onimo
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:43

Re: walka z depresją

20 maja 2016, 13:57

Z depresji można wyjść, choć wymaga to ogromnej pracy najbliższego otoczenia i osoby chorej.
Znam przypadki osób, które na to cierpiały i udało im się ją pokonać, dlatego szerzmy świadomość i nie dajmy się odciąć osobie chorej, która ma tendencję do odrzucania wszelkich form pomocy, bo 'po co'.
Pokazujmy, że nam zależy, ale nie róbmy tego nachalnie.

barry
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 10 cze 2016, 10:03

Re: walka z depresją

10 cze 2016, 10:47

Ponoć 3,5% społeczeństwa cierpi na tą chorobę... Podstawa to na pewno wsparcie rodziny i dobry terapeuta.

flaming
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2019, 14:13

Re: walka z depresją

04 lut 2019, 14:28

Dobry psychoterapeuta z doświadczeniem jak moja psycholożka Sylwia Wojdowska-Czaplewska z Family-Med powinien poradzić sobie z depresją. Ważne jest to, żeby uświadomić sobie chorobę i zacząć się leczyć. Nadal wciąż nie wierzymy w psychiatrów myśląc, że sobie ze wszystkim sami poradzimy. A choroba trwa bez końca i pożera nas od środka.

Domerka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 08 lis 2018, 19:29

Re: walka z depresją

26 lut 2019, 22:18

Depresję trzeba leczyć. To poważna choroba, moja mama leczyła sie na depresję po śmierci swojej siostry. Na leczenie pojechała do ośrodka Medox w Nowym Modlinie Tam bardzo jej pomogli,dobrze ze akurat natrafiła na tamten ośrodek.Bardzo jej pomogli.

Jajeczko
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 12 cze 2018, 00:13

Re: walka z depresją

30 wrz 2019, 19:38

Ogólnie to psycholog nie jest dobre wyjście. Chodziłam do jednej pani psycholog na NFZ i nie dość że wizyta cudem co miesiąc (o ile w ogóle), to jeszcze spotkanie 45 min.. Chodziłam przez pół roku i nic się nie zmieniło, więc postanowiłam zawalczyć bardziej. Zaczęłam chodzić do psychoterapeuty Dariusza Rudasia. Było zupełnie inaczej! Częściej, więcej pracy nad sobą.

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: walka z depresją

06 gru 2019, 14:47

Znajoma leczy się z depresji od kilku lat. Kiedyś miała nawet jadłowstręt i schudła prawie 10kg w ciągu miesiąca :/ (btw. na apetyt najlepszy lek HEPEEL), ale skuteczne leczenie sprawiło, że "odbiła się od dna". Dziś jest matką, ma super męża, nowy dom :)

Awatar użytkownika
ZieloneDomoweSpa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 03 gru 2019, 19:04

Re: walka z depresją

09 gru 2019, 15:13

Ciekawym sposobem na skuteczne odzyskanie równowagi psychofizycznej, jest domowe SPA, które łatwiej sobie zorganizować, niż mogłoby się to wydawać.
Stwórz domową strefę odpoczynku oraz regeneracji i ciesz się szczęściem!

https://homegreenteaspa.pl/poczucie-szczescia-a-wellness-i-domowe-spa/

kamaii9
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 08 mar 2019, 15:02

Re: walka z depresją

31 sty 2020, 11:55

Znajoma chodzi do terapeutów w Krakowie (Gabinety Szansa)

Awatar użytkownika
goldi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 16 gru 2016, 13:31

Re: walka z depresją

28 lut 2020, 23:44

Problem trzeba przepracować, niestety z depresji ciężko wyjść o własnych siłach. Moja bliska znajoma uporała się z problemem dzięki terapii indywidualnej która odbywała się w Poradni Centrum CBT u nas w Warszawie. Wiem że miała sporo sesji, ale były jest potrzebne. Wróciła już do pozytywnego myślenia i zaczęła ponownie czuć się potrzebna

emgiem
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 61
Rejestracja: 14 gru 2020, 16:42

Re: walka z depresją

23 sty 2021, 15:48

Pierwszym krokiem w walce z depresją jest przyznanie się przed samym sobą, że się ją ma. To już ogromny krok. Później najlepiej skontaktować się ze specjalistą. Ja mogę polecić poradnię https://wetalk.pl z której korzystałam przy swoich problemach. Sesje z psychologiem bardzo mi pomogły.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość