moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

22 mar 2012, 13:45

a robiłaś jej badania IGE całkowite?

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

Re: Nawracające zapalenie oskrzeli

04 kwie 2013, 14:02

Moja córa starsza ma stwierdzoną astmę oskrzelową wczesnodziecięcą od 2 lat :cry: Miała robione testy skórne i niestety wyszło jej dużo uczuleń, np. na roztocza, na trawy, na chwasty, na zboża, na psa i nie chorowała dużo ale np. tak jak pisze rybka jak biega to dostaje duszności i kaszlu. Teraz im starsza to tym gorzej i więcej tych napadów kaszlu, duszności i chorób, które w moment przechodzą na oskrzela i płuca niestety. Miała powtórzone testy i niestety alergia się powiększyła i alergolog stwierdził,że będzie coraz gorzej z chorobami i dusznościami, więc na jesień musimy zacząć odczulanie,a od 2 lat codziennie bierze leki: syrop Aerius, inhalacje z Flixotide i tabletki Singulair. W sierpniu miała poprawę z oddychaniem i doktor zaryzykował zmniejszeniem dawek leków i niestety skończyło się pobytem w szpitalu,bo dostała takich duszności,że nawet lek ratujący Ventolin nie pomagał i musiałam z nią jechać na pogotowie :ico_placzek:
Natomiast młodsza córa ma nawracające obturacyjne zapalenia oskrzeli :-| Cały listopad chorowała na zapalenie oskrzeli, które przeszło na płuca, w styczniu znów miała zapalenie oskrzeli i w marcu zaczęło się od oskrzeli i poszło na płuca :ico_olaboga: od 2 tygodni nie bierze antybiotyku i już dostała katar :ico_noniewiem:
Mamy skierowanie do alergologa,bo lekarka podejrzewa alergię i obawia się,żeby astmy nie miała tak jak starsza albo problem z migdałem,bo te katary są częste i nie da się ich zbytnio wysmarkać czy odciągnąć,bo "siedzą" w środku,a poza tym śpi z otwartą buzią.
Popytam o testy z krwi dla tej młodszej,bo słyszałam,że takim małym dzieciom nie robi się testów skórnych,bo podobno są niewiarygodne.

Wiecie może ile takie testy z krwi kosztują ? Chodzimy prywatnie do alergologa, więc trzeba będzie za nie zapłacić niestety.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

Re: Nawracające zapalenie oskrzeli

04 kwie 2013, 20:55

Aniaaaa,ja place za wizyte prywatna u alergologa 120 zl,z testami 180 zl.

U nas lipa,ANdrzejek caly czas na lekach,a teraz dolaczyl do niego mlodszy synek :(

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

Re: Nawracające zapalenie oskrzeli

04 kwie 2013, 21:45

iw_rybka, za testy skórne ?
My za wizytę 100zł płacimy i za testy skórne 50zł,a słyszałam,że testy z krwi są bardzo drogie.

Współczuję :ico_sorki:
A młodszy synek też ma takie objawy jak Andrzejek ?

Ja to się martwię,że obydwie dziewczyny będą miały astmę.. :ico_placzek:

panacea
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2014, 14:14

Re: Nawracające zapalenie oskrzeli

02 kwie 2014, 15:04

Moje dziecko ma astmę, ale wcześniej nie wiedziałam nawet, że jest w ogóle na nią chora. Strasznie kaszlała i się smarkała, koleżanka poleciła mi pochodzić po lekarzach, ale poczytałam najpierw na necie, trafiłam na ten artykuł: http://www.odetchnijspokojnie.pl/rozpoznanie-astmy-u-dzieci/
i muszę przyznać, ze bardzo mi pomógł :) mam nadzieje, że Ci pomoże tak samo jak i Mi. Pozdrawiam!

wiktoriagajda
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2018, 12:30

Re: Nawracające zapalenie oskrzeli

20 gru 2018, 12:32

Jakbym miała znowu kupować inhalator to znowu bym wzięła ten sam czyli Novama Familino Pro. Bezawaryjny solidny z fajnym poręcznym irygatorem w komplecie. Ten irygator działa w ten sposób że trzeba zatkać otwór powietrza i przyłożyć do nosa żeby przeczyścić i nos i zatoki przy okazji.

Awatar użytkownika
Atuga
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2018, 16:43

Re: Nawracające zapalenie oskrzeli

20 gru 2018, 18:11

Niezbyt się na tym znam. Nie będę raczej w stanie pomóc.

halinaiglak
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2019, 13:07

Re: Nawracające zapalenie oskrzeli

15 maja 2019, 13:09

Polecę Familino którego sama używam, dokładnie jak działa i jak jest zbudowany masz rozpisane na stronie producenta -novamed.pl/novama-familino-by-flaem-z-dozywotnia-gwarancja. Super poręczny i wygodny inhalator do pracy ciągłej. Stosuję u siebie, u dzieci, w obu przypadkach aerozol się sprawdza tak samo dobrze.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość