AgaKrk
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2016, 10:24

Jakie mieszkanie?

25 paź 2017, 14:05

Pomocy! Chcemy z mężem wziąć kredyt na mieszkanie i nie wiemy, czy zdecydować się na standardowe 2-pokojowe mieszkanie czy może coś większego? Szukaliśmy inwestycji w Krakowie. Trafiliśmy na kilka fajnych: Apartamenty Wiśniewskiego, Piasta Park, Białoprądnicka. Ale oczywiście różnią się ceną i lokalizacją. Nie wiemy na co się zdecydować. Czy któraś z Was miała podobne problemy?

Awatar użytkownika
nikka12
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 25 maja 2012, 09:06

Re: Jakie mieszkanie?

22 lis 2017, 14:17

Jak Kraków to tylko osiedle Bagry Park, to niedaleko plaży miejskiej na Bagrach, teren dookoła osiedla jest fajny, dużo miejsca na spacery z dzieckiem i do rekreacji a samo osiedle jest nowoczesne i ładne

AgaKrk
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2016, 10:24

Re: Jakie mieszkanie?

27 lis 2017, 09:44

Jak Kraków to tylko osiedle Bagry Park, to niedaleko plaży miejskiej na Bagrach, teren dookoła osiedla jest fajny, dużo miejsca na spacery z dzieckiem i do rekreacji a samo osiedle jest nowoczesne i ładne
Bagry to zupełnie nie nasza lokalizacja. Wolelibyśmy coś na Hucie, albo na Prądniku. Słyszałam, że teraz będzie ruszać budowa Piasta Park II. Poważnie się zastanawiamy na tą inwestycją.

Awatar użytkownika
ikka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 184
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:22

Re: Jakie mieszkanie?

02 gru 2017, 17:25

My kupiliśmy 70m2 w Warszawie na Czapelskiej 25. Mieszkanie ma ogromny balkon co w sumie zadecydowało na wyborze no i lokalizacja bardzo dobra

AgaKrk
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2016, 10:24

Re: Jakie mieszkanie?

20 gru 2017, 15:32

My kupiliśmy 70m2 w Warszawie na Czapelskiej 25. Mieszkanie ma ogromny balkon co w sumie zadecydowało na wyborze no i lokalizacja bardzo dobra
Warszawa to zupełnie nie da nas. Tak jak pisałam, chcemy kupić mieszkanie w Krakowie. Piasta Park II można już rezerwować, a pierwszy etap inwestycji został już oddany do użytku i słyszałam dobre opinie. Także chyba się zdecydujemy :)

kasia987
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 28 sie 2012, 18:58

Re: Jakie mieszkanie?

27 gru 2017, 11:26

W raiffeisen możesz dostać nawet 1 mln kredytu hipotecznego na dowolny cel, ale nikt ci nie da takich pieniędzy na piękne oczy. Trzeba spełniać jakieś tam kryteria

AgaKrk
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2016, 10:24

Re: Jakie mieszkanie?

03 sty 2018, 13:46

W raiffeisen możesz dostać nawet 1 mln kredytu hipotecznego na dowolny cel, ale nikt ci nie da takich pieniędzy na piękne oczy. Trzeba spełniać jakieś tam kryteria
Akurat nie potrzebujemy doradcy kredytowego. Kupujemy mieszkanie od dewelopera Wawel Service, który zapewnia fachową pomoc przy formalnościach, także o to nie muszę się martwić. :-)

Daniela
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2017, 13:38

Re: Jakie mieszkanie?

08 sty 2018, 10:47

lepiej 3 pokojowe niz mniejsze.
Miasteczko Wawer to chyba na razie najładniejsza i najbardziej okazała inwestycja tego typu w Warszawie, sporo osób o tym mówi i planuje już rezerwować tam mieszkania ze względu na wysoki standard, duże metraże, łądne tarasy i świetną lokalizacje. Mieszkania są z widokiem na las co też bardzo podnosi komfort mieszkania no i popularność tych mieszkań, każdy by chciał mieszkać w mieście i jednocześnie mieć codziennie możliwość kontaktu z naturą.

jeszyna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2018, 16:58

Re: Jakie mieszkanie?

12 sty 2018, 17:21

Każdy ma ten sam problem przy kupnie mieszkania bo to jest bardzo kluczowa decyzja. Osobiscie polecam jednak 3 pokoje. Nie wiem czy macie dzieci. Jesli tak to trzeci pokój przyda sie jako dziecięcy a jak nie to jako garderoba/gabinet. 2 pokoje to jednak troche ciasno ale wiadomo ze wszystko wedle potrzeb i uznania. Lokalizacji tez ci nie doradze poniewaz to zalezy w której częsci miasta pracujecie, jak bedzie z dojazdem do strategicznych miejsc które odwiedzacie i tak dalej. Zwróccie uwage na miejsca parkingowe i tereny zielone. To tyle ode mnie :)

Awatar użytkownika
czarnaszpilka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2018, 10:38

Re: Jakie mieszkanie?

29 sty 2018, 10:03

Każdy ma ten sam problem przy kupnie mieszkania bo to jest bardzo kluczowa decyzja. Osobiscie polecam jednak 3 pokoje. Nie wiem czy macie dzieci. Jesli tak to trzeci pokój przyda sie jako dziecięcy a jak nie to jako garderoba/gabinet. 2 pokoje to jednak troche ciasno ale wiadomo ze wszystko wedle potrzeb i uznania. Lokalizacji tez ci nie doradze poniewaz to zalezy w której częsci miasta pracujecie, jak bedzie z dojazdem do strategicznych miejsc które odwiedzacie i tak dalej. Zwróccie uwage na miejsca parkingowe i tereny zielone. To tyle ode mnie :)
Masz trochę racji, ale tylko w perspektywie, jeśli ktokolwiek planuje mieć dzieci. Ja na przykład nie planuje nigdy mieć dzieci - taka jest moja życiowa decyzja, trwam w niej od lat i nigdy nie miałam chwili zawahania w sprawie jej słuszności. Dwupokojowe mieszkanie w pełni mi wystarczyło. Niedawno kupiłam sobie mieszkanie w apartamentowcu w Gdyni : https://kiejstuta.pl/karta-apartamentu-nr-2/
Jest małe, właśnie dwupokojowe - nie czuję potrzeby, żeby było większe. Wraz z moim partnerem świetnie się tam odnajdujemy. ;)

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość