mahiohka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2018, 09:58

Bunt i strach u 6-latka

24 maja 2018, 09:58

Hej, mój synek Kuba (lat 6), który wczesniej był naprawdę bezproblemowym dzieckiem, zmienil się w malego diabelka, nie slucha naszych polecen, grymasi i awanturuje się. Z tego co wiem to ten caly bunt jest w tym wieku calkowicie normalny i sam przejdzie, ale jest inny problem… Kuba w ostatnim czasie zaczal bac się ciemnosci, budzic się w nocy pod wplywem koszmarow, zrobil się tez strasznie strachliwy. Powiedzcie mi czy mozliwe ze spotkalo go cos zlego? Powinnam z nim porozmawiac, czy wasze dzieci tez tak mialy?

PrzedszkoleGorzkow
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2017, 11:08

Re: Bunt i strach u 6-latka

25 maja 2018, 15:42

Witaj. Problem, który opisujesz, najprawdopodobniej również związany jest właśnie z tzw. buntem sześciolatka. W tym wieku dziecko przeżywa gwałtowne i często sprzeczne ze sobą emocje, a jego wyobraźnia jest bardzo wybujała. Sześciolatek może zacząć odczuwać nasilone stany lękowe – bać się ciemności, samotności, dźwięków, duchów itd. Dlatego też dziecko w tym okresie nie chce zasypiać w samotności lub bez lampki. Wszystkie opisane przez Ciebie zachowania z wiekiem powinny minąć. Jeżeli jednak obawiasz się, że zmiany, jakie nastąpiły u Twojego synka mogą wynikać z faktu, że spotkało go coś złego, warto, żebyś przeprowadziła z nim rozmowę lub skonsultowała się z dziecięcym psychologiem. Niektóre przedszkola oferują wsparcie takiego specjalisty - np. w naszym Prywatnym Przedszkolu w Gorzkowie zarówno dzieci, jak i rodzice mogą liczyć na profesjonalną pomoc psychologiczną w razie potrzeby.

gochala
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 07 lut 2017, 10:42

Re: Bunt i strach u 6-latka

28 maja 2018, 12:38

Dokładnie, moje dziecko w tym wieku również miało takie stany lękowe. Nie jest to łatwe dla dziecka i rodzica, sama pamiętam jak bardzo się tym z mezem martwiliśmy, ale z czasem mija.

mahiohka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2018, 09:58

Re: Bunt i strach u 6-latka

29 maja 2018, 08:30

Bardzo dziekuje za odpowiedz, nawet nie wiecie jak mi pomogliście. Nie chcialam z innymi mamami z przedszkola o tym wprost rozmawiac i opowiadac im jakie to mój synek ma leki i zwidy. Dzieki wam czuje się spokojniejsza, mam nadzieje, ze Kubie to szybko przejdzie.

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość