Weronika888
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 93
Rejestracja: 10 wrz 2016, 20:27

Re: Nie wiem czy to alergia

30 sie 2017, 20:48

Ja na pewno mam alergię, dokładnie na co nie wiadomo, ale lekarz tak stwierdził. Ogólnie biorę taki aerozol do nosa Stop Alergii i mi pomaga. Jak macie problem z takim cieknącym katarem, to polecam zakupić, bo mi naprawdę pomaga.

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Nie wiem czy to alergia

30 lis 2017, 23:51

Udaj się na testy skórne do alergologa to wtedy będziesz wiedziała na co masz alergie i czego unikać. Ja robiłam testy w Prima Med i teraz dużo łatwiej mi się funkcjonuje. Nie muszę cały czas pociągać nosem ;)

Gruszka94
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2015, 15:48

Re: Nie wiem czy to alergia

04 gru 2017, 11:53

Ja walczę z alergią od kilku lat, raz jest lepiej, raz gorzej, ale nie zawsze leki zapisane przez lekarza są w stanie sobie zupełnie poradzić, dlatego wspomagam się różnymi preparatami. Spróbuj na przykład płyn do prania Allergoff, alergeny są praktycznie w całym naszym domu, a pranie wcale nie likwiduje ich z ubrań czy pościeli, dlatego warto w takim płynie namoczyć rzeczy przed praniem, a alergeny znikną i na pewno zauważymy różnicę w naszym stanie zdrowia.

Awatar użytkownika
Amik90
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2017, 17:20

Re: Nie wiem czy to alergia

18 gru 2017, 11:27

Uczulenie zdiagnozować można wyłącznie w jeden sposób. Nie da się ocenić po zmianach skórnych czy katarze, uczulenia na konkretny alergen. Dlatego przeprowadzenie testów alergicznych oraz wizyta u specjalisty, to coś oczywistego. Z alergią można walczyć, jednocześnie także żyć ograniczając jej objawy.

Awatar użytkownika
gabi333
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2017, 15:02

Re: Nie wiem czy to alergia

24 gru 2017, 19:08

Hm... A może warto poszperać w tym temacie w Internecie? Moim zdaniem jest to naprawdę dość dobre rozwiązanie :)

milena59
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2018, 20:06

Re: Nie wiem czy to alergia

23 mar 2018, 20:13

A może warto zrobić testy alergiczne?
Było by najlepiej bo tak to tylko domysły.

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: Nie wiem czy to alergia

11 cze 2018, 16:10

testy można wykonać też u młodszych dzieci, jednak nie zawsze dadzą one jednoznaczny wynik. Ale to lekarz zadecyduje czy testy warto wykonać już, czy jeszcze poczekać. Na pewno warto obserwować dziecko, bo nawet jeśli testy nie będą zrobione od razu, to często obserwacje pomagają lekarzowi.
My założyliśmy sobie specjalny zeszycik, gdzie zapisywałam wszelkie "odchylenia od normy", które potem analizowaliśmy z panią alergolog. Świetna sprawa, bo pamięć czasem bywa zawodna..

srebkos4
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2018, 13:22

Re: Nie wiem czy to alergia

26 cze 2018, 08:19

Szperanie w internecie wiele nie pomoże. Możesz poczytać więcej o uczuleniu w artykule Tam będziesz miała podane informacje przez dobrego dermatologa, choć i tak i tak będziesz musiała pójść do lekarza.

Awatar użytkownika
obywatelno
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2018, 17:08

Re: Nie wiem czy to alergia

26 cze 2018, 12:11

Zgadzam się całkowicie z moim poprzednikiem. Nic dodać oraz nic ująć z jego wypowiedzi...

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości