Bucheck25
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 16 paź 2020, 10:22

Re: In vitro z komórką dawczyni

20 lip 2021, 09:23

Dziękuję, muszę się zastanowić w takim razie

RTchema
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 24 sie 2021, 23:32

-

03 lis 2021, 19:31

A ja jestem ciekaw jak to jest z tą spermą od noblistów. Bo ponoć geniusze się po tym nie rodzą jednak, o ile dobrze pamiętam artykuł, który jakiś czas temu na ten temat czytałem. Czyżby podróby?

namana
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2021, 22:50

Re: In vitro z komórką dawczyni

07 lis 2021, 23:09

Zastanawiałam się ostatnio właśnie jak to prawnie wygląda jeśli chodzi o komórkę jajową dawczyni. W invimed widziałam, że jest możliwość anonimowej adopcji komórek od dawczyni. Czy rzeczywiście tak to działa? Widziałam jakiś czas temu, że w Polsce proces ten podlega rejestracji, więc jakim cudem można tu zachować anonimowość? Chyba, że prawo się zmieniło i wszystko teraz wygląda inaczej. Ja zdecydowałam się na dziecko teraz, a okazuje się, że nie mam własnych komórek jajowych. Jedynym wyjściem dla mnie jest komórka jajowa od dawczyni. Jak przygotowujecie się do pobrania komórki od dawczyni? Pierwszą wizytę w klinice będę mieć w przyszłym miesiącu, ale mniej więcej chciałabym się dowiedzieć od doświadczonych już osób, na czym to mniej więcej polega. Czy to jest bardzo inwazyjny zabieg, czy lekarz mówi o wszystkich okolicznościach jakie mogą zadziać się podczas zabiegu i z czym to się wiążę? Bardzo chciałabym urodzić dziecko, ale mam tyle wątpliwości w głowie.

Elizaaa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2021, 14:57

Re: In vitro z komórką dawczyni

23 gru 2021, 18:49

Witam!
@Bucheck25 jestem ciekawa czy się zdecydowałaś na zajścię w ciążę z komórkami dawczyni? Sama obecnie interesuję się tym tematem, ponieważ, ze względów zdrowtnych mam nikłą szansę na użycie swoich komórki, więc lekarz stawia na dawczynie.
Jeśli decydowałaś się na ten krok, proszę powiedz czy korzystałaś ze świeżych komórek czy mrożonych?

marsjanka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 152
Rejestracja: 08 lis 2017, 20:26

Re: In vitro z komórką dawczyni

23 lis 2022, 19:28

Tak samo jak bank spermy daje mozliwosc uzycia plemnikow innego mezczyzny niz nasz partner tak samo mozna adoptowac komórke jajowa innej kobiety :) nie wiem czy wszystkie kliniki nieplodnosci maja taką usluge bo my korzystalismy z Czeskiej kliniki Repromeda https://www.repromeda.pl/

walentynka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 09 sie 2022, 10:36

Re: In vitro z komórką dawczyni

25 lis 2022, 22:23

oo kurcze nie wiedzialam ze tak sie da, nigdy nie slyszalam o banku komorek :D

niebianska
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 107
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:27

Re: In vitro z komórką dawczyni

25 lis 2022, 22:27

ja tez ie slyszalam :P ale dobrze ze medycyna psozla do prozdu i sie da

plasterek123
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 16 lip 2019, 21:53

Re: In vitro z komórką dawczyni

06 mar 2023, 01:21

bardzo dobrze że w obecnych czasach są taki możliwości , sami długo staraliśmy się o maleństwo , i chodzi wyniki były dobre to nic nie wychodziło nam , dopiero po stosowaniu suplementu NMN NAD + booster z Zarapharm się udało

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość