Awatar użytkownika
aloevera96
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2017, 08:55

Re: Lustrzanka

01 wrz 2017, 10:46

Musisz najpierw sprecyzować, jaki masz budżet. Leica również ma modele dla początkujących, ale ceny.... koło 4000.
... osobiście uważam, że to najlepsza marka, ale ciężko sobie na nią pozwolić. Jest dużo fanów Nikona, dużo Canona, niektórzy nawet mówią o wojnie, ale tak naprawdę nakręcają to obie firmy dla własnych korzyści :) podzespoły do obu robi i tak inna marka fotograficzna :ico_haha_01: .

Moim skromnym zdaniem nie powinnaś się sugerować tym, że ktoś mówi, że jakaś marka jest najlepsza. Każda ma nietrafione modele i te naprawdę świetne. Na pewno nie najtańszego modelu tylko dlatego, że to lustrzanka. W cenie czterocyfrowego canona dostaniesz świetny aparat bezlustrowy..... od wielu lat robie zdjęcia i oprócz tego, że kocham fotografię analogową, to po pewnym czasie przestawiłam się na canon g1x. przy fotografii podróżniczej, gdzie każdy gram bagażu ma znaczenie, lustrzanka się zupełnie nie sprawdza. g1x sprostał moim wymaganiom, a posiada on również możliwość ustawień czasu i przesłony :)

Na dobry początek nie nastawiaj się od razu, że to musi być lustrzanka. Poleciłam Ci ten, bo chociaż nie ma wymiennej optyki, daje dużo możliwości, robi świetne foty nawet w trudnych warunkach i jeśli jesteś, początkującym fotografem napewno Cię nie zniechęci do dalszego rozwijania zamiłowania.
(Są jakieś również bazlusterkowce z wymienną optyką, ale nie używałam, więc nie polecam :). Poza tym, jak już ktoś chce zejść z wagi plecaka to i tak nie będzie nosił wymiennych obiektywów :) )
Niewiem czy pomogłam, czy tylko zagmatwałam sprawę, ale jedno jest pewne. Jeśli kupisz nonono, możesz się tylko zniechęcić, więc jeśli chodzi o lustrzankę, to napewno nie z najniższej półki. Pozdrawiam. jaśli jakieś będziesz miała pytania, daj znać- Fotomaniaczka :-)

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość