notino
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2020, 11:09

zdrowe zęby

15 lut 2020, 23:22

Moim zdaniem zęby to bardzo ważne twory :P Tak je nazywam. jak się jeden zepsuje to naprawdę mogą być poważne konsekwencje. dlatego warto o nie dbać. dobra szczoteczka to podstawa tylko jaka?

Kinay
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:58

Re: zdrowe zęby

21 lut 2020, 18:32

Napewno elektryczna. Ja mam oral b. Ogolnie jest super. Jednak bateria starcza tylko na 2 mycia

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: zdrowe zęby

25 lut 2020, 13:27

na pewno najelpsza będzie soniczna, sama taką kupiłam, do tego jeszcze w eurodental doelczam ostatnie zęby i mam nadzieję, że teraz będe już tylko cieszyć się zdrowym uśmiechem.

magda87
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2020, 11:42

Re: zdrowe zęby

24 mar 2020, 15:46

Dobra szczoteczka i odpowiednia higiena to jedno. Regularne przeglądy i dbanie o to, by na bieżąco leczyć wszystkie ubytki - to drugie. Ja o oba te aspekty dbam, a niedawno założyłam sobie jeszcze aparat ortodontyczny w Rock Your Smile u polecanej dr Chruściel, ząbki były trochę krzywe od zawsze, ale miałam też problem z bruksizmem. Odkąd mam aparat mam wrażenie, że jest dużo lepiej. No i w końcu moje zęby będą nie tylko zdrowe i zadbane, ale też proste i ładne :)

romulus
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 05 kwie 2020, 21:11

Re: zdrowe zęby

16 kwie 2020, 16:28

Ja nie wyobrażam sobie wrócić do zwykłej szczoteczki. Używam elektrycznej, ale dla dziecka myślę, że lepiej zacząć od sonicznej.

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: zdrowe zęby

26 kwie 2020, 09:23

ja z kolei zdecydowałam się na zakup pakietu stomatologicznego w eurodental, dzięki temu pakietowi mogę regularnie chodzić do stomatologa jeśli jest taka potrzeba, do tego często palcówki mają jakieś rabaty i promocje na usługi, ale najważniejsze jest to, że dzięki takiemu pakietowi można regularnie i na bieżąco dbać o jamę ustną.

pulchna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:16

Re: zdrowe zęby

25 maja 2020, 09:33

Z początku nie byłam przekonana do szczoteczki elektrycznej. Jednak za namową koleżanki postanowiłam ją wypróbować. Dzisiaj już nie wyobrażam sobie mycia zębów bez niej.

magdam87
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 31 maja 2020, 15:04

Re: zdrowe zęby

31 maja 2020, 15:31

U mnie konieczne jest leczenie ortodontyczne, szukam ortodonty w Warszawie, świetne opinie ma centrum ortodontyczne Rock Your Smile i lekarze, którzy w nim pracują. Mam też koleżanką, która tam się leczy niewidocznym aparatem i ma bardzo fajne efekty, tak że też o takim rozwiązaniu myślę :)

agataaaa86
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2020, 12:36

Re: zdrowe zęby

23 cze 2020, 12:42

Oprócz odpowiedniej szczoteczki, ważna jest też dyscyplina. Mycie zęby po każdym posiłku, nitkowanie przynajmniej raz dziennie i stosowanie płynu do płukania ust to podstawa. Ja polecam płyn do płukania ust w formie tabletek do rozpuszczania Muson od firmy Arkona. Są bardzo delikatne i skuteczne. Zawsze noszę ze sobą w torebce blister, abym w każdej chwili mogła odświeżyć oddech.

jelly
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 01 lip 2020, 07:45

Re: zdrowe zęby

01 lip 2020, 12:50

Już pisałam w osobnym wątku, że jeśli chodzi o leczenie ortodontyczne w Warszawie, to mogę polecić szczerze Rock Your Smile, gdzie sama się leczę :) Świetna opieka, bardzo dobry personel, nowoczesne metody leczenia i modele aparatów!

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości