mawie
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2014, 15:43

Re: Lakowanie zębów stałych.

07 lut 2014, 12:46

Ze wszystkimi sprawami dotyczącymi ząbków polecam Ci wybrać się do dentysty. On najlepiej doradzi Ci co i kiedy można wykonać w celu zabezpieczenia zębów, oraz "naprawi" ewentualne "usterki". Wybór pierwszego dent. dla malucha jest ważny, ponieważ jeśli na początku się zrazi to potem nie będzie chciał chodzić - to dość zrozumiałe. Na całe szczęście jest coraz więcej gabinetów które przystosowane są pod dzieci :)

laptopka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 05 cze 2014, 09:25

Re: Lakowanie zębów stałych.

05 cze 2014, 09:32

hej, ja też miałam ząbki lakowane i polecam. Nie słyszałam nigdy żeby ktoś to odradzał, bo i czemu? Zawsze dodatkowe zabezpieczenie przed próchnicą.

AlbusdentKrakow
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:26

Re: Lakowanie zębów stałych.

05 lip 2016, 17:30

Warto skorzystać z zabiegu lakowania dziecięcych zębów. Dlaczego? Jakie ma działanie?

Za pomocą laku szczelinowego, czyli półpłynnego i utwardzanego światłem kompozytu, uszczelnia się bruzdy w zębach bocznych – stałych i mlecznych. Zainfekowane próchnicą zęby mleczne mogą stać się źródłem próchnicy dla wyżynających się zębów stałych. Budowa zębów bocznych – głębokie bruzdy i wąskie szczeliny – uniemożliwia dokładne oczyszczanie i sprzyja rozwojowi próchnicy. Bruzdy powierzchni żujących zębów są najczęstszym miejscem pojawienia się pierwszych ognisk próchnicy! Obecność laku uniemożliwia bakteriom i płytce nazębnej zaleganie w bruzdach i w ten sposób chroni je przed rozwojem próchnicy. Lak uwalnia też jony fluoru, będące dodatkowym zabezpieczeniem zębów. Lak jest w kolorze białym lub mlecznym, jest więc mało widoczny. Lakowanie „mleczaków” można wykonać już u 2-3 latków, a stałych w wieku 5-8 lat. To zabieg bezbolesny, trwający przez kilka minut dla jednego zęba.

kasiennk33
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2018, 14:04

Re: Lakowanie zębów stałych.

11 cze 2018, 14:07

Z tego co słyszałam to warto i potwierdziła to również konsultacja z dentystą. Ja z moją 9 letnią córeczką byłam w
Smile Expert i jest super, ząbki nie bolą ani się nie psują, widać, że wszystko jest
super zrobione. Zobaczymy co będzie pożniej, przecieżś piękny uśmiech daje tyle pewności siebie.

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: Lakowanie zębów stałych.

11 cze 2018, 15:08

Hmm, zastanawia mnie skąd to pytanie autorki wątku. Na forach dużo jest różnych dziwnych opinii. Najważniejsze to mieć sprawdzonego stomatologa, do którego ma się zaufanie. I jeśli on zaleci lakowanie, to zaufać i wykonać. Tak w każdym razie to funkcjonuje u nas :)

Awatar użytkownika
Napolli8
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2018, 15:26

Re: Lakowanie zębów stałych.

12 cze 2018, 10:34

Wielkie dzięki za sprawdzone porady w tym obszarze tematycznym. Jestem pewien, że mi się one przydadzą ;)

candi12
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:49

Re: Lakowanie zębów stałych.

29 cze 2018, 15:42

Ja miałam od najmłodszych lat lakowane zęby i teraz jako dorosła kobieta (oczywiście cały czas dbam o zęby) nie mam problemów z próchnicą, myślę że to mi pomogło. Teraz chodzę z moją 6 letnią córką do gabinetu Allecudent w Poznaniu, gdzie przyjmują naprawdę wybitni stomatolodzy i oni również zalecają lakowanie zębów. Masz odpowiedź :)

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość