darkparadise
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 28 wrz 2017, 17:42

Re: Ból w okolicach krzyżu i nerek:(

14 gru 2018, 16:25

Przyczyn może być naprawdę dużo, warto przede wszystkim zrobić sobie badanie moczu i cytologię, poza tym przejść się do lekarza. Mi w ten sposób objawia się zapalenie pęcherza- pierwsze dwa dni tylko boli mnie w krzyżu albo dołku, dopiero potem pojawiają się problemy z bieganiem do łazienki. Dopiero za którymś razem nauczyłam się to szybko rozpoznawać i biorę od razu urofuraginum max i wit c zanim się ta infekcja rozwinie i zwykle na już na drugi dzień już wszystko w porządku

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Ból w okolicach krzyżu i nerek:(

27 gru 2018, 15:23

Może to zapalenie dróg moczowych? Byłaś u lekarza? U mnie własnie tak się objawiało zapalenie pęcherza, pomogło mi wtedy urofuraginum max i duże dawki witaminy C. No i koniecznie dużo płynów do picia, żeby wypłukać bakterie.

Awatar użytkownika
goldi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 16 gru 2016, 13:31

Re: Ból w okolicach krzyżu i nerek:(

08 lut 2019, 02:04

my tego nie stwierdzimy. umów się do lekarza bo musi cie wysłać na badania. rezonans myślę że tutaj jak najbardziej wskazany i jeśli te bóle są naprawdę b. silne to nie czekaj pół roku na nfz tylko zapisz się do Wizji V we Wrześni, przyjmują niemal od ręki plus kilka dni na opis

janusz
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2018, 13:01

Re: Ból w okolicach krzyżu i nerek:(

24 lut 2019, 19:20

ja bym wybrał się do lekarza chirurga ogólnego, żeby on ocenił co to może być. W Łodzi polecam doktora Mariusz Klincewicz, który przyjmuje w przychodni Enel-med w Manufakturze: https://cm.enel.pl/centrum-medyczne/usl ... lna-YVzYCp Jak dla mnie bardzo dobrej jakości specjalista. Przez pół roku chodziłem od lekarza do lekarza i żaden z nich nie potrafił postawić poprawnej lub jakiekolwiek diagnozy. Kilkoro z nich nawet zasugerowało, że jestem hipochondrykiem i wymyślam sobie chorobę. Dopiero ten lekarz skierował mnie na serię badań i okazało się, że to problemy z jelitem grubym. \
Jestem zdania, że powinno udać się do jak największej liczby różnego rodzaju specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Gdy któryś z lekarzy nie wie co nam jest to udać się do innego. Niestety w polskich realiach nie jest tak jak w leśnej górze czy innym medycznym serialu i większość lekarzy najbardziej zależy na jak najszybszym pozbyciu się pacjenta.

anomas
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 19 lut 2017, 15:26

Re: Ból w okolicach krzyżu i nerek:(

27 lut 2019, 12:52

to może leć na badanie moczu? ja robiłam ostatnio wraz z morfologia i na szczęście okazało się, że wszystko ok. W dodatku robiłam te badanie w laboratorium diagnostyka w Warszawie i było całkiem spoko, a zawsze tak bałam się igły :)

Falenta
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 25 cze 2019, 10:09

Re: Ból w okolicach krzyżu i nerek:(

25 cze 2019, 10:33

Lekarz po pierwsze.Po drugie od krzyża do nerek trochę daleko. Jeśli chodzi o bóle krzyzowe to mogępowiedziec ze swojego doświadczenia że mogą pochodzić od babskich dolegliwości.Pms, bolesne miesiączki ,nieregularne krwawienia. Ja sobie akurat z tym rodzajem bólu poradziłam,biorąc antykoncepcję .Zaczęłam stosować belarę i faktycznie bóle ustału zupełnie. Więc może to być przyczyna.Natomiast nerki to już inny problem...

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Ból w okolicach krzyżu i nerek:(

11 gru 2019, 19:56

Warto wykonać najprostsze ale jednocześnie najlepsze i najmniej inwazyjne badanie, czyli USG. Tylko wybierajcie naprawdę dobrych diagnostów, np. w żyrardowskim Diagnotiq.

jablonka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 01 wrz 2017, 20:19

Re: Ból w okolicach krzyżu i nerek:(

24 lut 2021, 22:49

Gdzie w Warszawie szybko umówię się na rezonans kręgosłupa?

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość