luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: Samochód nowy, czy używany?

09 cze 2018, 22:33

Nowy samochód to skarbonka. Te przeglądy gwarancyjne, które są obowiązkowe i do najtańszych nie należą.. Ja kupiłam używane, pełnoletnie, akurat do treningu, bo prawko mam od 2 lat, ale mało co do tej pory jeździłam... jak gdzieś (oby nie!) zarysuję, to nie będzie aż tak żal

galu
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 cze 2018, 22:53

Re: Samochód nowy, czy używany?

30 cze 2018, 23:13

Pewnie, że nowy :D TYlko zainwestuj w garaż, parking strzeżony albo w skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe, chocby typu www.mikroznakowanie.pl :)
Ostatnio zmieniony 13 lip 2018, 00:17 przez galu, łącznie zmieniany 1 raz.

Paramonia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 10 sie 2016, 11:28

Re: Samochód nowy, czy używany?

02 lip 2018, 16:05

Zbyt wiele czynników dodatkowych wpływa na decyzję o zakupie.
Pytanie, czy masz działalność, czy kupowany będzie za gotówkę, czy na kredyt, jaka wielkość auta Cię interesuje czy choćby plany na przyszłość i potencjalny dostęp do gotówki, który potrzebny będzie na ubezpieczenia, przeglądy etc.

lubieobcasy
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 02 mar 2016, 11:58

Re: Samochód nowy, czy używany?

02 sie 2018, 13:37

Ja wybrałam używany, ale młody rocznikowo, najwyżej 2-3 letni. Zakupiłam miesiąc temu Opla Insignia w Auto Handel Rawicki z Orchowa. Dla mnie ten sprzedawca zasługuje na uwagę głównie z tego powodu, że oferuje sprawdzone auta klasy premium. Jak na razie zakupiony samochód nie sprawia żadnych problemów, a jeździ nim się bardzo komfortowo.

janusz
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2018, 13:01

Re: Samochód nowy, czy używany?

22 sie 2018, 15:29

jak kogoś stać to oczywiście, że lepiej kupić nowe auto niż kilkuletnie używane. Po pierwsze mamy pewność że nie jest powypadkowe i ma wszystkie części orginalne. Odpada problem z naprawami bo przez pierwsze kilka lat jest na gwaracji. Jedyny minus to cena, kilka razy wyźsza niż w aucie używanym

Kasiek88
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 257
Rejestracja: 30 cze 2015, 19:10

Re: Samochód nowy, czy używany?

13 wrz 2018, 09:49

Mi kalkulator cuk wyszukał sensowną polisę i tańszą od ubiegłorocznej

Zancia88
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 102
Rejestracja: 18 lip 2015, 12:09

Re: Samochód nowy, czy używany?

22 wrz 2018, 22:03

kupując używany samochód na pewno trzeba zrobić przegląd auta. Wymienić m.in. olej itp. rzeczy aby użytkowanie auta w przyszłości obyło się bez problemów. Ostatnio właśnie jak kupowaliśmy auto to wymieniliśmy rozrząd, zalali silnik olejem Shell Helix, dodatkowo sprawdziliśmy jakość opon, klimatyzację, oświetlenie.

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: Samochód nowy, czy używany?

22 wrz 2018, 23:08

Chyba każda opcja ma wady i zalety, warto zastanowić się nad tym co komu bardziej pasuje. Przy nowym aucie trzeba pamiętać o obowiązkowych przeglądach gwarancyjnych, które są płatne. Ale za to ma się pewność i gwarancje, że auto nie stanie nagle na drodze. Brat ostatnio stał przed takim wyborem i zdecydował się jednak na nowe. Wybór padł na forda. Dobra, sprawdzona marka, a przy okazji zaproponowano mu fajne opcje dodatkowe w postaci bagażników i uchwytów, co w jego przypadku jest bardzo trafioną opcją. A wszystko w naprawdę korzystnej cenie. Dla mnie najfajniejszą promocją były takie specjalne maty do bagażnika, które zapobiegają zabrudzeniom. Super sprawa, mój bagażnik ciągle woła o pomstę do nieba, mogłabym w nim odkurzać co dzień niestety... więc dla mnie taka mata byłaby zdecydowanym must have :D

Awatar użytkownika
jolciaOch
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 07 maja 2012, 22:36

Re: Samochód nowy, czy używany?

02 lis 2018, 05:34

Jeśli tylko stać cię na nowe, to ja bym się nawet nie zastanawiała. Wiesz jak to jest z używkami, w ogłoszeniu wszystko pięknie a na miejscu okazuje się zgniłek ;) Dlatego trzeba być ostrożnym i zwracać uwagę na wiele rzeczy. Na co konkretnie? O tym w artykule: https://www.mazda.warszawa.pl/abc-kupna ... samochodu/

magdaimagdalena
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 34
Rejestracja: 02 wrz 2019, 00:26

Re: Samochód nowy, czy używany?

01 paź 2019, 16:09

Ja jako kobieta jestem bardzo ostrożna w wyborze auta, tym bardziej jeśli decyduję się na używane. Samochód może być niezłą zabawką albo skarbonką bez dna i na to wszystko mamy wpływ, chociaż w minimalnym stopniu możemy się zabezpieczyć przed najgorszym. Według najnowszych badań, kobiety z większą rozwagą podchodzą do sprawy zakupu auta używanego :ico_haha_01: Wyniki tych badań można zobaczyć w serwisie Motocaina.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość