jeszyna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2018, 16:58

Szparka między zębami

09 maja 2018, 14:54

Czy można coś zrobic zeby “załatać” szparke między zębami? Mam taką lukę na samym przodzie, między górnymi jedynkami. Wygląda to jak dziura a przeciez zęby mam zdrowe. Długo mi to nie przeszkadzało, dawniej nawet nie zwracałam uwagi ale pracuję teraz z klientami, mam spotkania biznesowe, zaczeło mnie to krępować. Będe wdzieczna za rady co mogę z tym zrobić

NaturaBio
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2018, 19:57

Re: Szparka między zębami

09 maja 2018, 20:10

Jeżeli tak bardzo Ci to przeszkadza, to wydaje mi się, że jedynym sensownym rozwiązaniem tego problemu będzie wizyta u dentysty.

ArtDentKrakow
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 lis 2017, 13:40

Re: Szparka między zębami

10 maja 2018, 13:14

“Szparka”, o której piszesz to najpewniej klasyczna diastema. Zdecydowanie należy jej zaradzić, ponieważ kwestia estetyczna to tylko jeden z problemów, który może spowodować. Nieskorygowana przerwa między jedynkami może prowadzić do wad zgryzu czy chorób przyzębia. W zależności od konkretnego przypadku stosuje się różne metody leczenia diastemy. Jeśli przerwa nie jest bardzo duża, można zaaplikować licówki. Są to cienkie płatki materiału, które pozwalają “dobudować” fragmenty zębów, dzięki czemu skutecznie radzą sobie z maskowaniem niewielkich przerw między nimi. W przypadku szerszej szczeliny międzyzębowej można zastosować bonding. Polega na spajaniu wypełnienia kompozytowego z twardymi tkankami zębów. Jego zaletą jest naturalny efekt i możliwość wykonania w czasie jednej wizyty. Jest zwykle mniej kosztowny niż licówki, ale daje też nieco mniej trwały efekt. Jeśli jesteś z Krakowa, zapraszam do ArtDent, gdzie przyjrzymy się problemowi z bliska i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

julancja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 30 sie 2017, 14:10

Re: Szparka między zębami

11 maja 2018, 08:24

Moja chrześnica też ma taką szparke miedzy zębami ale dentysta powiedział ze to minie… W dodatku wygląda z tym przesłodko więc nie sądze zeby ktoś chcial jej to poprawiać ;)

ArtDentKrakow
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 lis 2017, 13:40

Re: Szparka między zębami

14 maja 2018, 11:03

Wyróżniamy różne typy diastemy, między innymi diastemę fizjologiczną, która pojawia się u dzieci między 7. a 9. rokiem życia i najczęściej zanika z czasem. Jednak, jak wspomniałam wyżej, jeśli zostanie rozpoznany inny rodzaj schorzenia, należy podjąć leczenie. W przeciwnym razie może prowadzić nawet do wad wymowy, związanych z seplenieniem albo trudnościami w wymowie takich głosek jak: ś, ć, ź, dź i podobnych. Więcej o konsekwencjach nieleczonej diastemy piszemy na naszym blogu: http://artdent.krakow.pl/czy-nalezy-leczyc-diasteme/.

Awatar użytkownika
piczysone
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2018, 19:46

Re: Szparka między zębami

22 maja 2018, 19:39

Dzięki za ciekawe porady, z całą pewnością przyda mi się to :)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość