evunia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2017, 13:43

Za stara na naukę?

07 lis 2017, 13:46

Tak się zlożylo w moim życiu że niestety nie zdalam matury, chodzilam do technikum ale po drugiej klasie przerwałam naukę i ze względu na trudną sytuacje finansową poszłam pracować do sklepu na kasę. Mieszkałam na wsi i w sumie większych opcji tutaj nie było ale po ślubie przeniosłam się do męża do wioski pod Krakowem i zastanawiam się czy jednak nie dokończyć edukacji. Boje sie jednak że jestem za stara mam już 33 lata i nie wiem czy to nie za pózno za naukę...nie chcę jednak cale życie pracować na kasie tym bardziej że jak w związku z przeprowadzką do męża chciałam zmienić pracę, to osoba co ze mną rozmawiala trochę sie podsmiechiwala że nie mam matury, że myslala ze w dzisiejszych czasach to wszyscy mają. Nie uważam się za głupią osobę i jest mi przykro że w taki sposób jestem traktowana :( czy ktoś z was podjął naukę po 30? To nie za późno?

aster92
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12

Re: Za stara na naukę?

08 lis 2017, 09:32

Nie, nie za późno. Siostra koleżanki niedawno zdawała maturę bo przerwała szkołe przez zagrożoną ciąże, potem kolejne dzieci i dopiero jak je do przedszkola wysłała to miała więcej czasu i poszła wtedy do liceum i dała radę. A tym że pracujesz w sklepie się nie przejmuj, nawet ludzie po studiach pracują na kasie, znam takie przypadki i nie masz co się czuć gorsza z tego powodu. Ale maturę warto mieć, jakbyś się chciała kiedyś dokształcic to się przydaje, no i łatwiej zmenić prace jak ma się jakieś wykształcenie

sandra92
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:03

Re: Za stara na naukę?

08 lis 2017, 12:14

Również uważam, że nie jest za późno :)

LODkrakow
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2017, 11:26

Re: Za stara na naukę?

10 lis 2017, 09:26

Polecam naukę w III Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Krakowie (ul. Sławkowska 20, centrum Krakowa). Proszę się nie martwić wiekiem – uczyli się u nas z powodzeniem nawet 50-latkowie. Prowadzimy zajęcia w trybie zaocznym, w soboty i niedziele od 9 rano, przewidziane są 2 zjazdy w miesiącu, tak więc możesz bez problemów połączyć naukę z pracą i życiem rodzinnym. Wspominałaś, że ukończyłaś dwie klasy technikum – być może nie będziesz musiała zaczynać nauki od zera, tylko od pewnego etapu – jest to kwestia do indywidualnego rozpatrzenia. Zapraszam do kontaktu: pod numerem telefonu (12) 422 – 12 – 91 udzielamy wszelkich informacji dotyczących rekrutacji.

evunia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2017, 13:43

Re: Za stara na naukę?

13 lis 2017, 09:52

Byloby super gdybym nie musiala zaczynać nauki od 1 klasy, w technikum mialam oceny nie najgorsze, wiadomo sporo przedmiotów zawodowych ale byl też normalnie polski, matematyka itd. Myślałam o nauce w liceum zaocznym ale chyba trochę przespałam okazję bo już listopad :( Chyba że jest opcja żeby się jeszcze dopisać? Myślę że jakoś nadrobię zaległości, tylko czy to fizycznie możiwe czy muszę czekać? nie chcę tracić kolejnego roku

LODkrakow
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2017, 11:26

Re: Za stara na naukę?

15 lis 2017, 09:28

Możesz się jeszcze zapisać, zachęcam jednak do jak najszybszego podjęcia decyzji – w końcu chodzi nie tylko o ukończenie szkoły, lecz również jak najlepsze przygotowanie do egzaminu maturalnego, więc szkoda tracić zajęcia – do matury przygotowujemy przez cały okres nauki, nie tylko w 3 klasie, lecz również w 1 i 2. Nauka jest łatwiejsza, jeżeli nauczyciel wytłumaczy dane zagadnienie niż gdy sami musimy zgłębić temat. Na zapisy zapraszam do siedziby naszej szkoły – ul. Sławkowska 20. Proszę zabrać ze sobą dowód osobisty oraz posiadane świadectwa ukończenia tych klas technikum, o których wspominałaś. Być może uda się rozpocząć naukę w 2 klasie, lub od semestru letniego w 1 klasie – Twoja sprawa zostanie rozpatrzona indywidualnie. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, zapraszam do kontaktu.

Awatar użytkownika
Martyna38
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2014, 10:54

Re: Za stara na naukę?

15 lis 2017, 16:24

Na naukę nigdy nie jest za późno! :) Dziewczyno, w starszym wieku ludzie wracają do nauki. Myślę, że to akurat jest coś w co zawsze warto inwestować i czas i pieniądze.

Awatar użytkownika
Laubutain
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2017, 15:18

Re: Za stara na naukę?

16 lis 2017, 15:28

Na naukę nigdy nie jest za późno. Zresztą nie jesteś taka sama, inaczej by nie powstawały licea dla dorosłych :)

Futerko2
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:23

Re: Za stara na naukę?

19 lis 2017, 15:23

Oczywiście nie jest za pózno. Po 30 nalepszy okres dla kobiety. Większa świadomość siebie. Warto się rozwijać :-)

Lagenko
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 905
Rejestracja: 15 wrz 2014, 13:46

Re: Za stara na naukę?

06 gru 2017, 09:58

Jak najbardziej, nie skreślaj się już na starcie bo na naukę nigdy nie jest za późno jak zresztą mówi o tym przysłowie, wszystko w Twoich rękach i zależy od organizacji, chęci do nauki.

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość