Awatar użytkownika
Szmizjerka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2011, 14:20

29 lip 2011, 14:37

Zdarzyło mi się mieć w życiu dwa razy migrenę. Za każdym razem trwała ona 2-3 dni. Myślę, że Twoja siostra powinna iść do neurologa. Co prawda ja byłam i niczego nie wykrył a przyczyną było niskie ciśnienie krwi. Nie należy jednak bagatelizować takich bóli.

WaniliaiPieprz
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 23 lis 2012, 09:10

Re: Jak długo można mieć migrenę?

27 sty 2013, 19:37

Mąż mojej znajomej ma stwierdzoną migrenę. Odzywa się ona u niego raz na jakiś czas. Wtedy bierze garść leków przeciwbólowych, opuszcza rolety w sypialni, kładzie się spać i dodatkowo nakrywa głowę poduszką. Po paru godzinach ból ustępuję.

Awatar użytkownika
FitBabeczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:27

Re: Jak długo można mieć migrenę?

01 lut 2013, 11:25

Niestety mam problemy z migreną dość często i dokładnie jak opisałaś najlepiej leżeć w ciemnym pomieszczeniu daleko od zgiełku. Musi koniecznie iść do lekarza i nie ma na co czekać!

koziczek1
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2013, 12:45

Re: Jak długo można mieć migrenę?

20 lut 2013, 12:48

Myślę że powinnaś udać się do specjalisty. To może być objaw czegoś poważniejszego

Awatar użytkownika
FitBabeczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:27

Re: Jak długo można mieć migrenę?

20 mar 2013, 12:51

Dała coś wizyta u lekarza?

KatarzynaB
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:56

Re: Jak długo można mieć migrenę?

16 lip 2013, 21:21

Można spróbować sobie radzić, może coś pomoże;)
-migrena (zwężanie i rozszerzanie się naczyń krwionośnych naciskających nerwy w czaszce. Ten temat wymaga dodatkowych informacji, ponieważ powodów migreny jest wiele;
- nadwrażliwość na niektóre pokarmy,
- stres,
- wahania hormonalne (miesiączka, menopauza),
- tabletki antykoncepcyjne,
- zmiany ciśnienia,
- nadwrażliwość na aminokwas tyraminę (suszone, marynowane mięso, czekolada, orzechy, czerwone wino),
- na migrenę, zioło złocień maruna, olej lniany, witamina b2 (ryboflawina), magnez, magnez z wapniem, świeżo zmielony imbir,
- nietypowe metody to zanurzenie stóp w gorącej wodzie, zanurzenie dłoni w bardzo zimnej wodzie (zmiany ciśnienia krwi),
- mocna kawa, gorący okład na czoło, kark,
- opaska na głowę nasączona octem winnym,
- aromaterapia; olejek lawendowy, olejek z mięty pieprzowej, najlepiej do nawilżacza,
- mokre torebki herbaty miętowej na powieki i czoło,
- herbatka imbirowa, napar z rozmarynu lekarskiego,
- mocna herbata z dodatkiem goździków,
- regularne posiłki,
- delikatny masaż skroni, czoła,
- herbatka z kozłka lekarskiego i melisy,
- mieszanki do picia; (liść brzozy, ziele nostrzyka, pączki brzozy ) lub (majeranek, tymianek, gałka muszkatałowa, mięta, bazylia, melisa),
- woda, pić dużo, powodem bólu głowy może być odwodnienie.
Klasterowe bóle głowy, napadowe, pojawiające się w różnych miejscach silne bóle, mogą całkowicie zniechęcić do wszystkiego. Należy zachować spokój, nie palić, nie pić alkoholu. zastosować ćwiczenia rozluźniające. Leżąc napinamy i rozluźniamy poszczególne mięśnie twarzy i karku. Warto także zastanowi się nad czynnym relaksem; rower, pływanie, spacer, aerobik.

Awatar użytkownika
Kika1985
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 27 wrz 2013, 20:51

Re: Jak długo można mieć migrenę?

16 paź 2013, 17:21

Moim zdaniem w pierwszej kolejności powinniśmy udać się do lekarza, a następnie rozważyć zmianę trypu życia (oczywiście po konsultacji z lekarzem), pamiętajmy o tym, że migrena to nie "zwykły" ból głowy, i nie powinniśmy leczyć go na własną rękę. Na pewno bardzo istotne jest to, aby nie wstawać zbyt późno, ze swojej strony polecam "nagrzane" poduszeczki na głowę (np. wypełnione gorczycą), również doświadczyłam kilku ataków migreny (mijały po 2 - 3 dniach).

Awatar użytkownika
pollyanger
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 22 mar 2013, 18:36

Re: Jak długo można mieć migrenę?

23 paź 2013, 20:24

Migrena potrafi być bardzo uciążliwa. Zresztą pod tą nazwą kryją się różne rzeczy. Moja znajoma migrenie przypisywała, jak się okazało, problemu ze stawami żuchwowymi (promienisty ból). Ponoć botoks działa: http://www.hellozdrowie.pl/blogi/zdrowy ... oze-botoks Ale to raczej ostateczność.

Amelia23
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2015, 11:22

Re: Jak długo można mieć migrenę?

24 lip 2015, 11:26

Niestety mnie trzyma czasem kilka godzin, stosuje niby rady z neta np zdrowyportal.pl/254/migrena/ ale ogolnie rzecz biorąc i tak nie da się jej tym zwalczyć calkowicie

ossi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 184
Rejestracja: 26 mar 2015, 08:06

Re: Jak długo można mieć migrenę?

27 lis 2017, 21:24

oj można i to bardzo długo. kiedy mnie dopada to może byc kilka godzin albo kilka dni. wiecie światłowstręt, aura i do tego ciągłe wymioty to okoropny stan, którego nikomu nie życzę eh... ostatnio koleżanka podesłała mi namiary na athleticomed podobno leczą migreny i tego typu bóle głowy. chcę spróbować bo nie mam nic do stracenia!

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość