby pomysl.

LODkrakow
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2017, 11:26

Re: Matura po latach

15 maja 2017, 11:15

Ja uważam, że to bardzo dobry pomysł! Trzeba realizować swoje marzenia i wykorzystywać ku temu wszystkie dostępne możliwości. Jedną z nich jest zapisanie do liceum dla dorosłych, w którym otrzymasz profesjonalne wsparcie w przygotowaniu do matury i nie zostaniesz z tym sama. Nasze krakowskie Prywatne LO dla Dorosłych daje możliwość uzupełnienia braków w edukacji i efektywnego przygotowania do egzaminu maturalnego. Prowadzimy lekcje również na poziomie rozszerzonym, dzięki czemu na maturze łatwiej będzie Ci osiągnąć satysfakcjonujący wynik. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym (w wybrane weekendy), więc nie kolidowałyby z Twoją obecną pracą. Zapraszam do kontaktu w razie pytań lub wątpliwości.

klaudiasmyk
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2017, 13:22

Re: Matura po latach

16 maja 2017, 08:10

Ech narobię sobie nadzieji a pewnie i tak sie do takiego liceum nie dostane jak przyjdzie konkurować z innymi którzy może bardziej na bieżąco sa i nie dawno do szkoły chodzili, jak ja z tej matematyki 3 miałam to będzie cięzko.

LODkrakow
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2017, 11:26

Re: Matura po latach

18 maja 2017, 08:12

Szkoły dla dorosłych są po to, aby umożliwić ludziom uzupełnienie przerwanej edukacji, dlatego - przynajmniej u nas - nie obowiązuje kryterium ocen. Nasi słuchacze nie mają ukończonego liceum ani matury i właśnie dlatego znaleźli się u nas, żeby nadrobić te braki. Stawiamy na rozmowę z kandydatem i w miarę możliwości technicznych (cenimy sobie małe klasy) przyjmujemy każdego, kto jest zmotywowany do ukończenia szkoły średniej. Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic, odwiedź nas przy Sławkowskiej 20 i dowiedz się o szczegóły. Pod wyżej wskazanym adresem znajdziesz mapkę oraz numer kontaktowy.

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: Matura po latach

24 cze 2018, 22:20

Na pewno ciężko jest wrócić po latach i będzie to wymagało wiele sił i wytrwałości od Ciebie, żeby na nowo zacząć się uczyć. Powodzenia :)

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość