Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Zaparcia - jak sobie poradzić?

19 wrz 2019, 13:15

Cześć,
mama 38 lat. Odżywiam się raczej normalnie, wagę mam prawidłową, a mimo to - mam problem z zaparciami. Sama już nie wiem, co robić. Byłam u lekarza i z badań nic nie wynika. Dał mi jakieś suplementy, ale to nic nie dało.
Jak do tego podejść? Może powinnam iść do konkretnego specjalisty? Podpowiedzcie coś, proszę.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Zaparcia - jak sobie poradzić?

23 wrz 2019, 17:30

Problem może być inny. Jak się wypróżniasz? Normalnie, na siedząco? U mnie chodziło właśnie o pozycję.
Zmieniłam na taką w kucki i problemy zniknęły. Tzn. muszę mieć do tego specjalne urządzenie o nazwie Goko, bo sama nie potrafię, ale najważniejsze, że po tym wszystkie problemy zniknęły.Tzn. wypróżniam się całkowicie normalnie, bez bólu.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Zaparcia - jak sobie poradzić?

24 wrz 2019, 13:06

Na siedząco oczywiście. Ja mogę przetestować wszystko, co może mi pomóc, ale skąd mam wiedzieć, że w tym przypadku tam będzie? Po czym stwierdzić, że u mnie problem jest ten sam?

marsjanka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 152
Rejestracja: 08 lis 2017, 20:26

Re: Zaparcia - jak sobie poradzić?

24 wrz 2019, 22:30

a moze to problem z trawieniem lub jakas alergia pokarmowa? jakie badania dokladnie robilas? ja bym sprawdzila te alergie skoro inne problemy sa wykluczone. w diagnostyce jest mozliwosc zrobic takie testy w fajnej cenie

Alina8
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2018, 18:49

Re: Zaparcia - jak sobie poradzić?

24 wrz 2019, 23:43

Z zaparciami można radzić sobie używając czopków Eva/qu. Można je często używać, nawet przy hemoroidach i przez kobiety w ciąży. Mnie bardzo pomagają, po aplikacji mogę się wypróżnić po około 10 minutach.

kizomba
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2019, 21:57

Re: Zaparcia - jak sobie poradzić?

25 wrz 2019, 00:03

to moze warto zrobic sobie kuracje maslanem sodu ? ja stosowalam inteste i naprawde fajnie wyregulowala mi ta prace jelit i problemy z zaparciami zniknely

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Zaparcia - jak sobie poradzić?

25 wrz 2019, 17:00

Prawdopodobnie pomoże ci Goko. Z pomocą tego będziesz się po prostu wypróżniać w pozycji w kucki, a nie siedzącej. U mnie to dało diametralną zmianę. Nie dam ci gwarancji, że u ciebie problem jest dokładnie ten sam, ale jeśli faktycznie ten problem jest, to radzę testować wszystko. Mało kiedy działają podstawowe rozwiązania.

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Zaparcia - jak sobie poradzić?

26 wrz 2019, 11:54

U mnie jak pojawiają sie zaparcia to nie czekam tylko od razu otwieram swoją apteczkę, sięgam do niej po tabletki ulgasim z symentykonem, biorę je i zaparia ustępują, nie ma co się meczyc trzeba po prostu działać, bo zapracia nie są zdrowe dla naszego orgaznimu więc po co się męczyć.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Zaparcia - jak sobie poradzić?

26 wrz 2019, 13:03

[quote="Obcasik44"]Prawdopodobnie pomoże ci Goko. Z pomocą tego będziesz się po prostu wypróżniać w pozycji w kucki, a nie siedzącej. U mnie to dało diametralną zmianę. Nie dam ci gwarancji, że u ciebie problem jest dokładnie ten sam, ale jeśli faktycznie ten problem jest, to radzę testować wszystko. Mało kiedy działają podstawowe rozwiązania.[/quote]

Czyli po prostu siadasz, opierasz na tym nogi i masz właściwą pozycję, tak?
I co? Zabierasz to np. na wyjazdy? Trzeba tego używać za każdym razem?
Jeśli faktycznie może pomóc, to czemu nie, spróbuję.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Zaparcia - jak sobie poradzić?

28 wrz 2019, 15:34

Dokładnie tak. Na wakacje również to zabieram - to żaden problem. Na wakacjach bez Goko pewnie nie mogłabym nic jeść, więc co to za wakacje. Jeśli faktycznie masz trudności, boleści, to chyba nie ma na co czekać. Nie wiem, czy ci to pomoże, ale być może chodzi o to samo. Uwierz mi, że kiedy zaczniesz o tym mówić wśród znajomych, to wyjdzie, że nie jedna osoba ma taki sam problem.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość