carmelia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 12 cze 2014, 17:04

Czy jestem uczulona na słońce?

01 lip 2019, 20:25

Dziewczyny, czy mogę być uczulona na słońce? Ostatnio pojechałam nad wodę, posmarowałam się kremem i jak wróciłam do domu to na plecach miałam dziwną wysypkę, jakby uczulenie czy to możliwe?

otyliaq
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 16 cze 2014, 10:42

Re: Czy jestem uczulona na słońce?

02 lip 2019, 21:42

A to pierwszy raz Ci sie coś takiego zdażyło? Czy już miałaś taką sytuację wcześniej?

carmelia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 12 cze 2014, 17:04

Re: Czy jestem uczulona na słońce?

03 lip 2019, 22:19

Drugi raz, ale zawsze po posmarowaniu kremem. Niby krem ma filtr, a i tak mam wysypkę. Za pierwszym razem myślałam, że coś zjadłam albo to od wody. A teraz nie wiem czy to nie uczulenie na słońce, chociaż nigdy nie byłam uczulona.

minniemouse
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:09

Re: Czy jestem uczulona na słońce?

09 lip 2019, 22:14

No niestety z uczuleniami już tak jest, że mogą się pojawić znienacka w każdym wieku. Aczkowile wydaje mi sie, że ciebie uczula ten krem w połączeniu ze słońcem. Z resztą tutaj masz ciekawy tekst o alergii na słońce: https://vesuna.pl/blog/uczulenie-slonce-przyczyny-objawy-leczenie/. Ja w tej klinice vesuna, która znajduje się w krakowie usuwałam inne zmiany skórne, ale jedno wiem, że znają się na rzeczy i wiedzą o czym piszą.

carmelia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 12 cze 2014, 17:04

Re: Czy jestem uczulona na słońce?

11 lip 2019, 22:33

Jak czytam to wychodzi, że to te nabyte uczulenie. W sumie chyba umówię się do dermatologa i sprawdzę, spróbowałabym opalać się bez kremu, ale mimo wszystko się boję. Zatem to wizyty będę uważać na siebie i siedzieć w cieniu jak gdzieś nad wodę pojadę.

minniemouse
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:09

Re: Czy jestem uczulona na słońce?

23 lip 2019, 21:41

I bardzo dobrze, nie ma co ryzykować, dermatolog z całą pewnością rozwieje twoje wątpliwości. Ja czasami jak widzę małe dzieci bez czapki i kremu nad wodą to aż się trzęsę i zastanawiam gdzie są rodzice.

Awatar użytkownika
Jolie90
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 27 sty 2015, 11:11

Re: Czy jestem uczulona na słońce?

29 sie 2019, 21:32

Mam tak samo! A uczulenie może przyjść w każdym wieku!

kajunia983
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 80
Rejestracja: 19 sie 2014, 12:54

Re: Czy jestem uczulona na słońce?

30 sie 2019, 21:53

[quote="minniemouse"]No niestety z uczuleniami już tak jest, że mogą się pojawić znienacka w każdym wieku. Aczkowile wydaje mi sie, że ciebie uczula ten krem w połączeniu ze słońcem. Z resztą tutaj masz ciekawy tekst o alergii na słońce: https://vesuna.pl/blog/uczulenie-slonce ... -leczenie/. Ja w tej klinice vesuna, która znajduje się w krakowie usuwałam inne zmiany skórne, ale jedno wiem, że znają się na rzeczy i wiedzą o czym piszą.[/quote]
A w którym punkcie usuwałaś zmiany skórne? Bo na ich stronie widzę, że mają dwie siedziby.

Awatar użytkownika
sabina88
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:16

Re: Czy jestem uczulona na słońce?

03 wrz 2019, 12:53

Brzmi bardziej jakbyś na ten krem była uczulona, a nie na Słońce. Gdybyś była uczulona na Słońce to raczej mogłabyś zapomnieć o jakimkolwiek leżeniu w Słońcu.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość