kamik
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 20 lis 2018, 19:58

Alternatywa dla fotelików

26 lis 2018, 22:15

Poszukuję podpowiedzi w powyższym temacie. Mam córkę 6 letnią i czas zacząć myśleć o wymianie fotelika. Zastanawiam się nad zakupem bardziej uniwersalnego rozwiązania, które rosłoby razem z dzieckiem. Jakie rozwiązania preferujecie i co polecacie?

konat77
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2018, 16:43

Re: Alternatywa dla fotelików

28 lis 2018, 16:47

Bardziej uniwersalne w sensie? Łatwiej przenośne, bezpieczniejsze? Wiesz rozwiązań może być kilka. Jak ma 6 lat i jest już dość duża (a tego nie wiemy) to można użyć podstawek (nie polecam) lub np. Smart Kid Belt. Oba rozwiązania na pewno bardziej mobilne, ten pas na pewno dużo bardziej bezpieczny. Wszystko zalezy od potrzeb i tego co rozumiesz przez "bardziej uniwersalne" ;)

IDA22
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2018, 00:21

Re: Alternatywa dla fotelików

02 gru 2018, 00:29

Też polecam ten pas.Moja siostra zakupiła to urzadzenie kilka miesięcy temu.Na początku chyba nie dokońca była do niego przekonana,ale teraz nie zamieniłaby go na nic innego.W kwestii bezpieczeństwa jak do tej pory nie zawiódł ani razu,a jest o wiele wygodniejszy i bardziej poręczny niż fotelik

kamik
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 20 lis 2018, 19:58

Re: Alternatywa dla fotelików

03 gru 2018, 21:55

Bardziej uniwersalne w sensie? Łatwiej przenośne, bezpieczniejsze? Wiesz rozwiązań może być kilka. Jak ma 6 lat i jest już dość duża (a tego nie wiemy) to można użyć podstawek (nie polecam) lub np. Smart Kid Belt. Oba rozwiązania na pewno bardziej mobilne, ten pas na pewno dużo bardziej bezpieczny. Wszystko zalezy od potrzeb i tego co rozumiesz przez "bardziej uniwersalne" ;)
Dokładnie chodziło mi o to by było lekkie czyli bardziej mobilne, a pomimo to zapewniało bezpieczeńsytwo memu dziecku. Smart Kid Belt? Co to za urządzenie i w jaki sposób dba ono o bezpieczeństwo dziecka w aucie?

cropecka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 29 lis 2018, 21:03

Re: Alternatywa dla fotelików

06 gru 2018, 23:10

Bardziej uniwersalne w sensie? Łatwiej przenośne, bezpieczniejsze? Wiesz rozwiązań może być kilka. Jak ma 6 lat i jest już dość duża (a tego nie wiemy) to można użyć podstawek (nie polecam) lub np. Smart Kid Belt. Oba rozwiązania na pewno bardziej mobilne, ten pas na pewno dużo bardziej bezpieczny. Wszystko zalezy od potrzeb i tego co rozumiesz przez "bardziej uniwersalne" ;)
Dokładnie chodziło mi o to by było lekkie czyli bardziej mobilne, a pomimo to zapewniało bezpieczeńsytwo memu dziecku. Smart Kid Belt? Co to za urządzenie i w jaki sposób dba ono o bezpieczeństwo dziecka w aucie?
Smart Kid Belt to taki adapter oryginalnych pasów bezpieczeństwa do wzrostu dziecka. Całkiem ciekawe rozwiązanie. Poszukaj na YouTube filmów z testów PIMOTa. Wypadają całkiem dobrze w nich.

konat77
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2018, 16:43

Re: Alternatywa dla fotelików

07 sty 2019, 14:14

Dokładnie chodziło mi o to by było lekkie czyli bardziej mobilne, a pomimo to zapewniało bezpieczeńsytwo memu dziecku. Smart Kid Belt? Co to za urządzenie i w jaki sposób dba ono o bezpieczeństwo dziecka w aucie?
Smart Kid Belt ma formę adaptera na pas bezpieczeństwa. Obniża górne mocowanie pasa, dopasowując je do wzrostu dziecka. Tym samym nie blokuje działania standardowych systemów zabezpieczeń, które sa w aucie. Napinacze pasów, poduszki boczne, kurtyny. To wszystko współpracuje z Smart Kid Belt.

endzi90
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2019, 21:44

Re: Alternatywa dla fotelików

09 sty 2019, 21:56

raczej nie zdecyduje się na tego typu pasy dla dziecka. Moje dziecko jeździ w foteliku transformer X-bag do 36 kg. Napewno jest bezpieczniejsze niz te antymandaty

kamik
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 20 lis 2018, 19:58

Re: Alternatywa dla fotelików

04 lut 2019, 19:55

Testy zderzeniowe, atesty, homologacja jak i możliwość zastosowania tego urządzenia również w taksówce czy autokarze utwierdza mnie w przekonaniu, że będzie to dobry wybór.

lila
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 02 wrz 2015, 00:26

Re: Alternatywa dla fotelików

19 lut 2019, 20:23

Dla starszaków to dobra opcja te pasy smart kid belt, szczególnie jak dziecko się buntuje i nie chce jeździć w foteliku. W końcu 10-latek to już nie jest takie małe dziecko, a takie pasy zapewnią odpowiednie bezpieczeństwo. Przed zakupem oczywiście oglądałam testy zderzeniowe itp. one mnie przekonały do zakupu.

cropecka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 29 lis 2018, 21:03

Re: Alternatywa dla fotelików

21 lut 2019, 19:13

Dla starszaków to dobra opcja te pasy smart kid belt, szczególnie jak dziecko się buntuje i nie chce jeździć w foteliku. W końcu 10-latek to już nie jest takie małe dziecko, a takie pasy zapewnią odpowiednie bezpieczeństwo. Przed zakupem oczywiście oglądałam testy zderzeniowe itp. one mnie przekonały do zakupu.
I moim zdaniem uczą też samodzielności. Dziecko samo w foteliku się nie zapnie prawidłowo. A nawet jeżeli to jednak takie zapinanie jest zupełnie inne niż to typowe w aucie. Dzięki Smart Kid Belt dziecko może nabrać przyzwyczajenia do zapinania normalnego pasa. To taka trochę edukacyjna funkcja. Oczywiście to moje zdanie ;)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość