wiolka555
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2017, 10:59

Rekrutacja na studia po LO dla dorosłych

10 lip 2017, 09:51

Od wrzesnia będe chodziła do liceum dla dorosłych. Zapisałam sie bo chce skończyć szkołe i zdać mature. Wiem że mam taką możliwość i chce skorzystać. Ale nie wiem jak to jest potem ewentualnie ze studiami. Można sie rekrutować na normalne państwowe uczelnie po takim LO dla dorosłych?

luuska
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2017, 11:08

Re: Rekrutacja na studia po LO dla dorosłych

11 lip 2017, 10:07

nie widzę przeszkód, o ile na tyle uda ci sie opanowac materiał że wysoko zdasz mature i będzie z czym sie rekrutować

LODkrakow
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2017, 11:26

Re: Rekrutacja na studia po LO dla dorosłych

12 lip 2017, 08:47

Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby po skończonej szkole dla dorosłych i zdanej maturze ubiegać się o przyjęcie na studia. Można rekrutować się na studia stacjonarne lub niestacjonarne, na uczelnie państwowe lub prywatne – tak samo jak po tradycyjnym liceum. Obecnie uniwersytety nie są tak bardzo oblegane ze względu na niż demograficzny – to zwiększa szanse absolwentów szkół dla dorosłych. Więcej na temat studiowania po ukończeniu takiej szkoły piszemy na naszym blogu: http://www.lod.krakow.pl/blog/studia-po ... sa-mozliwe.

marlenaka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2017, 15:18

Re: Rekrutacja na studia po LO dla dorosłych

24 lip 2018, 14:56

Dawno temu rekrutowałam na studia jeszcze jak trzeba było zdawać egzaminy wstępne więc do końca nie wiem jak to teraz wygląda na uczelniach państwowych. Jeśli dobrze zdasz maturę i zdobędziesz odpowiednią ilość punktów to nie powinnaś mieć problemu z dostaniem się na wymarzony kierunek studiów. Wiesz co chcesz studiować?
Ja skończyłam ekonomię ale zawsze mi się marzyły studia administracja i obrót nieruchomościami.Chciałam być agentką nieruchomości i pośredniczyć w sprzedaży lub wynajmowaniu mieszkań lub domów. Nawet ostatnio byłam z przyjaciółką i jej nastoletnią córką na targach uczelni i Wyższa Szkoła Bankowa reklamowała te studia w swojej ofercie. Weszłam nawet na ich stronę: http://www.wsb.pl/szczecin/kandydaci/st ... homosciami żeby zapoznać się dokładnie z ofertą ale chyba w tym roku nie uda mi się znaleźć czasu na rozpoczęcie tych studiów.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość