Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Pielęgnacja cery mieszanej

06 wrz 2018, 13:15

Hildegard Braukmann - tylko dobierz kosmetyk pod cerę i systematycznie z niego korzystaj.
Będzie coraz lepiej. Cera powinna wyglądać zdrowo i normalnie.
Ale nie spodziewajcie się od razu cudów. Trochę trzeba poużywać, żeby cera rzeczywiście się mocno odmieniła.

mikusia369
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 06 lut 2018, 00:27

Re: Pielęgnacja cery mieszanej

25 gru 2018, 20:19

mi odpowiada krem Bioliq 25+ do cery mieszanej, zawsze kosmetyczne zakupy to robię na wapteka.pl; fajnie działa bo z jednej strony odżywia i nawilża, ale też matuje; dzięki czemu cera ładnie wygląda; cena dla mnie też jest ok.

gwizoop
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 10 cze 2018, 15:37

Re: Pielęgnacja cery mieszanej

05 sty 2019, 19:15

Ja długi czas miałam problem z odpowiednim doborem kosmetyków. Teraz zaczęłam od niedawna stosować olejek odżywczy od Bielendy z serii BOTANIC FORMULA z Granatem + Amarantusem. Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczona mimo iż byłam nastawiona raczej sceptycznie, gdyż zapewnienie producenta, że poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającą cerą wydawało mi się banalne :D

anomas
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 19 lut 2017, 15:26

Re: Pielęgnacja cery mieszanej

24 sty 2019, 11:19

U mnie na cerę mieszana nakładam jakiś krem pierwszy lepszy, ale dodatkowo tez używam kremu pod oczy remescar. Cienie i worki są po nim rewelacyjnie zniwelowane a to tego jest bardzo delikatny. Krem regularnie teraz kupuje w aptece.

BucikSklep
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 352
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:40

Re: Pielęgnacja cery mieszanej

28 sty 2019, 11:38

W zasadzie to obojętnie czy mamy do czynienia z cerą mieszaną czy też wrażliwą, warto po prostu stawiać na kosmetyki jak najlepszej i jak najwyższej jakości dzięki czemu mamy pewność, że nie podrażnia naszej skóry.

adaska31
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:33

Re: Pielęgnacja cery mieszanej

30 sty 2019, 20:29

Jasna sprawa - im kosmetyk że tak powiem pewniejszy - z naturalnych albo nawet jak te marki ravina - wegańskich skladnikow tym bedzie sie lepiej wchłanial i jest po prostu sprawdzony. Z ravina.pl zamowilam jakis czas temu na próbe mus lniany do cery typowo tłustej, tradzikowej i problematycznej. Gleboko nawilza i uelastycznia a najlepiej w sumie dziala po zastosowaniu po kąpieli gdy skóra ciała rozgrzana, a pory rozszerzone bo wtedy rzeczywiscie wszystkie skladniki odzywcze maja szanse wchlonąć

BucikSklep
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 352
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:40

Re: Pielęgnacja cery mieszanej

06 lut 2019, 14:47

Może jeszcze inaczej: warto po prostu bazować na kosmetykach naturalnych, które w swoim składzie nie zawierają szkodliwych parabenów które zatykają pory, od tego trzeba zacząć.

MariolaKuleczka5
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 31 sty 2019, 11:38

Re: Pielęgnacja cery mieszanej

25 lut 2019, 00:19

Jak dla mnie zbawienne są te maseczki z węglem...nic mi tak nie pomaga na moja cerę i okresowy trądzik.

justineczqa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 12 sie 2014, 11:22

Re: Pielęgnacja cery mieszanej

25 lut 2019, 22:40

Podstawą w pielęgnacji cery mieszanej jest odpowiednie stosowanie kosmetyków dostosowanych do typu cery. Oczywiście warto również skorzystać z zabiegów proponowanych przez medycynę estetyczną. Ostatnio byłam na dyniowym zabiegu dermaquest, który przeprowadziłam w krakowskiej klinice vesuna. Po zabiegu czuje, że moja skóra jest zdecydowanie lepiej nawilżona i rozjaśniona. Z całą pewnością od teraz co jakiś czas będę sobie fundować tego typu zabiegi.

gwizoop
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 10 cze 2018, 15:37

Re: Pielęgnacja cery mieszanej

28 sie 2019, 11:35

Jeśli chodzi o taką codzienną pielęgnację to polecam szczególnie przejście na żel micelarny do mycia twarzy z cukrem trzcinowym i aktywnym węglem od Bielendy, seria bodaj black sugar detox. Dobrze oczyszcza, jednocześnie nawilżając skórę. Idealnie się nadaje do cery mieszanej a ponoć także tłustej :)

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość