veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

29 lis 2017, 23:32

Oglądanie grafiki nie sprawi, że miną Ci problemy z jelitami. Na dobry początek wesprzyj procesy trawienne colonem c. Pity regularnie sprawi, że unikniesz wzdęć, zaparć i tym podobnych sensacji, a przy tym uregulujesz rytm wypróżnień.

agusia87
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 03 lut 2016, 12:17

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

03 sty 2018, 12:40

Warto również co jakiś czas wykonać sobie test na obecność bakterii helicobacter pylori. Z czasem może ona się przekształcić w chorobę wrzodową lub nawet raka żołądka, więc nie ma co żartować. Według danych statystycznych nawet 70% populacji może być jej nosicielem, więc warto w miarę wcześnie ją wykryć w organizmie. Ja korzystam z testów diagnostycznych od domowego laboratorium, gdyż dzięki nim możemy uniknąć poważnych chorób poprzez wczesne wykrycie danego problemu. Najlepsze jest to by wykonać takie testy nie musimy nawet wychodzić z domu i czekać w kolejkach ;)

Awatar użytkownika
Zonja90
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2018, 11:24

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

26 sty 2018, 11:40

Cześć dziewczyny! :) Ja polecam na wzdęcia picie herbatek ziołowych + więcej ruchu. Po co faszerować się lekami, które tylko zniszczą nam wątrobę? Warto też zadbać o dietę - jedzenie ciężkich, tłustych potraw na pewno nam nie pomoże.

marzena90
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 22 paź 2016, 23:54

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

16 mar 2018, 16:39

ja to cały czas miałam okropne problemy jeśli chodzi o jelita.. nie wiedziałam co z tym zrobic, czegokolwiek bym nie zjadła, to zaraz bóle miałam i biegunka albo zaparcia na przemian, ostatnio metodą prób i błędów ustawiam sobie jadłospis,b o po prostu widze co mi przeszkadza a co nie... Dodatkowo tez stosuję preparat intesta, który bardzo fajnie na mnie działa juz od tygodnia, idę normalnie na toaletę, a nie z bólami i z zaparciami

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

22 lis 2019, 10:02

Ale słuchajcie, środki na wzdęcia z symetykonem, nie przenikają do krwi, więc dla wątroby jak i reszty organizmu są bez znaczenia. Jak bierzecie tabletkę np. ulgasim, to symetykon mówiąc najprościej tylko przelatuje przez jelita i rozbija pęcherzyki powietrza, więc można łatwo i bezpiecznie pozbyć się wzdęcia. Ja miałam takie problemy w ciązy i bałam się brać cokolwiek, ale jednak lekarz mi to wyjaśnił i pozwolił wziąć ulgasim.

koko88
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2019, 16:47

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

26 lis 2019, 15:09

Czasem sam problem tkwi w sposobie jedzenia. Lepiej jeśc powoli żeby nie łykac powietrza wraz z pokarmem, nie popijać każdego kęsa tylko dopiero po skończeniu jedzenia no i unikac napoi gazowanych. Osobna sprawa to unikanie warzyw wzdymających (kapustne, fasolowe) a w razie problemów z trawieniem herbata miętowa lub tabletki na trawienie

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

06 gru 2019, 15:37

na pewno przy takich problemach warto sprawdzić sobie przycyznę wzdęć bo normalnie organizm nie powienine w taki sposób się zachowywać, ja po zjedzeniu ciężkostrawnych posiłków mam zawsze brzuch jak balon i nie mogę sobie poradzić i tedy sięgam po tabletki ulgasim które zawierają symetykon rozbijający pęcherzykiu powietrza w jelitach, szybko pomaga no i można pozbyć się balonika z brzucha w sytuacjach takich jak wszelkeigo rodzaju imprezy, gdzie na wzdęcia nie możemy sobie pozwolić :)

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

12 gru 2019, 20:28

[quote="pralinkaa"]na pewno przy takich problemach warto sprawdzić sobie przycyznę wzdęć bo normalnie organizm nie powienine w taki sposób się zachowywać, ja po zjedzeniu ciężkostrawnych posiłków mam zawsze brzuch jak balon i nie mogę sobie poradzić i tedy sięgam po tabletki ulgasim które zawierają symetykon rozbijający pęcherzykiu powietrza w jelitach, szybko pomaga no i można pozbyć się balonika z brzucha w sytuacjach takich jak wszelkeigo rodzaju imprezy, gdzie na wzdęcia nie możemy sobie pozwolić :)[/quote]

Mi też ostatnio pomogły te tabletki. Mama miała akurat w torebce, wiec szybko mi dała, bo niestety zjadłam za dużo i wzdęcia były dość intensywne. Juz nie mówiąc o gazach...

klementyna20
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 08 paź 2018, 22:08

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

18 gru 2019, 17:05

wizyta u gastrologa to podstawa :) wzdecia nie biora sie znikad, sporadycznie, ok, ale jak wystepuja ciagle to moze cos sie dzieje? moze cos z ukladem pokarmowym? Moja mama mialam zawsze jakies problemy gastrologiczne, teraz leczy sie w Alfa Medica w Czestochowie u bardzo dobrego specjalisty i jest zadowolona.

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

23 gru 2019, 16:27

to prawda jeśli chodzi o wzdęcia to na pewno jest jakieś podłoże takiej sytuacji, ja mam wzdęcia jak zjem dużo i tłusto no ina swięta będzie podobnie więc podejrzewam, zę bez tabletek ulgasim się nie obejdzie, pakuję na święta do rodziców.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość