onceinalifetime
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2015, 15:34

Ciąza i ból zęba!

18 gru 2017, 12:08

Strasznie sie wystraszyłam bo wiem ze przed ciązą powinno sie najpierw wyleczyc zeby bo w ciązy to jest niebezpieczne dla dziecka. Tylko ze ja nie planowałam ciązy w której jestem a rozbolał mnie ząb… Nie wiem co zrobic, to juz 14 tc. martwie sie o powikłania jezeli zdecyduje sie na leczenie, nie chce zaszkodzic dziecku a nie wiem juz co mu zaszkodzi bardziej? Co mamz robic?

Fionka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2017, 14:53

Re: Ciąza i ból zęba!

18 gru 2017, 16:32

No tak łątwo powiedzieć że wcześniej wyleczyć xD można nie zaplanować ani ciąży ani bólu zęba xD podbijam, wolno w końcu brać znieculenie czy nie? bo słyszałam, że miejscowe można i nie wiem cy to prawda, całe życie wszyscy mi móili że nie...

Agmadent
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2017, 14:57

Re: Ciąza i ból zęba!

19 gru 2017, 10:07

Spokojnie, dziecku przede wszystkim szkodzi stres, więc w pierwszej kolejności proponuję opanować emocje. To prawda, że najlepiej wyleczyć zęby zanim zajdzie się w ciążę. Jednak jeżeli już wystąpi taka sytuacja jak Pani, jak najszybciej należy udać się do dentysty. Dużo bardziej szkodliwe dla dziecka jest zignorowanie problemu, doprowadzenie do stanu zapalnego i stres. Leczenie zębów w ciąży jest możliwe przy zachowaniu pewnych zasad. Można o nich przeczytać w artykule na naszej stronie internetowej: agmadent.pl/encyklopedia/kobiety/ciaza-a-leczenie-stomatologiczne. W razie pytań lub wątpliwości służę poradą.

Flora20
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2014, 17:48

Re: Ciąza i ból zęba!

20 gru 2017, 13:30

Z tego co wiem to nie można tylko leczyć kanałowo a tak normalnie to bez problemu. Wiadomo że nie wszystkie kobiety tak książkowo planują ciąże :D

Agmadent
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2017, 14:57

Re: Ciąza i ból zęba!

21 gru 2017, 09:41

Ryzyko związane z leczeniem kanałowym wiąże się z koniecznością wykonania zdjęcia rentgenowskiego. Jak wiadomo, ciąża - zwłaszcza w pierwszym trymestrze - jest przeciwwskazaniem dla RTG, dlatego lepiej jest poczekać z leczeniem kanałowym, aż dziecko się urodzi. W szczególnych przypadkach, gdy jest to naprawdę konieczne, wykonuje się leczenie kanałowe bez zdjęcia rentgenowskiego. Oczywiście leczenie przeprowadza się, stosując endometr (określający długość kanałów zęba) oraz mikroskop stomatologiczny, pozwalający na dokładną widoczność kanału korzeniowego, wówczas kontrolę radiologiczną leczenia przeprowadzamy po urodzeniu dziecka. W przypadku stanu zapalnego miazgi zęba korzystniej jest leczyć niż czekać do porodu.

onceinalifetime
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2015, 15:34

Re: Ciąza i ból zęba!

22 gru 2017, 12:59

Narazie mnie tylko pobolewa więc o kanałowym nawet nie mysle, nie straszcie… Umówiłam sie na przyszły tydzien, zobaczymy co powie...

Awatar użytkownika
malwina123
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:23

Re: Ciąza i ból zęba!

22 cze 2018, 08:17

Niestety wśród kobiet cały czas panuje mit, że w ciąży nie można leczyć zębów. Prawda jest taka, ze większą krzywdę robi się dziecku i sobie chodząc z bolącym zębem. Poczytajcie jakie powikłania mogą przynieść niewyleczone zęby, a na pewno strach schowacie do kieszeni i na wizytę się zapiszecie. Bo jeśli jesteście w ciąży to nie odpowiadacie tylko za siebie, ale też za malucha.

rixterwanseq
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2019, 15:50

I would to resolve your bug on website

25 sty 2019, 21:00

I would to resolve your bug on website. Please write!! It is good directory?

rixterwanse

Jajeczko
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 12 cze 2018, 00:13

Re: Ciąza i ból zęba!

05 lut 2019, 19:10

Zęby najlepiej leczyć przed planowaną ciążą. Ale jeśli już jest problem kiedy czekamy na dzidziusia, warto iść do dobrej klasy specjalisty. Gabinet Lubińska w Szczecinie to miejsce, gdzie można ogarnąć wszystko, co dotyczy leczenia zębów. Zanim do nich trafiłam w jednym miejscu chodziłam na leczenie, w innym na prześwietlenie a jeszcze w innym na zakładanie aparatu na zęby.

MonikaMrozowska90
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 23 kwie 2019, 22:34

Re: Ciąza i ból zęba!

09 maja 2019, 12:18

To prawda, o ząbki warto zadbać przed ciąża. Ja leczyłam zęby w ciąży i normalnie miałam znieczulenie i nic nie bolało a na samym początku musiałam tylko powiedzieć, że jestem w ciąży a oni już tam dobrali to co potrzeba. Do stomatologa w ciąży chodziłam do Viscardi w Tychach.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość