Zraniona11
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 28 lut 2016, 10:49

Obrona przed psami

16 sie 2017, 00:40

Dziewczyny - moją dorosłą siostrę pogryzł pies sąsiadów, nie chcemy robić problemów psom, bo choć nie szczepione to ich strasznie szkoda, sami się nimi więcej opiekujemy niż ci pseudowłaściciele. właścicieli to bym od razu za kraty posłała ale nikt ich nie ruszy bo niebezpieczni. w każdym razie siostra nieczęsto przyjeżdza i już szybko pewnie nie wróci - tam u siebie zastrzyki dostanie pewnie i tyle. chciałabym jednak kupić coś, żeby się na przyszłośc nie bała się przyjechać. co w razie czego zabezpieczy ją przed psami ale i psów nie skrzywdzi. macie pomysł?

Dominejka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 08 lis 2015, 07:14

Re: Obrona przed psami

16 sie 2017, 16:08

ja bym jednak wezwała jakies służby, tak nie może być przecież. a jak zachorują i zarażą inne zwierzęta?

PerfekcyjnaCzystosc
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 18 sie 2017, 15:31

Re: Obrona przed psami

18 sie 2017, 15:52

W takim przypadku konieczne wydaje mi się wezwanie odpowiednich służb. Nie można ryzykować zarazeniem się np. wścieklizną przez coś takiego.

robitkx
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:57

Re: Obrona przed psami

22 sie 2017, 10:07

Zdecydowanie zgłoś to odpowiednim służbom. Dziś pogryzły dorosłą kobietę, jutro mogą zaatakować dziecko - a tu konsekwencje będą znacznie poważniejsze. Serio, nie oglądaj się na "pieski" tylko pomyśl o możliwych konsekwencjach

Zraniona11
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 28 lut 2016, 10:49

Re: Obrona przed psami

27 sie 2017, 22:28

Zaszczepię je sama ale to już dylematy na inny topic. Mi chodzi stricte o sposób w jaki można odstraszyć "agresywne" zwierze nie czyniąc mu jednocześnie krzywdy. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

koralina
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:40

Re: Obrona przed psami

28 sie 2017, 09:55

To najlepiej gaz obronny ale taki jak w spy shopie są obronne na psy - ze wskazaniem na zwierzęta. Nie wiem obiektywnie rzecz ujmując czy i jesli tak to czym się różni od zwykłego ale jestem bardzo prozwierzęca i na pewno nie chciałabym zwierzęciu krzywdy zrobić. A jak się przyjdzie człowieka atak odeprzeć to na pewno taki też poskutkuje.

Dominejka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 08 lis 2015, 07:14

Re: Obrona przed psami

28 sie 2017, 10:51

Aaa rozumiem, no to jak poprzedniczka - gaz chyba jako jedyny. Bo dzwonki piszczałki to raczej bujdy na resorach a nie realne działanie chociaż też słyszałam, że niby odstraszają.

kasia987
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 28 sie 2012, 18:58

Re: Obrona przed psami

28 sie 2017, 18:51

Zastanawiam się gdzie są właściciele tych agresywnych psów? Mój pies może nawet biegać bez smyczy zawsze na komendę wraca choćby nie wiem co się działo. Jest taki karny bo być może wie, że w nagrodę dostanie snack mobility dog z vetexpert. Ale nie ważne czy się powoduje, ważne że to działa.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość