iga30
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2016, 10:47

Potrzebuję przepisu na jabłecznik

12 paź 2016, 11:04

Potrzebuję sprawdzonego przepisu na jabłecznik.. jedyne co pamiętam z mojego (niestety zaginął po przeprowadzce), to jabłka prażone Stovit i białka :) Robiłam go tylko raz, dlatego nie pamiętam proporcji.
Internet jest pełny przepisów wszelakich, więc proszęęę o naprawdę smaczny i prosty w wykonaniu :)

DagmaraKokosz
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:04

Re: Potrzebuję przepisu na jabłecznik

18 lis 2016, 11:41

Wszędzie ten Twój Stovit, ech.

Jak ktoś będzie szukał przepisu, proponuję wpisać w google "jabłecznik z kisielem" - to wersja dietetyczna popularnego ciacha. Bardzo fajna :)

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Potrzebuję przepisu na jabłecznik

20 cze 2017, 09:49

Ja sama robię jabłka na szarlotkę. Wtedy mam pewność, że będą dobre i zdrowe.

kamma83
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2017, 14:33

Re: Potrzebuję przepisu na jabłecznik

20 cze 2017, 14:47

Najlepszy jabłeczki to ta najprotsza wersja na kruchym cieście, jabłka z cynamonem i cukier puder na wierzch. pycha! :)

Ocylla
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2017, 10:06

Re: Potrzebuję przepisu na jabłecznik

05 sie 2017, 10:22

Kruche ciasto, na to jabłka w formie jaką sobie tylko wymarzysz (też polecam dodać sok z cytryny) i na górę kruszonka albo, jeszcze lepiej, pianka z białek :) Poszukaj podobnego przepisu a na pewno wyjdzie super :D

Awatar użytkownika
elipsa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 81
Rejestracja: 29 paź 2008, 15:34

Re: Potrzebuję przepisu na jabłecznik

30 sie 2017, 11:53

Polecam chyba najprostszy przepis na szarlotkę z połówkami jabłek. Przepis znalazłam w internecie na blogu Przepisy od serca pani Tereski. Przepis wypróbowany, bardzo prosty i szybki :D

Składniki:
450 g mąki tortowej
200 g masła
150 g jogurtu naturalnego
80 g cukru pudru
2 łyżeczki Proszku do pieczenia Dr. Oetkera
Dodatkowo:
3 łyżki bułki tartej
2 łyżki cukru
1 łyżeczka cynamonu
6 jabłek
Cukier puder do posypania

1. Wszystkie składniki na ciasto umieściłam w misce i dokładnie wyrobiłam. Zagniecione ciasto podzieliłam na dwie części.
2. Na papierze do pieczenia rozwałkowałam pierwszą porcję ciasta na prostokąt o wymiarach formy 25 cm x 35 cm. Ścięty nadmiar ciasta zagniotłam z druga porcją. Ciasto na papierze umieściłam w formie i posypałam równomiernie bułka tartą.
3. W międzyczasie w miseczce wymieszałam cukier z cynamonem. Jabłka umyłam, obrałam ze skórki i przekroiłam na pół, dokładnie wycięłam gniazda. Połówki jabłek układałam równo na cieście, pozostawiając odstępy między nimi. Jabłka posypałam cukrem wymieszanym z cynamonem.
4. Drugą część ciasta rozwałkowałam na troszkę większy prostokąt, tak by przykrył wszystkie jabłka.
5. Brzeg ciasta wyrównałam, ścinając je równo nożem. Z pozostałego ciasta utoczyłam wałeczki i wykończyłam nimi brzegi ciasta. Piekłam w 170°C przez 55 minut. Przed podaniem posypałam cukrem pudrem.

Obrazek

Sadowska80
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 01 wrz 2017, 14:34

Re: Potrzebuję przepisu na jabłecznik

01 wrz 2017, 14:39

Jabłecznik z kisielem? Kto by pomyślał :)
A powyższe ciasto wygląda prze fantastycznie, muszę wypróbować przepis. Pozdrawiam serdecznie!

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość