Awatar użytkownika
potassiurma
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 60
Rejestracja: 26 sie 2014, 10:28

Łamliwe włosy, co zrobić?

23 sie 2019, 22:09

Dziewczyny, co polecacie na łamliwe włosy? Mi normalnie włosy łamią się i wypadają garściami, już nie wiem co mam robić :(

Awatar użytkownika
malwina123
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:23

Re: Łamliwe włosy, co zrobić?

26 sie 2019, 09:46

Jeśli są suche w dotyku to polecam kurację olejem kokosowym jadalnym (po prostu najmniej śmierdzi). Zwyczajnie namoczone włosy ciepłą wodą wcierasz od końcówek do połowy czy do góry samej olej i zostawiasz na noc (polecam rozłożyć ręcznik na poduszce). Drugiego dnia można umyć wieczorem szarym mydłem i spłukać wodą z dodatkiem soku cytrynowego. Do tego pewnie dieta jeszcze, wiecej orzechów, warzyw, jak masz sokowirówkę to też sok z marchewki jabłka, możesz dodać pomarańcze do smaku albo małego buraczka (żelazo). Tak kilka kuracji na przykład w weekend i powinno być ok.

minniemouse
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:09

Re: Łamliwe włosy, co zrobić?

26 sie 2019, 21:07

a byłaś może u trychologa? wydaje mi się, że powinnaś poznać przyczynę wypadania włosów wówczas możesz podjąć odpowiednie działania aby włosy tak nie wypadały i się nie łamały.

Awatar użytkownika
potassiurma
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 60
Rejestracja: 26 sie 2014, 10:28

Re: Łamliwe włosy, co zrobić?

27 sie 2019, 21:53

A kto to jest trycholog?

minniemouse
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:09

Re: Łamliwe włosy, co zrobić?

28 sie 2019, 20:59

Trycholog to lekarz, który zajmuje się badaniem i leczeniem włosów. Generalnie on może Ci przebadać włosy za pomocą kamery, robi wywiad, albo zleca jeszcze bardziej specjalistyczne badania. U mnie przyczyną wypadania włosów był niedobór witamin. Teraz morfologia jest na dobrym poziomie i moje włosy są w dużo lepszej kondycji niż były.

Awatar użytkownika
Jolie90
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 27 sty 2015, 11:11

Re: Łamliwe włosy, co zrobić?

29 sie 2019, 21:33

Dokładnie, u mnie przyczyna była inna, ale też w jej określeniu pomógł mi trycholog. Z resztą tu masz linka do ciekawego artykułu na temat trychologii: https://vesuna.pl/blog/co-to-jest-trychologia/ , akurat w tej krakowskiej klinice vesuna leczyłam wypadające włosy.

Awatar użytkownika
potassiurma
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 60
Rejestracja: 26 sie 2014, 10:28

Re: Łamliwe włosy, co zrobić?

30 sie 2019, 21:52

Akurat jestem z okolic krakowa, a czy w tej vesunie przyjmuje trycholog?

Awatar użytkownika
Jolie90
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 27 sty 2015, 11:11

Re: Łamliwe włosy, co zrobić?

12 wrz 2019, 20:51

Niestety nie mają na miejscu trychologa.

Awatar użytkownika
KSHMR
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 16 wrz 2019, 11:40

Re: Łamliwe włosy, co zrobić?

16 wrz 2019, 11:49

Związuj sobie je w kitke, bo bardziej ci się ocierają o ramiona i twarz. Może warkocza też roób sobie na noc. Poza tym nie czesz włosów jak są mokre, postaram się nakładać olejki na końcowki włosów, żeby je zabezpieczyć. Śpij ja satynowej albo jedwabnej poduszce plus szukaj gumek do włosów bez żadnych metalowych wstawek, bo to one tez po cześci przecinają włosy

cytrynka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 16 wrz 2014, 11:21

Re: Łamliwe włosy, co zrobić?

16 wrz 2019, 21:45

[quote="Jolie90"]Dokładnie, u mnie przyczyna była inna, ale też w jej określeniu pomógł mi trycholog. Z resztą tu masz linka do ciekawego artykułu na temat trychologii: https://vesuna.pl/blog/co-to-jest-trychologia/ , akurat w tej krakowskiej klinice vesuna leczyłam wypadające włosy.[/quote]
A w jaki sposób leczyłaś wypadające włosy? Bo kurde mi żadna maska, odżywka nie pomaga.

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość