Jajeczko
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 12 cze 2018, 00:13

Re: Nietrzymanie moczu - kobiecy problem

02 kwie 2019, 22:44

No pewnie że są różne zabezpieczenia, ale jednak wkładki itp. to też męcząca sprawa.. Dlatego lepiej jednak przeznaczyć pewną kwote na leczenie takiego schorzenia. Dla mnie zabieg laserem był najlepszy. Zapisałam się na niego do pani doktor Barbary Blicharczyk w Warszawie, trwało to ogólnie jakieś 30 min i znowu mogę normalnie chodzić bez takich zabezpieczeń. ;)

zielonakredka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2018, 19:01

Re: Nietrzymanie moczu - kobiecy problem

21 maja 2019, 17:39

wstydliwy problem, to fakt, po ciazy mi to bardzo doskwieralo, na szczescie jest cos takiego jak ginekologia estetyczna i na takie sprawy tez potrafia pomoc, moge polecic Dermed w Katowicach, profesjonalisci w kazdym calu :)

Dorissa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2019, 16:02

Re: Nietrzymanie moczu - kobiecy problem

28 maja 2019, 16:05

Zdecydowanie jest to wstydliwy problem i potwornie komplikuje życie! Pamiętam te kłopotliwe momenty kiedy czułam, że to właśnie znowu się stało… Te środki chłonne to może na przetrzymanie kłopotu, ale na dłuższą metę tak nie da się funkcjonować! Poradziłam się kilku osób i polecono mi pana doktora Tomasza Bastę w Krakowie. Zgłosiłam się do Intima Clinic, gdzie przyjmuje i już od pierwszej wizyty wiedziałam że coś z tego będzie. Dr Basta przeprowadził zabieg laserowy i od tego czasu naprawdę jest lepiej! Wróciła suchość i lepsze samopoczucie. To nieocenione. Kto ma taki problem, wie o czym mówię :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Nietrzymanie moczu - kobiecy problem

31 maja 2019, 20:18

Jak dobrze, że teraz sa takie wkładki, że w ogóle ich nie widać ani nie czuć. No i wybór jest ogromny, np tutaj: https://www.doz.pl/apteka/szukaj?search=nietrzymanie+moczu

NatalkaNatalka85
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 03 cze 2019, 07:23

Re: Nietrzymanie moczu - kobiecy problem

03 cze 2019, 11:37

Niestety jak sie rodzi duże dziecko to potem są tego takie skutki.... mój syn ważył 3900 i niby poród nie był jakiś dotkliwy ale już niestety nie wstrzymam tego tak jak kiedyś.

Awatar użytkownika
CzaCza
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 20 maja 2019, 09:47

Re: Nietrzymanie moczu - kobiecy problem

06 cze 2019, 10:56

U mnie pomogły ćwiczenia mięśni kegla, bo niestety po porodzie miałam problem z trzymaniem moczu. Dobrze robić też ćwiczenia na piłce

Domerka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 08 lis 2018, 19:29

Re: Nietrzymanie moczu - kobiecy problem

25 cze 2019, 09:37

To należy udać się do urologa on z pewnością pomoże.Moja mama miała taki problem poszła u nas w Toruniu do przychodni Nasz Lekarz. Tam jest bardzo dobry urolog dr.Baranowski i wiem że pomógł.Nie ma co czekać tylko trzeba działać.

liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Re: Nietrzymanie moczu - kobiecy problem

25 cze 2019, 14:02

Dziewczyny to się często zdarza! jak rozmawiam z koleżankami to średnio połowa miała taki problem. U części po czasie przeszło samo a reszta albo pomyślała i się wyleczyła albo się morduje do tej pory bo niby WSTYD... żaden wstyd iść do lekarza. W Warszawie w szpitalu Mazovia dr Sylwia Bender mnie leczyła, bardzo sympatyczna pani doktor, naprawdę zero skrępowania u niej na wizycie nie czułam. Można leczyć farmakologicznie, są też metody zabiegowe, to zależy od przypadku. Grunt, żeby do lekarza iść.

Awatar użytkownika
trooper89
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2019, 15:04

Re: Nietrzymanie moczu - kobiecy problem

30 lip 2019, 15:13

jak nie pomogą kulki gejszy ani inne ćwiczenia na mięśnie kegla to chyba pozostaje tylko zabieg z tego co wiem

justineczqa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 12 sie 2014, 11:22

Re: Nietrzymanie moczu - kobiecy problem

12 sie 2019, 21:29

Niestety ja po porodzie bardzo długo cierpiałam z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu. Nie ukrywam jest to bardzo wstydliwa i dokuczająca przypadłość na całe szczęście zdecydowałam się na zabieg Thermi Va, który przeprowadziłam w krakowskiej klinice vesuna i nie żałuje. Mój problem został rozwiązany, a dla wzmocnienia efektu dodatkowo ćwiczę mięśnie Kegla.

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość